HTC HD2 - mikor koppan az áll

Külső

A HD2 egy méretes készülék, de az igényes kialakításnak és a mindössze 11 milliméteres vastagságnak köszönhetően nem fogjuk úgy érezni, hogy egy féltéglát hordunk a zsebünkben. A cucc tömege viszont kicsit necces, de a 157 gramm mindenképp jól illik a a 120,5 milliméteres magassághoz és a 67 milliméteres szélességhez. Az anyaghasználat kiváló, a hátlap levehető része egy szálcsiszolt felületű fémlap, a hátul és oldalt lévő műanyagok finom, selymes tapintásúak, az előlap pedig egy ránézésre elég ellenálló, kemény plasztikból készült. Az összeszerelési minőség szintén nem hagy sok kívánnivalót maga után, egyedül az előlap tetején lévő réseknél fordulnak elő problémák, oda ugyanis könnyedén beragadnak a hajszálak és egyéb szöszök.

HTC HD2
Az illesztési hézagban megragadhatnak szöszök és hajszálak

Az előlap tetején a különféle cuccokat szintén előszeretettel gyűjtő, rácsos telefonhangszóró található, mellette, de a szemek elől elrejtve található a fény- és a távolságérzékelő szenzor, melyeknek telefonálás közben jut nagy szerep. Másodlagos kamera nincs, videótelefonálni tehát nem igazán fogunk tudni a készülékkel — azaz tudunk majd, csak minket nem fog látni a beszélgetőpartnerünk. Ezzel el is érkeztünk a készülék legimpresszívebb részéhez, a 4,3 hüvelyk átlójú, 480 x 800 pixeles felbontású, kapacitív érintőkijelzőhöz, mely az iPhone-hoz és az újabb Androidokhoz hasonlóan képes több ujj nyomását is érzékelni. A kapacitív kijelzők a rezisztívekkel ellentétben nem érzékeli a ceruzával történő nyomkodást, az ujjal való használatra vannak optimalizálva — ez egyébként az első ilyen kijelzővel ellátott Windows Mobile alapú készülék. Az előlap alján szerencsére kevés a hely, de az ott lévő öt gomb még kényelmesen elfér, még egy apró HTC logónak is maradt hely. Quietly brilliant — ez a gyártó új szlogenje, véleményem szerint már csak az előlap kialakításához is tökéletesen passzol: semmi csicsa, csak a használhatóság.

Nem másodlagos azonban az sem, hogy ez a hatalmas kijelző igen csúnya tud lenni, ha nem törölgetjük rendszeresen, nem csak egyetlen ujjlenyomat lesz rajta, hanem rendes maszatolás, mivel a HD2 kezelésekor az ember össze-vissza húzogatja ujjait a képernyőn - s ennek bizony nyoma marad. - Bog

HTC HD2
[+]

Gyönyörű kijelző

A hátlap több dolog miatt is jól néz ki. A levehető részről már volt szó, ennél is érdekesebb viszont, hogy az egész itteni résznek van egy apró íve, ami nem csak szemet gyönyörködtetően fest, hanem a kényelmes fogáshoz is nagyban hozzájárul. A felül lévő, 5 megapixeles kamera kialakítása viszont elég érdekes, az ugyanis kiemelkedik a síkjából, asztalra letéve a készülék arra fekszik rá, ami miatt a lencse körül van egy keret. A gond vele tehát nem az, hogy karcolódik, hanem az, hogy könnyedén meg tudjuk fogni a plexilapot, amit így fotózás előtt állandóan le kell majd törölnünk. Az optikától balra a kihangosító hangszórója, jobbra pedig a két ledből álló villanófény kapott helyet.

HTC HD2
[+]

Felül nincs semmi, jobbra a hátlap levételéhez szükséges mélyedést alakították ki a fém részben, körmöt és embert próbáló feladat a lepattintás, ha egy hölgy hosszú körömmel próbálkozna, valószínűleg mehetne is tovább a manikűröshöz. (Az én tapasztalataim szerint körömre nincs akkor szükség, ha ez ember pontosan eltalálja, hogy hol kell izomból megynomni ÉS felfelé is húzni egyszerre a hátlapot. Ez hosszas kísérletezést igényel, de rá lehet érezni. - Bog) Balra a hangerőszabályzó gombok kaptak helyet, a lényegi rész viszont alul található: microUSB csatlakozó és 3,5 milliméteres fülhallgatókimenet. A HTC tulajdonosok álma beteljesült.

HTC HD2
[+]

A telefon nagyon impresszív. Mind formavilágát, mind összeszerelési minőségét tekintve olyan mestermunka, amelyhez fogható kevés van a mobilkommunikációs világban. Nagy szavak ezek, de bárkinek mutattam a készüléket, minden esetben hangos robaj kísérte tettemet, aminek csupán az volt az oka, hogy a népeknek bizony leesett az álluk. Jó példa erre Pheke kolléga (a Térerő harmadik műsorvezetője), aki azonnal lángra lobbant a HD2 láttán, és kommunikációja arra a mondatra szűkült, hogy "egy ilyen kell nekem".

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • HTC

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés