Honor 4C - becsületkassza

Hirdetés

Külső

A Honor 4C külsőleg semmi extrával nem rendelkezik, nem akar más lenni, mint a többiek, nem az volt a gyártó célja, hogy formavilág szempontjából valami rendkívülit alkosson. Nem szupervékony a telefon, 143,3 x 71,9 x 8,8 milliméteres dimenziókkal rendelkezik, nem túl ergonomikus, és mintha egy icipicit fejnehéz lenne. A tömegre ettől függetlenül kevés magyarázat van, 162 grammot nyom a telefon, pedig külsőleg kizárólag műanyag és üveg elemek váltják egymást, nem azt mondom, hogy nagyon zavaró, de egy öt hüvelykes eszköz ennél könnyebb szokott lenni. Az összeszerelési minőség hibátlan, ha erősebben megmarkoljuk a készülékházat, vagy elkezdjük ellentétes irányban tekergetni, akkor sem fog megreccsenni. A kezelhetőség közepes, a képernyő átellenes pontját már nem egyszerű rövidebb ujjakkal elérni, ehhez mindenképpen fogást kell változtatni.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Honor 4C Vodafone Smart Prime Sony Xperia E4g Huawei Ascend G620s
Fehér fényerő 342 nit 461 nit 435 nit 368 nit
Fekete fényerő 0,49 nit 0,18 nit 0,25 nit 0,46 nit
Kontrasztarány 699:1 2563:1 1727:1 802:1
Színhőmérséklet 7446 K 7238 K 6870 K 7978 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlapon egy 5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS panel terül el. Abból látszik, hogy nem ez a legjobb minőségű kijelző, hogy a fényerő elmarad néhány konkurens megoldástól, illetve hiába jó a betekinthetőség, nagyon lapos szögből nézve már alig észrevehetően invertálódnak a színek. A feketék világosak, a kontrasztarány az átlagosnál egy kicsit alacsonyabb. Alul három érintésérzékeny vezérlőgombot (visszalépés, kezdőképernyőre ugrás, menü/alkalmazásváltó) láthatunk, legalábbis nappal, mivel nem rendelkeznek háttérvilágítással, így sötétben nem lesz könnyű eltalálni őket. A felső rész ad otthont az öt megapixeles kamerának, a beszédhangszórónak, a fény- illetve távolságérzékelő szenzornak, valamint az apró értesítő lednek.


[+]

Az aránylag vaskos oldalak nem gátolnak meg abban, hogy a telefont biztonságosan megfogjuk, a képernyő kezelésében azonban egyáltalán nem segítenek. A lapos szélek közül a jobb oldalon fért meg az egész méretes hangerőszabályzó billentyű, és a szintén nem apró bekapcsológomb, felül pedig a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenethez férhetünk hozzá. A telefon bal fele üresen maradt, az alsó fertályt a microUSB 2.0 csatlakozó és a beszédmikrofon uralja.


[+]

A hátlap matt felületű, egyáltalán nem gyűjti az ujjlenyomatokat; a kicsit parkettára hasonlító, viszont csak közelről nézve észrevehető motívumok elegánssá teszik a mobilt. A bal alsó sarokban található a hangszóró nyílása, ezzel átellenesen dudorodik ki a tizenhárom megapixeles kamera, a ledes villanó, közvetlen szomszédságukban pedig a zajszűrő mikrofon figyelhető meg. A hátlap levehető, ám ez nem biztosít lehetőséget arra, hogy az akkumulátort kicseréljük, a borítás lecsatolása azonban szükséges ahhoz, hogy az itt elhelyezkedő két microSIM és egy microSD foglalathoz hozzáférjünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Honor

Azóta történt

Előzmények

  • Honor 4X - négytalálatos

    A vállalat újdonsága lényegében a phabletek között versenyez az 5,5 hüvelykes HD kijelzővel, jó az üzemidő, erős a nyolcmagos processzor, a kamera jó képeket lő és az árat is sikerült eltalálni.

  • Honor 6 Plus - fókuszban a fókusz

    A remekül sikerült Honor 6 nagy testvére több egy phablet méretű variánsnál, a hátlapon például nem egy, hanem két kamera felel a remek képminőségért.

  • Honor 3C - időutazás

    HD kijelző és 2 gigabájt RAM az egyik oldalon, öregedő rendszerchip és régi Android főverzió a másikon – íme a Honor megfizethető középkategóriása.

  • Honor 6 - becsületbeli ügy

    Új márkát hozott létre a Huawei, Európában és hazánkban is kapható már a Honor 6, ami újfajta értékesítési modellel próbál vásárlókat szerezni. És erre minden esélyük meg is van.

Hirdetés