LG KU990 - Viewty-beauty

Alapfukciók

A névjegyzék nem kimondottan erős oldala a készüléknek, bár komoly kritika nem érheti. Az 500 neves kapacitás a mai mezőnyben már viszonylag csekélynek számít, ám igen sokféle adat csatolható. Több telefonszám, e-mail cím, munkahelyi adatok, kép, csengőhang, illetve az LG készülékekben szokásos avatar is megvan, amely sémákból összerakott képet jelent, kicsit olyan, mint a Wii-n a Mii.

Az egyik legnagyobb kihívás az üzenetkezelés, ez törvényszerű egy gombok nélküli telefonnál. Amennyire paráztam tőle, annyira meglepően jól sikerült - a lehetőségekhez képest. Az üzenetírás esetén minden egyben van, csak az email kezelendő külön, de az SMS és az MMS ugyanazon a szerkesztőfelületen nyit, ha hozzácsatolunk multimédiás tartalmat, akkor lényegül át az egész MMS-sé. Érdekes viszont, hogy az összefűzött SMS csak két részből állhat, és ötletem sincs arra, hogy mi az oka ennek a korlátozásnak. Az email kliens csatolmáynokat is kezel, ha azok 1 megánál kisebb méretűek, nincs gondja a hitelesített SMTP szerverekkel sem.

A szövegbevitel háromféle lehet. A Prada esetében ismert módszer megmaradt itt is: kapunk egy virtuális mobilgombsort, úgy működik, mintha hagyományos telefon billentyűzet lenne. Dukál hozzá magyar T9 is, ha kell. Eleinte ezt használtam, nem vészesen lassú, volt, hogy át is csúsztam a 160 karakteren, a megfelelő gépelési sebesség elérését jótékonyan segíti elő a vibrációs visszajelzés, így bátrabban tapicskol az ember, mert tudja, hogy nem nyomott félre. A második verzió a kézírás-felismerés, amely biztos kafa, de kell hozzá a stylus, két kéz, sok gyakorlás és türelem. Nekem a fentiekből az utóbbi három hiányzott. (Félreértés ne essék: van két kezem, de általában nem szabadok.) A legjobb azonban a virtuális QWERTY gombsor, amelynek aktiválását követően 90 fokkal elfordul a képernyő. Itt is két kéz kell, de az írási sebesség simán tud olyan gyors lenni, mint bármilyen telefonon. Egyetlen gombnyomással elérhetőek a speciális (ékezetes) betűk és a számok is, igen ergonómikusra sikeredett a történet.

A szervezőfunkciók kapcsán sok meglepetés nincs, havi és heti nézetű lehet a naptár, különböző típusú bejegyzések tárolhatóak. Amit fájlalok, hogy az üzenetírás kivételével sehol nem érhető a fektetett QWERTY bevitel, sem itt a naptár esetében, de böngészésnél sem, pedig hasznos lehetett volna. Az ébresztőóra elegendő tudást nyújt (szundi, több időpont, ismétlődés), a számológép ismeri a trigonometrikus műveleteket is. A világóra viszont csak listás, ám két város időzónája kitehető a kezdőképernypre is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés