Hirdetés

HMD Fusion - öltöztetnéd megint

Több személyisége van a HMD Fusionnek, amiket külön a megvásárolható modulokkal lehet előhozni.

Adat, aksi, összegzés

Megvan a lehetőség 5G-re, hisz a Snapdragon 4 Gen 2-ben ott a Qualcomm X61 5G modeme. Tapasztalatunk szerint átlagos le- és feltöltési sebességekre volt képes, de stabil hálózati kapcsolatot tartott fenn a telefon egyszerre Yettel és Telekom kártyákat kezelve. Működött a VoLTE is, és a HMD Fusionről indított telefonhívások Bocha kolléga véleménye szerint meglepően tisztán és jó minőségű hangon szólaltak meg a vonal másik felén. Hívásokhoz kapcsolódóan viszont meg kell jegyezzem, hogy a rezgőmotor sajnos nagyon rossz minőségű, gyenge is. Az SoC okán csak Wi-Fi 5 hálózatokat kezel a telefon és a Bluetooth is csak 5.1-es, de emelem kalapom azelőtt, hogy így is van aptX és LDAC kodek támogatása. A 3,5 mm-es jack csatlakozó mellett pedig van FM-rádió is a készülékben. A telefonban van gyorsulásmérő, fényérzékelő, közelségérzékelő, iránytű, giroszkóp, NFC. A barométer és az UWB kimaradtak. Az USB-csatlakozó USB 2.0-s, OTG-s. A navigáció GPS, GALILEO, GLONASS és BDS rendszerekkel működik, átlagos sebességgel, 3 méteres pontossággal.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

5000 mAh-s lítium-ion telepével teljesen átlagosnak számít a HMD Fusion. Az üzemidő viszont remek, 19 órányi normál használatot szimulált a PC Mark Work 3.0-s tesztje, a teszt során pedig nálam a három napot is simán kibírta a telefon két töltés között. A HMD nem mellékel töltőfejet, de bármilyen PD/QC adapterről felvesz a telefon elvileg 30 wattig. Két különböző PD 3.0-s töltővel próbáltuk, egyik 27 wattos teljesítményt írt, másik 18 wattot, így a teljes töltés két óra körüli időt vett igénybe.

(forrás: Mobilaréna) [+]

HMD Fusion
Pro
eSIM telepítésének lehetősége
Sok tárhely, microSD-vel tovább bővíthető
Otthoni szerelhetőség lehetősége
Nincs PWM az LCD kijelzőnek hála
Jó üzemidő
Kontra
Alacsony felbontású, sötét kijelző
Gyenge kamerák elöl és hátul is, nagyon gyenge videók
Lassú tárhely, komótos rendszersebesség
A moduláris kiegészítők nehezen vagy még nem elérhetők
Nagyon nagy a szórás árban itthon, a gyártó általi ajánlott 220 euró túl sok ezért a készülékért
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 6 pont
Sebesség 5 pont
Szoftverfelület 9 pont
Szoftvertámogatás 6 pont
Fotózás, videózás 5 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 10 pont
Ár/érték arány 7 pont
Ár (8/256 GB, HUF) 56 550

Összegzés — HMD Fusion

Furcsa helyzet állt elő a HMD Fusion körül. Egyrészt a telefont a tömegből kiemelő modulok még nem érhetők el egyszerűen itthon. Másrészt a mobil árában hatalmas a szórás. A HMD induló 110 ezer forintos ára teljesen irreális ezért a készülékért, az itthon több hivatalos viszonteladónál kifizetendő 50-60 ezer forint ugyanakkor már vállalható vétellé teszi azok számára, akiket a hosszú üzemidő, a letisztult rendszer és a várhatóan még másfél-két évnyi szoftveres támogatás érdekel.

Sajnos a kijelző gyenge ebben a készülékben, 60 forint körüli áron már jobbat találni a Samsung Galaxy A16-ban. A kamera fotózásra elfogadható, hozza a belépőszinten elvártakat, videóban ugyanakkor nagyon gyenge a HMD kínálta minőség. Jó pont, hogy lehet eSIM-et telepíteni a készülékre, mellette van hely két nanoSIM-nek és egyik helyett akár egy microSD-nek is. Azt is felírhatjuk a pozitívumok listájára, hogy az átlagnál könnyebbnek tűnik a mobil szétszedése és egyes elemek cserélése. De nagyjából ennyi. A Fusion mögött álló ötlet jó, a megvalósítás is jobb, mint a Pulse Prónál volt. A jelenlegi hazai árakon egy vállalható belépőszintű készüléket kapunk, de ne fizessünk érte többet 60 ezer forintnál!

A HMD hazai márkaképviselete küldte el hozzánk a Fusiont tesztre.

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények