Hirdetés
Adatkommunikáció, telefonálás, internet
Adatátvitel terén is kicsit vissza kellett fogni a gyeplőt, ám mindössze a HSUPA-t vették ki a repertoárból, minden más maradt. Tehát van GPRS, EDGE, 3G és HSDPA is, utóbbi 7,2 Mbit-es sebességgel. Ezek is bőven elegendőek, és akkor se jövünk zavarba, ha helyi adatátvitelre van szükségünk. Van Bluetooth, sztereó és 2.1-es verzió, van szabványos microUSB, számítógépről is töltődik vele az akku és a memóriakártya háttértárként használható. Szintén remek, hogy a WLAN se maradt ki, úgyhogy ezen a téren tényleg nem lehet okunk a panaszra. Az 512 MB ROM-ból 128 MB használható belső tárhelyként, bővítésre meg ott a microSD. A gyári 2 gigás helyett beletoltam egy 8 gigásat, gond nélkül vitte. A kártya cseréjéhez a hátlapot le kell vennünk, de kikapcsolni nem kell a készüléket.
A telefonkönyvre talán a tökéletes jelző illik legjobban. Egyrészt a memória korlátlan, a nevekhez pedig jócskán tárolhatunk extra információkat. Már ha egyáltalán kell, mert van Facebook integráció. Ez azt jelenti, hogy ha az illetőnek van Facebook profilja, akkor azt szinkronizálhatjuk és összeköthetjük a sima névjegyzékkel. Egész jó hatásfokkal működik a dolog, nálam az ismerősök kb. felét magától is hozzárendelte a profiljához (nem kevert össze senkit), a maradéknál pedig vagy jelezte, hogy szerinte van egyező profil (ilyenkor két bökéssel befejezhető az összevonás) vagy nekem kellett manuálisan megoldani. Ilyenkor egyrészt a Facebookon lévő adatok bemásolódnak a névjegyzékbe, a születésnapokat beteszi a naptárba, a profilképet pedig beállítja hívófotónak. És ez még semmi. Mindenkinél látjuk a vele váltott SMS és e-mail üzeneteket, hívásokat, illetve megnézhetjük a Facebook írásait és fotóalbumait. Ha pedig bejövő hívásunk van, a Facebook fotó mellett még a legutolsó bejegyzés is megjelenik. Üzenetek terén mindent megkapunk, ami kell. Van SMS, MMS, Exchange-képes e-mail, külön Gmail, mellékletek, jöhet-mehet bármi. A szövegbevitelre virtuális QWERTY áll rendelkezésre. Álló helyzetben jobban kell figyelni, hova bökünk, de fekve már kényelmesebben lehet gépelni. Ékezetet vagy speciális karaktert az adott billentyű hosszú megnyomására lehet előhozni.
Az nem is kérdés, hogy a Wildfire is arra készült, hogy állandó online kapcsolatban legyünk az internettel. Az Android gyári böngészője jól teljesít, elég gyors, támogatja a multi-touch nagyítást is, mi több, még elvileg a flasht is belepréselték. Ettől azért nem kell hasraesni, inkább a hirdetéseket jeleníti meg, a beágyazott videóktól már megborul a lelkivilága. A nagyításra amúgy szükség lesz, mert az alacsony felbontás miatt elsőre csak színes és fekete pacákat látunk, aztán előtűnnek a betűk és képek, amitől kicsit egyszerűbb feldolgozni az információt. Aki akarja, a Marketen válogathat az alternatív böngészők között (most jött ki az Opera mini 5.1, de én ajánlom a Dolphin Browsert is). A közösségi integrációról már eddig is esett szó, ennek alapja pedig a Friend Stream névre keresztelt program. Itt beállíthatjuk és folyamatosan frissíthetjük Facebook, Flickr és Twitter profiljainkat, nyomon követhetjük ismerőseink bejegyzéseit, feltölthetünk fotókat, lájkolhatunk, twittelhetünk. Tulajdonképpen majdnem minden funkciót megkapunk, amit az asztali gépünk előtt, úgyhogy bárhol is vagyunk, mindenről értesülünk és mindenre tudunk reagálni vagy megosztani másokkal saját gondolatainkat. Kis képzavar azért volt a HTC-nél, mert van egy külön Twitter kliens is, a Peep, aminek így nem sok értelmét látom.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!