Huawei Ascend G6 - felemelő érzés

Hirdetés

Hardver, UI

A középkategóriás készüléket a Qualcomm megbízható négymagosa, a Snapdragon 400 hajtja (MSM8926), magonként 1,2 gigahertzes órajelen, a grafikai munkát az Adreno 305 végzi (450 MHz). A rendszerhez 1 GB RAM dukál, a belső tárhely 8 GB, ebből 5,49 GB felhasználható, további tárhelynek ott a microSD foglalat. A hardver javarészt folyamatos és akadásmentes működést biztosít, a kezdőoldalak és menük animációi nem dadognak, ahogy közepesen terhelt appok és online tartalmak sem, megakadással komoly rendszerigényű tartalmaknál lehet csak találkozni. Persze az alkalmazások betöltésének és váltásának sebessége elmarad a combosabb készülékekétől, a váltást amúgy a menü gomb hosszú lenyomásával eszközölhetjük. Az 1 GB memória elég a programok többségének, és a rendszer jól bánik az erőforrások felszabadításával, azonban limitált RAM jut gyorsítótárazásra. Egyébként, ha fogyóban a memória, a rendszer üzenetet és opciót ad a nagyétvágyú folyamatok bezárására, az alkalmazásváltóban pedig az összes futó applikáció megsemmisíthető. A szintetikus tesztek a hardver tudásához mérten rendben vannak, a játékok egész jó sebességen futnak, és túlmelegedés sem jellemző.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei Ascend G6 LG Optimus L9 II Motorola Moto G Sony Xperia M2
Quadrant Standard 8698 pont 5368 pont 8655 pont 8612 pont
Linpack for Android (single) 90,047 MF. / 0,93 s 141,134 MF. / 0,59 s 89,184 MF. / 0,94 s 88,525 MF. / 1,95 s
Linpack for Android (multi) 272,082 MF. / 0,62 s 276,503 MF. / 0,61 s 263,064 MF. / 0,64 s 280,355 MF. / 0,60 s
Smartbench 2012 Prod. 5302 pont 3050 pont 5354 pont 5186 pont
Smartbench 2012 Games 3826 pont 2191 pont 3253 pont 3835 pont
AnTuTu 4.x Benchmark 17619 pont 14571 pont 17462 pont 17106 pont
Geekbench 3 (single) 344 pont 451 pont 341 pont 363 pont
Geekbench 3 (multi) 1168 pont 820 pont 1160 pont 1061 pont

Androidból KitKat helyett 4.3 Jelly Beant kapunk, felületből pedig a P6-ból megismert, némileg lebutított Emotion UI 2.0 Lite-ot, amit egyszerű, flat kialakítás jellemez. Grafikai témából gyárilag négyet kapunk (világosbarna, sötétbarna, kék-sárga és halovány rózsaszín), ezek a háttér és alapikonok mellett a zárképernyő stílusát is megváltoztatják, akinek meg nem tetszik az Android bonyolultsága, egyszerűbb, csempés kezdőoldalt is beállíthat a menü gombra bökve. Itt három főoldalt kapunk alapvető alkalmazásokkal és widgetekkel, a nagy betűméret és a színes csempeháttér segíti az eligazodást. A normál kezdőoldalra szintén egy csempéről térhetünk vissza.

Huawei Ascend G6 Huawei Ascend G6

Az Emotion UI érdekessége, hogy alkalmazásmenü nincs, az ikonok a kezdőoldalakon kapnak helyet, ezekből lehet maximum kilenc, hétféle átmenettel. A gyári widgetek közül a többelemes és testreszabható Me a legizgalmasabb, itt időjárás, kedvencek, galéria, óra és zenelejátszó elemekkel legózhatunk. A menük is minimalisták fehér háttérrel, fekete feliratokkal és kék ikonokkal, igaz ez az értesítési panelra is, innen tízféle gyorsbeállítás érhető könnyedén el, ezek közül a profilok tárcsaszerű megjelenése igencsak szemrevaló, normál, alvó, találkozó és szabadtéri módokat választhatunk. Billentyűzetből Huawei és Google típusút kapunk, mindkettő rendelkezik szerény magyar szótárral és javítási javaslatokkal, ékezetek a megfelelő magánhangzók hosszú lenyomásával csalhatók elő, a Google esetében pedig hangbevitelt is választhatunk.

Huawei Ascend G6 Huawei Ascend G6

A tárcsázást és kapcsolatokat a hagyományos kontaktok intézi, rendezés, csoportosítás, névegyesítés rendben megy. Hívást egyébként a Google asszisztens segítségével is kezdeményezhetünk, amennyiben angol a hangfelismerés nyelve, a nevek megértése egyre jobban megy neki. Az üzenetek app nem rejt túl sok izgalmat, emellett kapunk puritán számológépet, diktafont, órát, jegyzetfüzetet, zseblámpát és fájlkezelőt. Komolyabb viszont a biztonsági visszaállítás progi, amivel rendszermentéseinket akár automatizálhatjuk is, az időjárás app, ami az AccuWeather felületét használja, és a naptár, ami évi, havi, heti, napi és listázott nézettel is rendelkezik.

Huawei Ascend G6 Huawei Ascend G6

  Külön figyelmet érdemel a telefonkezelő, ami a rendszer egészségét és terheltségét figyeli tárhely, memória és energiagazdálkodási lehetőségekkel, erőforrásokat egy gombnyomással felszabadíthatunk. Itt állítható, mely folyamatok induljanak rendszerbetöltéskor, illetve melyek használhassák az értesítési sávot, a WiFi-t vagy az adatkapcsolatot. Az energiafigyelő pedig a telep fogyasztási statisztikái alapján áll elő javaslatokkal, jelezve a legéhesebb folyamatokat vagy a bekapcsolva maradt antennákat. Az üzemidőt a sémák használatával növelhetjük, van normál, intelligens és a CPU és hálózati kapcsolatok visszafogásával operáló takarékos. Ne zavarj és zaklatásszűrő opciókkal elérhetőségünket menedzselhetjük. 

Huawei Ascend G6 Huawei Ascend G6

Nem maradtak ki a Google alapszolgáltatásai: az asszisztens a középső gomb hosszú érintésével hívható elő, akad még térkép, Chrome, Google+, Drive, YouTube, Hangouts, Gmail és a Play alkalmazáscsomag. Közösségi cuccból Twittert és Facebookot, irodaiból szerkeszteni is képes Kingsoft Office-t kapunk, hálózaton belüli fájljainkat a DLNA kliens kezeli.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Így készülhetnek a cégek a NIS2-re a Lenovo segítségével

PR A NIS2 egy hálózati és információs biztonsági irányelv, amely rövidesen hatályba lép, modernizálva a 2016-ban bevezetett EU-s kiberbiztonsági szabályokat és jogi kereteket. Jogi intézkedések révén érnék el, hogy az EU-ban növekedjen a kiberbiztonság általános szintje.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés