Hirdetés

Huawei Ascend G7 - ár-rés a pajzson

A kínai gyártó egy olyan középkategóriás készüléket alkotott, amibe nagyon nehéz belekötni. Prémium minőség, remek szoftver, szuper akkumulátor, de mindezért túl sokat kérnek.

Hirdetés

Hardver, szoftver

Noha a külső akár csúcsmodellnek is elmenne, azért a Huawei inkább a középkategóriába szánta a G7-et és ezt a hardver is igazolja. Így került a választás a vadonatúj, 64 bites Qualcomm Snapdragon 410-es chipre, melyben négy darab, 1,2 GHz-es órajelő Cortex-A53 processzor ketyeg. Ehhez az Adreno 306 grafikus gyorsítót és 2 GB RAM-ot párosítottak. Elsőre talán megmosolyogtató az alacsony órajel (ugyanez a chipset van például a Galaxy Ace 4-ben), a benchmark eredményektől sem dobunk egy hátast. Ám ez ne vegye el a kedvünket, főleg mert például a melegedés problémája szinte nem is létezik (azért ebben a fém ház is szerepet vállal), nem is beszélve a fogyasztásról.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei Ascend G7 Alcatel One Touch Pop S9 GoClever Quantum 600 Lenovo S860
Rendszerchip Snapdragon 410 Snapdragon 400 Broadcom 23550 MediaTek MT6582
AnTuTu Benchmark 5.x 19550 pont 17566 pont 13695 pont 18488 pont
Vellamo Browser 1632 pont 1710 pont 985 pont 1713 pont
Vellamo Metal 834 pont 687 pont 535 pont 711 pont
SunSpider 1.0.2 1252,3 ms 1211,7 ms 1496 ms 1451,2 ms
Geekbench 3 (single) 477 pont 343 pont 313 pont 354 pont
Geekbench 3 (multi) 1731 pont 1165 pont 1005 pont 1185 pont
GFXBench Man. onscreen 4,1 fps nem indult el nem indult el nem indult el
GFXBench Man. offscreen 1,8 fps nem indult el nem indult el nem indult el
GFXBench T-Rex onscreen 9,6 fps 10,4 fps 4,2 fps 7,1 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,3 fps 5,7 fps 2,4 fps 4,2 fps

Huawei Ascend G7 Huawei Ascend G7

A szoftver az Android 4.4.4-es verzióján alapul, aminél frissebbet jelenleg csak Nexus és Google Edition készülékeken találunk (reméljük, a Lollipop hamarabb jön erre is, akkor a 64 bit is szerephez juthat). A nagy szó viszont nem ez, hanem a Huawei saját, Emotion UI névre hallgató megoldása, ebből szintén a legújabb, 3.0-s verziót kapjuk. Nagyjából 5 perc használat elég volt ahhoz, hogy megkedveljem a rendszert és az idő előrehaladtával ez csak erősödött. Egy elegáns, letisztult, „flat” stílus tárul elénk, ami ráadásul remekül fut ezen a konfiguráción, röccenések nagyon ritkán fordulnak elő, minden vajpuhán, azonnal történik, az animációk, grafikus megoldások is kiválóan sikerültek. A RAM méretéből kifolyólag a multitask problémamentes, a futó programok listája is új kinézetet kapott, bár ezen talán csiszolhattak volna, mert egyszerre csak négyet látunk, ami ekkora képernyőn pazarlás.

Huawei Ascend G7 Huawei Ascend G7

A gyártó felületének már régóta fő jellemzője, hogy kiiktatja a főmenüt, minden gyári és telepített alkalmazás a kezdőképernyőkön helyezkedik el. Persze a káosz elkerülése érdekében egy részüket már eleve mappába rendezve találjuk, de szabad kezet kapunk a saját elrendezésünk megvalósításához. A kezdőképernyők száma, sorrendje szintén módosítható, ezen felül megadható a lapozási animáció és az is, hogy 4x4 vagy 4x5 ikon legyen egy kijelzőn. A lehúzható értesítési függöny szintén átalakult, a bal szélen az értesítések, a jobb szélen a gyorskapcsolók érhetők el, utóbbiak is szerkeszthetők. Akinek már ez is sok, az átkapcsolhat egyszerűsített módra, ahol nagyméretű lapok (csempék) segítenek a használatban. Nem maradt ki a lezáró képernyő sem, itt egy mozdulattal aktiválható a kamera, valamint alulról egy fix gyorsmenü hozható elő, ez azért erős iOS utánérzés.

Huawei Ascend G7 Huawei Ascend G7

Akinek viszont több kell, az kapja még az arcába az extrákat. Vegyük például azt, hogy az egész felület témázható. Vannak gyárilag telepített témák és persze le is tölthetünk egy egész mázsányit még. Ezek saját háttérképpel, ikonokkal vagy akár betűtípussal rendelkeznek. Az igazán maximalisták ezeket keverhetik is, tehát ha mondjuk csak az ikonkészlet nem tetszik, akkor azt külön is lecserélhetjük és így tovább. Az alsó virtuális navigációs sávon megjelenő gombok (melyek egyébként már Lollipop stílusra hajaznak) elrendezése módosítható, de a sávot akár manuálisan el is tüntethetjük, ha zavaró lenne (pl. böngészésnél).

Huawei Ascend G7 Huawei Ascend G7

A nagyméretű kijelző igényli, hogy egy kézzel is könnyen (könnyebben) lehessen használni. Sajnos a bekapcsolható egykezes felület csupán a tárcsázót állítja át, viszont van egy másik megoldás is. A lebegő gomb nevű mód esetén egy, a képernyő szélén szabadon elhelyezhető billentyű jelenik meg, amire rábökve többek között a lenti sáv funkciói, illetve a képernyő lezárása is elérhető (ez mondjuk annyira nem létszükség, mert a lezáró billentyű jó helyen van). Bekapcsolhatjuk a kesztyű módot, ami a mostani hideg időben nagyon jól jön. Végül kapunk egy kis gesztusvezérlést is, így a képernyőt annak letakarásával tudjuk lezárni, dupla koppintással fel is ébreszthetjük, átfordítással csörgést némíthatunk vagy egy betű felrajzolásával alkalmazást indíthatunk.

Huawei Ascend G7 Huawei Ascend G7

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Huawei Ascend Mate7 - figyeljék a kezemet

    A kínai gyártó nem aprózta el az újdonságok bejelentését, a harmadik generációs Mate gyönyörű formatervet, kiváló hardvert és ujjlenyomat-olvasót kapott.

  • Huawei Ascend Mate 2 4G - ultramaraton

    Kipróbáltuk a Huawei második generációs phabletjét, az Ascend Mate 2 4G-t, amely óriás kijelzővel, tabletes akkumulátor kapacitással, LTE-támogatással és középkategóriás árcédulával robbanthat.

  • Xiaomi Redmi Note - nagyra vágyóknak

    Az egyre ismertebbé váló kínai cég is helyet kér magának a phabletek piacán. A Redmi Note korrekt hardvert és méretes kijelzőt kínál elég jó áron.

  • Huawei Ascend G750 - óriások kora

    A kínai gyártó újdonsága hatalmas kijelzővel, két SIM kezelésének lehetőségével, valamint nyolcmagos processzorral támad, mindemellett jól is néz ki.