Honor 4C - becsületkassza

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Honornál úgy döntöttek, hogy kihagyják a 4G/LTE-t az adatkommunikációs repertoárból, pedig a chipset képes lenne ilyen hálózatok kezelésére. Ez azért fájó dolog, hiszen van már tesztalanyunknál olcsóbb (Huawei) mobil, ami támogatja a leggyorsabb itthoni hálózatokat, illetve azért vannak olyan városok, ahol 2G és 4G ugyan már van, de 3G sajnos nincs, vagyis ott a netezés már egyáltalán nem lesz egyszerű dolog. Meg kell így elégedni a maximum 42,2 Mbps letöltési és az 5,76 Mbps feltöltési sebességgel, ami azért átlagos tartalomfogyasztásra még mindig elegendőnek mondható. Nincs sajnos NFC sem, viszont jó hír, hogy innentől már csak pozitívumok következnek. Ott van például a két microSIM kezelése, persze nem árt tudni, hogy a kártyák csak standby módban képesek együtt lógni a hálózaton, ergo ha az egyikről hívunk valakit, a másik repülőgép üzemmódba kerül. A beszélgetési hangminőség és a hangerő kiváló, így nem lesz gond a csevegések közben. Van 802.11b/g/n-es WiFi, GPS (GLONASS) illetve Bluetooth 4.0 (A2DP, EDR), a telefon az USB-OTG-nek köszönhetően a külső eszközöket is felismeri.


[+]

Az EMUI-hoz tartozó böngésző gyors, bár a Flash tartalmakat nem kezeli. Felül az URL-sávba írhatjuk be a webcímeket, alul pedig külön gombokat találunk a kezdőképernyő, a lapok, és a menü elérésére. Utóbbiban több dolgot is találunk: inkognitó üzemmód, honlapok elmentése, teljes képernyős nézet, megosztás. Két ujjal rá tudunk nagyítani a szövegre, viszont a dupla koppintásos sortördelés nem működik, vagyis nem igazítja a szöveget a képernyő széleihez a szoftver.


[+]

A hátlap alá beszerelt akkumulátor 2550 mAh-s. Folyamatos nyomkodással – amibe internetezés, állandóan bekapcsolt WiFi, egy óra telefonhívás, rövid navigáció, és fél óra zenehallgatás tartozik – nagyjából 4 óra képernyőidő hozható ki. A MinDig TV teszt ennél jobb eredménnyel zárult, hiszen 5,5 óráig lehetett HD adást streamelni. Készenlétben két SIM használata esetén eléggé merül a telefon, erre érdemes azért odafigyelni, nehogy aztán kellemetlen helyzetbe kerüljünk. Az energiatakarékos üzemmódok bekapcsolásával időt nyerhetünk, az ultra akkukímélés esetén az legtöbb adatkommunikációs eszközt lekapcsolja a telefon, illetve csökkenti a processzor teljesítményét.

Értékelés: Honor 4C
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

A Honor 4C elbírálása esetén mindenképpen az árral érdemes kezdeni, hiszen csak így érthetőek meg a pozitív és a negatív oldalai a telefonnak. Két év jótállással, hivatalos forrásból beszerezve, függetlenül 54 ezer forintba kerül a mobil, ami egyrészt rendkívül jó ár, másrészt a hiányosságok fényében reálisnak mondható. Mindenképpen tesztalanyunk felé billenti a mércét az egész jó minőségű HD kijelző, aminek kiváló párja a nyolcmagos processzorral ellátott Kirin chipset, nem beszélve a 2 GB-nyi rendszermemóriáról, amihez hasonlót egyik ellenfél sem tud felmutatni. A rendszer sebességébe nem lehet belekötni, főszereplőnk a mindennapi feladatok elvégzésére és játékok futtatására is megfelelő. Szintén sokak számára lehet előnyös, hogy a 4C két SIM-et kezel, ezáltal nem kell két eszközt vásárolni a privát és a munkahelyi kártyák kezelésére. A kamera is nagyon jól teljesített, főleg nappal lehet egész jó fényképeket lőni. Vannak azonban olyan, már-már komolyabbnak is mondható pontok, ahol visszaüt a kedvező árazás: többek között ilyen a 4G és az NFC hiánya, vagy az elég szűkös belső adattároló, bár az adatmentést legalább szoftveresen megoldották, így microSD-re is lehet telepíteni. Az előbbiek fényében mindenesetre minden lelkiismeretfurdalás nélkül erősen ajánlható a Honor újdonsága, hiszen az LTE kivételével ilyen áron csak kisebb tudású mobilokat kapunk, többek között a Sony Xperia E4g vagy a Microsoft Lumia 640 említhető példaként, vastagabb pénztárca kell ahhoz, hogy a tesztalanyunk tudása előtt szintén csak tisztelgő az Alcatel Idol 3 4.7-et megkaparintsunk.

Honor 4C

Legendd

A tesztkészüléket az Speedshop küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

  • Honor 4X - négytalálatos

    A vállalat újdonsága lényegében a phabletek között versenyez az 5,5 hüvelykes HD kijelzővel, jó az üzemidő, erős a nyolcmagos processzor, a kamera jó képeket lő és az árat is sikerült eltalálni.

  • Honor 6 Plus - fókuszban a fókusz

    A remekül sikerült Honor 6 nagy testvére több egy phablet méretű variánsnál, a hátlapon például nem egy, hanem két kamera felel a remek képminőségért.

  • Honor 3C - időutazás

    HD kijelző és 2 gigabájt RAM az egyik oldalon, öregedő rendszerchip és régi Android főverzió a másikon – íme a Honor megfizethető középkategóriása.

  • Honor 6 - becsületbeli ügy

    Új márkát hozott létre a Huawei, Európában és hazánkban is kapható már a Honor 6, ami újfajta értékesítési modellel próbál vásárlókat szerezni. És erre minden esélyük meg is van.

Hirdetés