LG KU970 Shine - ...ami fénylik

Hirdetés

Menü, alapfunkciók

A kijelző 2,2 hüvelyk átlójú, QVGA felbontású, 18 bites színmélyésgű. Minőségét nem érheti kritika, gyönyörű a képe, az animációk villámgyorsak, napfényben is jól olvasható - már ha nem tükröződik a szemünkbe a napocska. A menü viszont nem használja ki a megjelenítő lehetőségeit, bár a gyári háttérképek elég jóra sikerültek. Az új funkciókkal együtt 3 új menüpont is érkezett, így ezekből a KU970-ben nem 9, hanem 12 van, szerencsére elférnek egy képernyőn. Az elrendezés alapból listás, de lehet 3x4-es, ikonos menüt is választani. A színsémát viszont nem áll módunkban átállítani, marad tehát az elegáns (vagy búskomor, nézőpont kérdése) fekete. Talán a Live! menü fejlesztőinek is volt valami hiányérzete ezzel kapcsolatban, úgyhogy az alapértelmezett betűtípust lehetőség van "vidámra" állítani - had ne mondjam, hogy mennyire illik a telefon külsejéhez a Comic Sans stílusú betűkészlet.

Kanyarodjunk vissza a kezelésre. A fő navigációs eszközünk tehát az előlapon található henger, mely véleményem szerint a legbutább dolog az egész készüléken. Ismerőseim közül ennek ellenére sokaknak ez tetszett szinte a legjobban, mivel "ilyet még nem láttak". Hát igen, újdonság varázsa, 5 perc használat után viszont érezni, hogy itt valami nem ok. A főmenüben egy csiga sebességével lehet vele mozogni, mivel a gyors görgetést úgy honorálja, hogy csak 1 lépésnyit mozog - ha lassan görgetjük, akkor pedig azért nem haladunk, ördögi kör. Persze az egyes menüpontokat a numerikus gombokkal is el lehet érni, viszont ez a lehetőség összecsukott állapotban nem játszik. A hengernél is rosszabbak a közvetlenül mellette található gombok: ezeket nagyon nehéz megnyomni, ujjbeggyel egy átlagember körülbelül 1-2 tucat nyomást bír ki. Ilyenkor lehet körömre váltani, de úgy sem sokkal jobb. Az oldalsó, világítós gombok szerencsére rendben vannak.

A telefonkönyv kapacitása 500 név, minden emberhez egy e-mail és egy webcím, valamint egyedi csengőhang és név tartozhat. Ez utóbbi lehet avatar is, amit a telefonon dobhatunk össze. Ez egy amolyan Barbibabás-öltöztetős játék, a lányoknak nagyon tetszett, én kicsit szerénynek találtam a lehetőségeket, alig pár ruha és arc áll rendelkezésre, szemüveges embert nem is lehet csinálni - ezek szerint a csillogós emberek ismerősei mind kontaklencsét viselnek. A leggagyibbak a hátterek, egyedül az alpesi milkabocis néz ki valahogy.

Szöveges üzenetekből 300-at tárolhatunk, naptárbejegyzésekből és teendőkből 100-100, jegyzetekből pedig 5 fér el a memóriában. Az MMS/e-mail/Java memória korrekt méretű, 57 MB-os. Az MMS szerkesztő 300 KB-ban maximalizálja az üzenetek méretét. Az e-mail kliens jól működik, kezeli a csatolt fájlokat is. A legnagyobb móka a szöveges üzenetsablonok közül a negyedik (lásd kép), de a többi sem rossz. Profilok vannak, képes egyszerre csörögni és rezegni.

A szervezőfunkciók teljesen rendben vannak, a naptárba bekerült a heti nézet, megjavult a Világidő is, van átváltó, diktafon, a stoppertől viszont könnyes búcsút kell vennünk. Játékokból 6 darab demo került fel a Vodafone jóvoltából - mérges is voltam, mert 45/60 másodperces játékidőkkel szúrják ki a szemünket. Kedvencem a Tower Bloxx volt, ez egy felhőkarcoló-építős szoftver, a demo verzió 30 szintig engedi építeni tornyunkat. Ismerőseim között osztatlan sikert aratott, komolyan el is gondolkodtam a vásárláson. (A Nokia 6120 Classic szoftverében persze benne van a fullos verzió, a szerző szerencséje, hogy ebből kimaradt - és nem is vette meg - mert különben sosem készül el a cikk, az fix - Bog)

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények