Hirdetés
Egyéb rétegek
A magyar vonatkozású Layar rétegek nem feltétlenül a szoftver által felkínált „local“ fül alatt találhatóak meg. Itt viszonylag kevés réteg van (OTP, Agip, budapesti nevezetességek, Panoramio), de a nemzetközi találatok között találhatunk olyan rétegeket, amelyek működnek itthon is.
Nagyon hasznosnak találtam a tömegközlekedési réteget, amely az összes közeli BKV megállót mutatja, pontosan leírva, hogy mi a megálló neve és milyen járatok állnak meg ott. Ez egy turistának nagy segítség lehet, de valami külvárosi buliból hazafelé is jól jöhet, ha nem ismerjük a környéket, a házigazda pedig némiképp ittasan csak körülbelüli, hanyag kézmozdulatokkal történő irányt tud adni.
A Wikipedia réteg meglepően sok pontot ismer a fővárosban, s természetesen az a lényege, hogy az adatbázisban található nevezetességekről szóló rövid információk után egyetlen gombnyomással átugorhatunk a Wikipedia vonatkozó szócikkére. Kipróbáltam az Architect3D réteget is, ami kizárólag az építészetileg lényeges épületekre fókuszál (mondjuk ilyen a Mátyás templom a Várban), ehhez a fentebb már említett módon rögtön perspektivikus tékrépet is mutat, s természetesen az ismert házakról, épületekről építészeti szempontból releváns leírásokat kínál.
Van a Layarnak Twitter alkalmazása is, ezt használva az emberek twitjeit GPS koordinátákkal látja el a szoftver, mi pedig ismerőseink bejegyzéseit láthatjuk a térképen. Ez valami modern reainkarnációja az „itt járt Pisti“ fába vésett feliratoknak, de egyelőre sok hazai felhasználó nincs. Van viszont Foursquare réteg, ami a nevezett szolgáltatás felhasználóinak szól. Erről bőven lehet írni, de ez majd egy másik cikk tárgya lehet, röviden annyi, hogy a júzerek értékelik a város helyi okosságait (nevezetességek, kocsmák, éttermek), ezeket a barátaink látják, ebből okosodnak, s a Layarral összekötve értelemszerűen a térképen is látható, hogy hol, ki, mit írt, de leginkább miről.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!