Honor 4C - becsületkassza

Kamera, videó, audió

A Honor 4C fényképezési képességei egyáltalán nem rosszak, hiszen a hátlapon egy 13 megapixeles, autofókuszos, ledes villanóval megtámogatott kamera található, ami maximum 1080p-ben tud felvenni filmeket. Az előlapi szenzor 5 megapixeles, ezáltal videotelefonálásra és szelfizésre is alkalmas. A szoftverben ujjunk jobbra-balra húzásával tudunk váltani az arcszépítés, a fotózás és a videózás között, a vízcseppre nyomva érjük el az effekteket (szépia, fekete-fehér, nosztalgia, hajnal stb.), a három vonalat megérintve pedig a panoráma, a HDR, a hangjegyzet (képekhez alá röviden beszélhetünk), a legjobb fénykép, az utófókusz, és a vízjel módok közül választhatunk. A beállítások között találjuk a helycímkével ellátást, a felbontást, a hangvezérlést, az időzítőt, a mosolyfelvételt, az ISO-t, a fehéregyensúlyt. Aktiválhatjuk az ultra fotó módot, így még lezárt képernyő esetén is villámgyorsan tudunk képet készíteni, ha kétszer lenyomjuk a halkító gombot.


[+]

Meglehetősen jó képeket lő a kamera, főleg nappal, a HDR mód aktiválása nélkül is jónak mondható a dinamikatartomány és a vonalélesség, a felvételek nem zajosodnak. Az oldalakon viszont megfigyelhető, hogy elmosódnak a részletek, ami a kicsit gyenge minőségű lencsének köszönhető. A dolog azért nem zavaró, a fókuszponton éles lesz minden, szóval átlagos fotózásra abszolút alkalmas a telefon. A fényképező erősségei közé tartozik a makró mód, minimum öt-hat centiméterre kell tartanunk a mobilt a megörökíteni kívánt tárgytól ahhoz, hogy jó képek készüljenek. Sötétben már nem brillírozik tesztalanyunk, sokszor homályos alkotásokat kapunk. A vaku fényereje nem rossz, ám mintha nem lenne összhangban a villanás és az exponálás, sokkal nagyobb a fényt tud kibocsátani a villanó, de ez a végeredményen nem látszik. A tesztvideón jól látszik, hogy nem ez készülék legerősebb pontja, a felvétel sajnos kevés részletet tartalmaz, bár legalább a 30 képkockát valóban rögzíti másodpercenként.


[+]

A videolejátszó az MP4 és a H.264 kódolású filmekkel tud megküzdeni, legyenek azok 720p vagy 1080p felbontásúak. Hiányzik viszont a DivX támogatás, így az AVI fájlokat csak akkor tudja megjeleníteni a telefon, ha letöltünk valamilyen erre alkalmas programot az áruházból. Az applikáció egyébként semmi extrát nem tud, egyedül egy lakat ikonra kattinthatunk, amivel a véletlenszerű érintéseket küszöbölhetjük ki (nem tekerünk bele feleslegesen a videókba).


[+]

A telefon az MP3, a WAV, az eAAC+ és a Flac formátumú zenéket kezeli, ezeket dalok, listák, kedvencek, albumok és előadók szerint tudja szétválogatni a muzsikálásra szolgáló alkalmazás. Hangszínszabályzó nincs, elalvásidőzítő viszont igen, így akár zenére is mély álomba szenderülhetünk. Az app képes futni a háttérben, a legördülő információs függönyből elérhető a tekerés, a lejátszás, és a szüneteltetés. A 4C-ben FM-rádió is található, ám ez nem RDS-es, így az adók kiírásait nem tudja kezelni. A hangszóró közepes minőségű, nem szól rosszul, de hangosan sem, persze ahhoz elég, hogy magunk mellé rakjuk a mobilt és úgy hallgassuk a slágereket.

Teszt Honor 4C Samsung Galaxy E5 Microsoft Lumia 640 Sony Xperia M4 Aqua Vodafone Smart Prime
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,07, -0,12 +0,02, -0,05 +0,06, +0,02 +0,02, -0,05 +0,02, -0,05
Zajszint, dB (A): -82,9 -91,3 -91,9 -87,7 -87,1
Dinamikatartomány, dB (A): 83,0 91,1 91,8 88,1 85,9
THD, %: 0,0072 0,0083 0,0068 0,0075 0,0063
IMD + Zaj, %: 0,021 0,012 0,013 0,021 0,016
Sztereó áthallás, dB: -82,1 -89,6 -90,7 -87,3 -88,2

A frekvenciaátvitel görbéje lapos, vagyis a hallgató tartományban a fülhallgató kimeneten keresztül minden hangot maradéktalanul lead a telefon.

A zenehallgatást semmilyen hallható zaj vagy sistergés nem zavarja majd, az alant látható grafikon bizonyítékul szolgál erre:

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

  • Honor 4X - négytalálatos

    A vállalat újdonsága lényegében a phabletek között versenyez az 5,5 hüvelykes HD kijelzővel, jó az üzemidő, erős a nyolcmagos processzor, a kamera jó képeket lő és az árat is sikerült eltalálni.

  • Honor 6 Plus - fókuszban a fókusz

    A remekül sikerült Honor 6 nagy testvére több egy phablet méretű variánsnál, a hátlapon például nem egy, hanem két kamera felel a remek képminőségért.

  • Honor 3C - időutazás

    HD kijelző és 2 gigabájt RAM az egyik oldalon, öregedő rendszerchip és régi Android főverzió a másikon – íme a Honor megfizethető középkategóriása.

  • Honor 6 - becsületbeli ügy

    Új márkát hozott létre a Huawei, Európában és hazánkban is kapható már a Honor 6, ami újfajta értékesítési modellel próbál vásárlókat szerezni. És erre minden esélyük meg is van.

Hirdetés