Hirdetés

LG GD880 Mini - modern minimalizmus

A végtelenségig egyszerűsített formavilágú, minőségi, kellemes tudású unisex készülék az LG-től.

Hirdetés

Operációs rendszer, szoftverek

A készüléken a LG KM900 Arenáról ismerős S-Class operációs rendszer/grafikus felhasználói felület fut, melynek kiválóságairól annak idején ódákat zengettünk. Viszont ez 2009. áprilisában volt, azóta pedig eltelt egy év, a helyzet pedig az, hogy az egyébként zárt operációs rendszertől nem voltunk elragadtatva. A tesztelés alatt direkt megnyomkodtam egy KM900-at, a benyomásom pedig az, hogy az új készülék lassabb és nehézkesebb elődjénél, ami nagyon furcsa, mivel ezt gyakorlatilag semmi nem indokolja. A GD880-nak mondjuk nagyobb felbontású a kijelzője, de messze nem annyival, amennyivel lassabb és amennyivel nehezebb kezelni.

LG GD880 Mini LG GD880 Mini

Fórumozónk kedvéért megjegyzen, hogy a készülékben is megtalálható a Gesture Lock nevű csodálatos szolgáltatás, melynek kerében úgy tudjuk feloldani a billentyűzárat, hogy rajzolunk rá valamit - én mondjuk inkább a hagyományos módot preferáltam, de nyilván van, aki értékelni fogja a rajzolós megoldást. A készenléti képernyő három oldalból áll, melyek között horizontálisan tudunk lapozni és amelyek önmagukba visszatérnek, tehát ha utolsó oldalt ellökjük balra, az elsőre jutunk. A lapozgatás rémesen lassú, de nem a szónak abban az értelmében, amire szerintem most mindenki gondol: mivel az animációk szépek és akadásmentesek, folyamatosnak és olajozottnak tűnik minden, de nem azok. Lehet úgy is fogalmazni, hogy a GD880 ebből a szempontból nem rosszabb, csak más, mindenesetre engem eléggé zavart, hogy egy határozott és gyors ujjmozdulatra csiga módon reagált. Ez az egész telefonra jellemző: minden agyon van animálva, pedig a hardver szemmel láthatóan nem bírja el ezt a számítási mennyiséget. A fő képernyőn az LG még megoldotta a dolgot, de az egyes szoftverekben már olyan szintű lassulásokkal találkozhatunk, amiket egy iPhone/Android/KM900 felhasználó nem fog tudni tolerálni. Félreértés ne essék: az új S-Class alapvetően egy átgondolt rendszer, ráadásul tényleg szép is, csak ahhoz, hogy érdemben tudjuk használni, fel kell vennünk egy kissé "öreges" tempót: ha nem kapkodunk, minden rendben lesz, ha viszont gyorsak akarunk lenni, akkor össze-vissza fogunk kattintgatni, nem várt programok indulnak el és rövid időn belül megőrülünk a készüléktől.

LG GD880 Mini LG GD880 Mini

A készenléti képernyőre könyvjelzőket, parancsikonokat és widgeteket dobálhatunk ki, teljesen személyre szabhatjuk az egészet, nagyon klasszul meg lehett csinálva. A menübe a jobb alsó sarokban lévő virtuális gombot megnyomva jutunk el, ha ott vagyunk, az egyébként alul majdnem mindig látható híváskezelő gombok közül a baloldalit (zöldet) felváltja egy kék ikon, mely a feladatkezelőbe repít minket. Maga a főmenü fekete hátterű, amin sajnos nem tudunk változtatni, pedig biztosan sokan vannak, akik ezt a komorságot az iPhone-nak sem nézik el, így a Mininek sem fogják. A felépítés egyébként a szokásos, egy oldalon egy tucat ikon üldögél rácsos elrendezésben, oldalakból pedig három van, ami nem fog bővüni, mivel az utólag feltelepített java alkalmazások nem közvetlenül a főmenübe fognak kitelepülni, hanem almenükbe kerülnek. Most pedig tessék megnézni a készülékről készített videónkat, már csak azért is, mert a háttérben gyönyörű madárcsicsergés hallható:

Belső memória szempontjából nem egy bajnok a masina, a multimédiás tárhely 330 MB-os, ami képek tárolására elég, a zenemániásoknak viszont muszáj lesz microSD kártyát használni. A gyári szoftverkínálat teljesen rendben van, minden olyan programot megtalálunk, amit a felsőkategóriás masinákban keresni szoktunk. Az extrák közé a dokumentumnézegetőt (Word, Excel, PowerPoint, PDF) és az LG Air Sync nevű szinkronizáló alkalmazást sorolhatjuk. Utóbbi "három irányú szinkronizációt" tesz lehetővé, természetesen vezeték nélkül, WiFi-n; az első, hogy a telefonunkon megjelennek a számítógépen legutóbb megnézett honlapok, aminek köszönhetően ott folytathatjuk a böngészést a mobilon, ahol PC-n abbahagytuk. A második "irány" a sima PIM-szinkronizáció, a telefonon beírt naptárbejegyzések/stb. megjelennek a PC-n is és viszont. A harmadik rész a webes tartalmak PC-ről telefonra történő átvitelére irányul: ha számítógépünkön fent van az Air Sync kliens, a böngészőben látott információkat (pl. képeket) két egérkattintással átvihetjük a telefonunkra. Még arra is van lehetőség, hogy a számítógépről változtassuk meg a telefon háttérképét, ami bár kevésbé hasznos, nagyon jópofa. Efféle szinkronizálási lehetőséget egy zárt rendszeren nem nagyon szoktunk látni az tehát biztos, hogy a Mini ebből a szempontból sokkal fejlettebb (és ezáltal több), mint az Arena.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények