Honor 4C - becsületkassza

Bevezető, tartozékok

Igazság szerint az egyik kedves olvasónk által küldött levél ébresztett rá minket arra, hogy nem is teszteltük a Honor egyik talán legjobb ár/érték arányú termékét, a 4C-t. Pedig szó mi szó, a készülék igencsak kecsegtető specifikációkkal rendelkezik, ennek ellenére a szűkebb pénztárcával rendelkező vásárlóknak is potenciális ajánlat lehet, vagyis újfent egy olyan telefont sikerült nagyító alá helyeznünk, melynek az előzetes várakozások alapján mindenképpen megvolt az esélye arra, hogy rendesen felkavarja az állóvizet.

Honor 4C
[+]

A Honor lényegében a Huawei leányvállalatának is tekinthető, a cég a távol-keleti országokban már viszonylag hosszú ideje, Európában viszont csak tavaly október óta forgalmaz önálló brandként modelleket. A kínaiak nem a szolgáltatókon keresztül kívánják elérni a felhasználókat, hanem szinte kizárólag a kártyafüggetlen piacot célozzák meg, és legfőképpen az online rendelésre helyezik a hangsúlyt. Ezáltal nyilván előny és hátrány is éri őket, hiszen nem tudják előfizetéses konstrukcióban kínálni újdonságaikat, viszont nem is kell bokszolni az operátorokkal azért, hogy termékeik bekerüljenek a kínálatba, nem utolsó sorban pedig bátran tudják a két SIM-et kezelő eszközök számát növelni (mert a 4C ezt is tudja).


[+] Honor 4C vs. LG G4

A vállalatot igazolta a tőlünk is különösen ajánlott plecsnit kiérdemlő Honor 6, de ha ez valakit nem győzött meg, akkor az említett mobil örökösére leadott több mint kilencmillió előrendelés tudatában már biztosan megváltoztatja majd a véleményét. Mai főszereplőnk, a 4C más kategóriában versenyez, inkább a középső szegmenst célozza meg, mégis vetélytársaihoz képest olyan extrákkal rendelkezik, mint a nyolcmagos processzor, a két SIM támogatás, vagy éppen a két gigabájtnyi rendszermemória, és még az árazása is rendkívül kedvezőre sikeredett, persze vannak olyan hiányosságai, amik megmagyarázzák az alacsony árfekvését.


[+]

A telefon a gyártóra jellemző kék dobozban érkezett hozzánk, méghozzá a Speedshopnak köszönhetően. Az ég világon semmi különlegességgel nem rendelkezik a csomagolás, csak két csillogó Honor feliratot láthatunk rajta. A papírkarton belsejének tetején fekszik a készülék, rögtön alatta egy ajándék előlapi fóliát pillanthatunk meg, amit érdemes rögtön felhelyezni a mobilra. A doboz aljába rejtették a microUSB kábelt és az 1 amperes töltőfejet, a korrekt árnak viszont rögtön itt az első áldozata, hiszen headsetet már nem pakoltak a 4C mellé.

Külső

A Honor 4C külsőleg semmi extrával nem rendelkezik, nem akar más lenni, mint a többiek, nem az volt a gyártó célja, hogy formavilág szempontjából valami rendkívülit alkosson. Nem szupervékony a telefon, 143,3 x 71,9 x 8,8 milliméteres dimenziókkal rendelkezik, nem túl ergonomikus, és mintha egy icipicit fejnehéz lenne. A tömegre ettől függetlenül kevés magyarázat van, 162 grammot nyom a telefon, pedig külsőleg kizárólag műanyag és üveg elemek váltják egymást, nem azt mondom, hogy nagyon zavaró, de egy öt hüvelykes eszköz ennél könnyebb szokott lenni. Az összeszerelési minőség hibátlan, ha erősebben megmarkoljuk a készülékházat, vagy elkezdjük ellentétes irányban tekergetni, akkor sem fog megreccsenni. A kezelhetőség közepes, a képernyő átellenes pontját már nem egyszerű rövidebb ujjakkal elérni, ehhez mindenképpen fogást kell változtatni.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Honor 4C Vodafone Smart Prime Sony Xperia E4g Huawei Ascend G620s
Fehér fényerő 342 nit 461 nit 435 nit 368 nit
Fekete fényerő 0,49 nit 0,18 nit 0,25 nit 0,46 nit
Kontrasztarány 699:1 2563:1 1727:1 802:1
Színhőmérséklet 7446 K 7238 K 6870 K 7978 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlapon egy 5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS panel terül el. Abból látszik, hogy nem ez a legjobb minőségű kijelző, hogy a fényerő elmarad néhány konkurens megoldástól, illetve hiába jó a betekinthetőség, nagyon lapos szögből nézve már alig észrevehetően invertálódnak a színek. A feketék világosak, a kontrasztarány az átlagosnál egy kicsit alacsonyabb. Alul három érintésérzékeny vezérlőgombot (visszalépés, kezdőképernyőre ugrás, menü/alkalmazásváltó) láthatunk, legalábbis nappal, mivel nem rendelkeznek háttérvilágítással, így sötétben nem lesz könnyű eltalálni őket. A felső rész ad otthont az öt megapixeles kamerának, a beszédhangszórónak, a fény- illetve távolságérzékelő szenzornak, valamint az apró értesítő lednek.


[+]

Az aránylag vaskos oldalak nem gátolnak meg abban, hogy a telefont biztonságosan megfogjuk, a képernyő kezelésében azonban egyáltalán nem segítenek. A lapos szélek közül a jobb oldalon fért meg az egész méretes hangerőszabályzó billentyű, és a szintén nem apró bekapcsológomb, felül pedig a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenethez férhetünk hozzá. A telefon bal fele üresen maradt, az alsó fertályt a microUSB 2.0 csatlakozó és a beszédmikrofon uralja.


[+]

A hátlap matt felületű, egyáltalán nem gyűjti az ujjlenyomatokat; a kicsit parkettára hasonlító, viszont csak közelről nézve észrevehető motívumok elegánssá teszik a mobilt. A bal alsó sarokban található a hangszóró nyílása, ezzel átellenesen dudorodik ki a tizenhárom megapixeles kamera, a ledes villanó, közvetlen szomszédságukban pedig a zajszűrő mikrofon figyelhető meg. A hátlap levehető, ám ez nem biztosít lehetőséget arra, hogy az akkumulátort kicseréljük, a borítás lecsatolása azonban szükséges ahhoz, hogy az itt elhelyezkedő két microSIM és egy microSD foglalathoz hozzáférjünk.

Hardver, szoftver, EMUI

Nem meglepő módon a Honor a 4C esetén a Huawei által fejlesztett, ARMv8 architektúrájú HiSilicon Kirin 620 chipsetet választotta. A 64 bites processzorban nyolc darab 1,2 GHz-en pörgő Cortex-A53 mag végzi a feladatok javarészét, ez mindenképpen előny a konkurensekhez képest, más kérdés, hogy a 64 bites működéshez kellene egy Lollipop rendszer is. A grafikus gyorsítást a Mali-450MP4 végzi, ami már nem mai csirke, de a HD kijelzőhöz bőven elég, az alkalmazások futtatását pedig 2 GB RAM segíti, ennyi rendszermemória egyik konkurensben sincs. A kedvező árnak a headseten kívül a belső adattároló lett az áldozata, hiszen a 8 GB-os háttértár nem sok, pláne úgy, hogy ebből csupán 3,69 GB használható fel. Szerencsére van microSD foglalat, ami pedig még jobb dolog, hogy a rendszeren belül beállíthatjuk, hogy ide telepítse az alkalmazásokat, ide mentse az egyéb adatokat a telefon, ezzel pedig elég sok problémától megszabadulunk. A rezgőmotor nem túl erős, asztalra helyezve vagy kézben tartva érezhető a jelzés, zsebben hordva már nem biztos, hogy ez igaz.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Honor 4C Vodafone Smart Prime Sony Xperia E4g Huawei Ascend G620s
Rendszerchip HiSilicon Kirin 620 Snapdragon 410 MediaTek MT6732 Snapdragon 410
AnTuTu 5.x Benchmark 26793 pont 20842 pont 32158 pont 18781 pont
Vellamo Browser 1456 pont 1943 pont 2756 pont 1873 pont
Vellamo Metal 1012 pont 699 pont 958 pont 748 pont
SunSpider 1.0.2 1126,33 ms 1540,3 ms 1097,4 ms 1186,6 ms
Geekbench 3 (single) 546 pont 476 pont 728 pont 482 pont
Geekbench 3 (multi) 1620 pont 1413 pont 2169 pont 1432 pont
GFXBench Manhattan onscreen 6,3 fps 3,8 fps 13 fps 3,9 fps
Manhattan offscreen 1080p 1,8 fps 1,8 fps nem futott le 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 15,0 fps 9,4 fps 26 fps 9,3 fps
T-Rex offscreen 1080p 9,1 fps 5,3 fps nem futott le 5,2 fps

A pontszámokból jól látszik, hogy a nyolc Cortex-A53 mag aránylag könnyedén maga mögé utasítja a hasonló kategóriás Snapdragon vagy MediaTek megoldásokat, vagyis nyers erőnek nincs híján a készülék. A rendszersebesség ennek megfelelően kiváló, a hardver tökéletes összhangban áll a HD kijelzővel, nincsenek idegesítő megdöccenések, a programok megnyitására alig kell várni, egyedül a galériánál szokott néha gondolkodni a szoftver. Az alkalmazásváltás egyértelműen az egyik nagy erőssége a mobilnak, gyorsan áttérhetünk egy korábban megnyitott programra, és viszonylag sok mindent tárol a háttérben a rendszer, mire a nagyjából 1,36 GB-nyi szabad RAM betelik.


[+]

Az operációs rendszerrel kapcsolatos mizéria kicsit az LG Optimus 2X-re emlékeztet (ami az első kétmagos telefon volt, csak éppen a szoftver nem támogatta megjelenésekor a hardvert), mivel hiába 64 bites a chipset, a 4C egyelőre 32 bites Android 4.4.2 KitKatot futtat. Azért papírzsebkendőért nyúlni kár, hiszen már létezik frissebb Emotion UI, így remélhetőleg már csak kevés idő kérdése, és főszereplőnk is megkapja a legújabb nyalókás rendszerek egyik verzióját.


[+]

Az EMUI 3.0 felület viszont adott, így az ikonkészlet és a rendszerfelépítés is ismerős lehet más, ilyen UI-t futtató eszközből. Nincs például klasszikus menü, minden indítóikont a főoldalakról érhetünk el, a legördülő információs függönyben pedig oldalt minden esemény mellett ott a dátum, így könnyedén nyomon követhető, hogy melyik értesítés mikor érkezett be. Ugyanitt a parancsikonokra nyomva találjuk a gyorsbeállítások kapcsolóit és a fényerőállítás csúszkáját.

Szoftveres extrák, alkalmazások

Érdemes szót ejteni az extra szolgáltatásokról, hiszen ezekből is akad bőven. A lebegő gomb egy virtuális félkört helyez a képernyő széléhez, amivel a funkciógombokat lehet vezérelni (egyben helyettesíteni), a RAM-ot kitisztítani, és a képernyőt lezárni. A billentyűzet jól használható, már ha a Google-féle megoldást választjuk, a Huawei Swype klaviatúrája ugyanis az ékezetes karakterek miatt túlzsúfolt, mondjuk ha kihasználjuk a benne rejlő lehetőségeket, vagyis a prediktív bevitelt és az ujjcsúsztatást, akkor egy idő után nagyon gyorsan tudunk majd szöveget bevinni.


[+]

A telefonkönyv szinkronizálható a Google-fiókunkkal, a tárcsázóképernyőről kereshetünk benne betűk és számok szerint, a kontaktokhoz rendelhetünk nevet, számot, címet, csengőhangot, bejegyzést. Mind az SMS-nél, mint a hívásnál két ikon találunk, így könnyedén megadhatjuk, hogy melyik SIM-ről indítunk beszélgetést, vagy küldünk üzenetet. A szoftver témázható, így az ikonok külseje, a háttérkép és pár rendszerszintű felület is megváltozik. A kezdőképernyő stílusa normál vagy egyszerű lehet, utóbbi esetén kis kártyalapok formájában jelennek meg az alkalmazások, ami a gyengén látóknak lehet nagy segítség.


[+]

Szerencsére könnyedén elérhető a Ne zavarj! mód, amit vagy azonnal elindítunk, vagy pedig időzítjük, hogy a telefon mikor aktiválja. Ilyenkor a mobil nem értesít, az ismétlődő vagy a fontos hívások esetén azonban képes szólni, ha ezt a funkciót bekapcsoljuk. Plusznak számít még az egykezes felület, amikor a tárcsázót és a billentyűzetet az egyik oldalra passzírozza a rendszer, így a kisebb ujjakkal rendelkező felhasználók is könnyedén elérik ezeket, a dupla koppintásos képernyő felébresztés, valamint a betű rajzolására elinduló programok (M esetén a zenelejátszó, E esetén a böngésző stb.).


[+]

Az alkalmazáskínálat kevésbé bőséges (nincs is szükség erre): a szokásos csomagon (böngésző, fájlkezelő, óra, naptár, fényképező, zene-, videolejátszó, számológép, email kliens, hangfelvevő, Google-appok, rádió, időjárás) kívül előre telepítve kapjuk még a Facebookot, néhány demó játékot és a HiCare-t, ahol többek között a használati útmutató digitális változatát is megtaláljuk. Minden másra ott a Play Áruház.

Kamera, videó, audió

A Honor 4C fényképezési képességei egyáltalán nem rosszak, hiszen a hátlapon egy 13 megapixeles, autofókuszos, ledes villanóval megtámogatott kamera található, ami maximum 1080p-ben tud felvenni filmeket. Az előlapi szenzor 5 megapixeles, ezáltal videotelefonálásra és szelfizésre is alkalmas. A szoftverben ujjunk jobbra-balra húzásával tudunk váltani az arcszépítés, a fotózás és a videózás között, a vízcseppre nyomva érjük el az effekteket (szépia, fekete-fehér, nosztalgia, hajnal stb.), a három vonalat megérintve pedig a panoráma, a HDR, a hangjegyzet (képekhez alá röviden beszélhetünk), a legjobb fénykép, az utófókusz, és a vízjel módok közül választhatunk. A beállítások között találjuk a helycímkével ellátást, a felbontást, a hangvezérlést, az időzítőt, a mosolyfelvételt, az ISO-t, a fehéregyensúlyt. Aktiválhatjuk az ultra fotó módot, így még lezárt képernyő esetén is villámgyorsan tudunk képet készíteni, ha kétszer lenyomjuk a halkító gombot.


[+]

Meglehetősen jó képeket lő a kamera, főleg nappal, a HDR mód aktiválása nélkül is jónak mondható a dinamikatartomány és a vonalélesség, a felvételek nem zajosodnak. Az oldalakon viszont megfigyelhető, hogy elmosódnak a részletek, ami a kicsit gyenge minőségű lencsének köszönhető. A dolog azért nem zavaró, a fókuszponton éles lesz minden, szóval átlagos fotózásra abszolút alkalmas a telefon. A fényképező erősségei közé tartozik a makró mód, minimum öt-hat centiméterre kell tartanunk a mobilt a megörökíteni kívánt tárgytól ahhoz, hogy jó képek készüljenek. Sötétben már nem brillírozik tesztalanyunk, sokszor homályos alkotásokat kapunk. A vaku fényereje nem rossz, ám mintha nem lenne összhangban a villanás és az exponálás, sokkal nagyobb a fényt tud kibocsátani a villanó, de ez a végeredményen nem látszik. A tesztvideón jól látszik, hogy nem ez készülék legerősebb pontja, a felvétel sajnos kevés részletet tartalmaz, bár legalább a 30 képkockát valóban rögzíti másodpercenként.


[+]

A videolejátszó az MP4 és a H.264 kódolású filmekkel tud megküzdeni, legyenek azok 720p vagy 1080p felbontásúak. Hiányzik viszont a DivX támogatás, így az AVI fájlokat csak akkor tudja megjeleníteni a telefon, ha letöltünk valamilyen erre alkalmas programot az áruházból. Az applikáció egyébként semmi extrát nem tud, egyedül egy lakat ikonra kattinthatunk, amivel a véletlenszerű érintéseket küszöbölhetjük ki (nem tekerünk bele feleslegesen a videókba).


[+]

A telefon az MP3, a WAV, az eAAC+ és a Flac formátumú zenéket kezeli, ezeket dalok, listák, kedvencek, albumok és előadók szerint tudja szétválogatni a muzsikálásra szolgáló alkalmazás. Hangszínszabályzó nincs, elalvásidőzítő viszont igen, így akár zenére is mély álomba szenderülhetünk. Az app képes futni a háttérben, a legördülő információs függönyből elérhető a tekerés, a lejátszás, és a szüneteltetés. A 4C-ben FM-rádió is található, ám ez nem RDS-es, így az adók kiírásait nem tudja kezelni. A hangszóró közepes minőségű, nem szól rosszul, de hangosan sem, persze ahhoz elég, hogy magunk mellé rakjuk a mobilt és úgy hallgassuk a slágereket.

Teszt Honor 4C Samsung Galaxy E5 Microsoft Lumia 640 Sony Xperia M4 Aqua Vodafone Smart Prime
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,07, -0,12 +0,02, -0,05 +0,06, +0,02 +0,02, -0,05 +0,02, -0,05
Zajszint, dB (A): -82,9 -91,3 -91,9 -87,7 -87,1
Dinamikatartomány, dB (A): 83,0 91,1 91,8 88,1 85,9
THD, %: 0,0072 0,0083 0,0068 0,0075 0,0063
IMD + Zaj, %: 0,021 0,012 0,013 0,021 0,016
Sztereó áthallás, dB: -82,1 -89,6 -90,7 -87,3 -88,2

A frekvenciaátvitel görbéje lapos, vagyis a hallgató tartományban a fülhallgató kimeneten keresztül minden hangot maradéktalanul lead a telefon.

A zenehallgatást semmilyen hallható zaj vagy sistergés nem zavarja majd, az alant látható grafikon bizonyítékul szolgál erre:

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Honornál úgy döntöttek, hogy kihagyják a 4G/LTE-t az adatkommunikációs repertoárból, pedig a chipset képes lenne ilyen hálózatok kezelésére. Ez azért fájó dolog, hiszen van már tesztalanyunknál olcsóbb (Huawei) mobil, ami támogatja a leggyorsabb itthoni hálózatokat, illetve azért vannak olyan városok, ahol 2G és 4G ugyan már van, de 3G sajnos nincs, vagyis ott a netezés már egyáltalán nem lesz egyszerű dolog. Meg kell így elégedni a maximum 42,2 Mbps letöltési és az 5,76 Mbps feltöltési sebességgel, ami azért átlagos tartalomfogyasztásra még mindig elegendőnek mondható. Nincs sajnos NFC sem, viszont jó hír, hogy innentől már csak pozitívumok következnek. Ott van például a két microSIM kezelése, persze nem árt tudni, hogy a kártyák csak standby módban képesek együtt lógni a hálózaton, ergo ha az egyikről hívunk valakit, a másik repülőgép üzemmódba kerül. A beszélgetési hangminőség és a hangerő kiváló, így nem lesz gond a csevegések közben. Van 802.11b/g/n-es WiFi, GPS (GLONASS) illetve Bluetooth 4.0 (A2DP, EDR), a telefon az USB-OTG-nek köszönhetően a külső eszközöket is felismeri.


[+]

Az EMUI-hoz tartozó böngésző gyors, bár a Flash tartalmakat nem kezeli. Felül az URL-sávba írhatjuk be a webcímeket, alul pedig külön gombokat találunk a kezdőképernyő, a lapok, és a menü elérésére. Utóbbiban több dolgot is találunk: inkognitó üzemmód, honlapok elmentése, teljes képernyős nézet, megosztás. Két ujjal rá tudunk nagyítani a szövegre, viszont a dupla koppintásos sortördelés nem működik, vagyis nem igazítja a szöveget a képernyő széleihez a szoftver.


[+]

A hátlap alá beszerelt akkumulátor 2550 mAh-s. Folyamatos nyomkodással – amibe internetezés, állandóan bekapcsolt WiFi, egy óra telefonhívás, rövid navigáció, és fél óra zenehallgatás tartozik – nagyjából 4 óra képernyőidő hozható ki. A MinDig TV teszt ennél jobb eredménnyel zárult, hiszen 5,5 óráig lehetett HD adást streamelni. Készenlétben két SIM használata esetén eléggé merül a telefon, erre érdemes azért odafigyelni, nehogy aztán kellemetlen helyzetbe kerüljünk. Az energiatakarékos üzemmódok bekapcsolásával időt nyerhetünk, az ultra akkukímélés esetén az legtöbb adatkommunikációs eszközt lekapcsolja a telefon, illetve csökkenti a processzor teljesítményét.

Értékelés: Honor 4C
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

A Honor 4C elbírálása esetén mindenképpen az árral érdemes kezdeni, hiszen csak így érthetőek meg a pozitív és a negatív oldalai a telefonnak. Két év jótállással, hivatalos forrásból beszerezve, függetlenül 54 ezer forintba kerül a mobil, ami egyrészt rendkívül jó ár, másrészt a hiányosságok fényében reálisnak mondható. Mindenképpen tesztalanyunk felé billenti a mércét az egész jó minőségű HD kijelző, aminek kiváló párja a nyolcmagos processzorral ellátott Kirin chipset, nem beszélve a 2 GB-nyi rendszermemóriáról, amihez hasonlót egyik ellenfél sem tud felmutatni. A rendszer sebességébe nem lehet belekötni, főszereplőnk a mindennapi feladatok elvégzésére és játékok futtatására is megfelelő. Szintén sokak számára lehet előnyös, hogy a 4C két SIM-et kezel, ezáltal nem kell két eszközt vásárolni a privát és a munkahelyi kártyák kezelésére. A kamera is nagyon jól teljesített, főleg nappal lehet egész jó fényképeket lőni. Vannak azonban olyan, már-már komolyabbnak is mondható pontok, ahol visszaüt a kedvező árazás: többek között ilyen a 4G és az NFC hiánya, vagy az elég szűkös belső adattároló, bár az adatmentést legalább szoftveresen megoldották, így microSD-re is lehet telepíteni. Az előbbiek fényében mindenesetre minden lelkiismeretfurdalás nélkül erősen ajánlható a Honor újdonsága, hiszen az LTE kivételével ilyen áron csak kisebb tudású mobilokat kapunk, többek között a Sony Xperia E4g vagy a Microsoft Lumia 640 említhető példaként, vastagabb pénztárca kell ahhoz, hogy a tesztalanyunk tudása előtt szintén csak tisztelgő az Alcatel Idol 3 4.7-et megkaparintsunk.

Honor 4C

Legendd

A tesztkészüléket az Speedshop küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Honor 4C
Honor 4C Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 143,3 x 71,9 x 8,8 milliméter
Tömeg 162 gramm
Színvariációk fekete, fehér, arany
SIM-foglalat 2x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa HiSilicon Kirin 620
Processzor típusa 1,2 GHz-es, nyolcmagos ARM Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip ARM Mali-450MP4
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB
Memória bővíthetősége microSD (32 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42,2 Mbps / 5,76 Mbps / nincs
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP, EDR)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Zseblámpa, Nagyító, HiCare, FM-rádió, fájlkezelő, Témák
Multimédia
Fő kamera 13 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó
Másodlagos kamera 5 megapixeles
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2550 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, giroszenzor, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, fényérzékelő, értesítési led
  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

  • Honor 4X - négytalálatos

    A vállalat újdonsága lényegében a phabletek között versenyez az 5,5 hüvelykes HD kijelzővel, jó az üzemidő, erős a nyolcmagos processzor, a kamera jó képeket lő és az árat is sikerült eltalálni.

  • Honor 6 Plus - fókuszban a fókusz

    A remekül sikerült Honor 6 nagy testvére több egy phablet méretű variánsnál, a hátlapon például nem egy, hanem két kamera felel a remek képminőségért.

  • Honor 3C - időutazás

    HD kijelző és 2 gigabájt RAM az egyik oldalon, öregedő rendszerchip és régi Android főverzió a másikon – íme a Honor megfizethető középkategóriása.

  • Honor 6 - becsületbeli ügy

    Új márkát hozott létre a Huawei, Európában és hazánkban is kapható már a Honor 6, ami újfajta értékesítési modellel próbál vásárlókat szerezni. És erre minden esélyük meg is van.

Hirdetés