LG KC910 Renoir - megnövelt felbontás

Hirdetés

Multimédia

A kamera tehát 8 megapixeles, a legnagyobb elérhető felbontás 3264 x 2448 pixel, de amennyiben spórolni szeretnénk a hellyel, választhatunk 5, 3, 2 és 1 megapixeles felbontást, valamint VGA és QVGA fotót is. Beállítási lehetőségekből rengeteg van, kis túlzással minden olyan funkciót elérhetünk, amit egy kompakt digitális fényképezőgépen, bár manuális expozícióbeállítások természetesen nincsenek. Előre definiált módok viszont vannak, szám szerint öt darab, minden bizonnyal az éjszakait fogjuk a legtöbbet használni. Az expozíció-korrekció mértéke +/-2 FÉ, a lépésköz 0,5-es. Az érzékenységet ISO 100 és ISO 1600 között tudjuk állítani, ISO 400-ig még használható is a dolog, fölötte viszont egy zajtenger lesz a képünk, ez tehát inkább mókusvakítás, sem mint érdemi funkció. A makró fókuszt külön kell beállítani, csak úgy, mint az arcfelismerő autofókuszt, mosolyra exponálás nincs. A JPEG-tömörítésnek három fokozata van, piszkálhatjuk a fehéregyensúlyt, bekapcsolhatunk vonalakat a fotózás megkönnyítése érdekében, plusz van szoftveres képstabilizátor és "ellenfényes fotó" mód is, utóbbit nem próbáltam ki, mivel nem szeretem az efféle szoftveres okosságokat - minden bizonnyal egy utólagos kontrasztkiegyenlítésről van szó. A vaku ugye Xenonos, sajnos tesztfotó nem készült, de ennek ellenére elmondhatom, hogy kellemes erősségű, ráadásul vörösszem-csökkentő módot is tud, elővillantással. Végül, de nem utolsó sorban szót kell hogy ejtsek arról, hogy a masinában található GPS-vevő segítségével fotóinkra úgynevezett Geo-tagginget is rakhatunk, ami azt jelenti, hogy az EXIF-adatok közé a gép elmenti a készítés helyének koordinátáit is, így Google Mapsben pontosan megnézhetjük, hogy hol készült a fénykép. Ó, majd elfelejtettem: van touch focus is, ami annyit tesz, hogy a gép oda fókuszál, ahova a képernyőn bökünk. Mókás, ám a valóságban kevésbé hasznos funkció.

LG KC910 Renoir

A képminőségtől finoman szólva sem vagyok elájulva. Persze egy ilyen kategóriás eszközről nem lehet negatívan beszélni, tény ami tény, a Renoir jelenleg ott van a legjobb fotósmobilok táborában, ám érzésem szerint az azonos felbontással rendelkező gépeknél egy fokkal gyengébb minőségű képeket készít. Ennek legfőbb oka, hogy a dinamikatartomány nagyon alacsony, ha egy árnyékos területet fotózunk, az ég száz százalék, hogy ki fog égni, ami lássuk be, nem túl természetes jelenség. A zajszint már ISO 100-on (ami az EXIF-tábla szerint ISO 67) is elég magas, ami a vonalélességre is nagyon rossz hatással van - ellenben érthető, hogy a készüléket miért egy impresszionista festőről nevezték el, ha kicsit feltoljuk az érzékenységet, simán lőhetünk olajfestmény-hatású fotókat. Pozitívum viszont, hogy a színek nagyon szépek, kromatikus-aberráció nincs, valamint a optika látószöge is egész nagynak mondható, legalábbis mobilos berkekben.

LG KC910 Renoir

Videókat legfeljebb 640 x 480 pixeles felbontásban rögzíthetünk, plusz van széles VGA mód is, mely 640 x 384 pixeles felbontást takar. Felvétel közben bekapcsolhatunk éjszakai módot, valamint szoftveres zajszűrést a mikrofonnak. Egy rövid tesztvideó ide kattintva érhető el. Fontos megjegyeznem, hogy a Renoir boldogul a DivX tömörítési AVI fájlokkal, valamint a H.264 kodekkel is, tehát egy megfelelő méretű memóriakártya társaságában elvileg alkalmas egérmozizásra is. Említést tennék továbbá a képnézegető szoftverről is: egy elsőre fapadosnak tűnő, de meglehetősen jól használható alkalmazásról van szó, mely nélkülöz mindenféle varázslatot (ujjal nagyítás és társai), a képek között gombokkal tudunk váltani, az egyedüli automatikus dolog a forgatás, ami ugye a giroszkóp segítségével történik.

LG KC910 Renoir LG KC910 Renoir

A masinában található FM-rádió és zenelejátszó szoftver is, utóbbi természetesen fut a háttérben is, bár ilyen állapotban érdemben kezelni nem tudjuk, a gyári Widget ugyanis csak a zene leállítására szolgál, számot léptetni vagy tekerni nem tudunk. A program zenéink között ID3 tagek alapján tud szűrni, megjeleníti az albumborítókat, tud tekerni, viszont nem tartalmaz hangszínszabályzót. A hangminőség kihangosítva és a gyári fülessel egyaránt kiváló, de ha idegenkedünk a hallójáratos megoldásoktól, bármilyen 3,5 mm-es jack csatlakozóval ellátott fül/fejhallgatót használhatunk, mivel a hosszabbító ilyen kimenettel büszkélkedik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés