Jó, az új telefon az alcímben kicsit túlzás, mert a HMD X1 technikailag egy HMD Fusion, csak az a különbség a két modell között, hogy az X1-en speciális, a gyermekóráiról ismert Xplora által fejlesztett szoftver fut, amivel a szülők saját okostelefonjukról szabályozhatják a gyerek telefonhasználatát. A HMD sajtóközleménye így fogalmaz:
“A HMD Better Phone Project célja, hogy biztonságosabb telefonhasználatot biztosítson a gyerekek számára – ennek részeként született meg a HMD X1 is. Az Xplora szakértelmével kifejlesztett okostelefon prémium élményt nyújt a fiataloknak, miközben a szülők testreszabható funkciókkal szabályozhatják az alkalmazás- és internet-hozzáférést, a helymeghatározást, az SOS segélyhívást és az iskolai mód aktiválását – mindezt valós időben, az Xplora alkalmazáson keresztül.”
Mivel az X1 technikailag egy Fusion, így kompatibilis az összes Fusionhöz készült moduláris tokkal, legyen szó arról, amelyiken derítőfény van a játékvezérlő kontrollerről.
HMD X1 / Fusion a szelfikhez való derítőfénnyel felszerelt tokban [+]
Az Xplora által fejlesztett szülői felügyeleti program annyival tud többet a Google által az Android operációs rendszerekbe belesütött szülői felügyeletről (Google Family Link, itt írtunk róla beállítási bemutatót), hogy valós időben is bele tudunk vele nyúlni a gyerek telefonjába, például bekapcsolhatjuk az iskolai módot, letilthatunk adott alkalmazásokat.
A telefon és a Better Phone Project kapcsán a HMD sajtótájékoztatóján a színpadra lépett és beszélt Drew Barrymore színésznő is, aki a HMD partnereként dolgozik majd a gyermekeket érő internetes zaklatások, a telefonfüggőség és az okostelefon-használat okozta negatív hatások ellen.
Drew Barrymore a HMD sajtótájékoztatóján [+]
A HMD X1 kapcsán egyelőre viszont nincs megjelenési dátum, se ár, nem csak a magyar, de a nemzetközi piacra vonatkozóan sem. A HMD az X1 mellett bemutatott két FC Barcelona tematikájú telefont, illetve három klasszikus nyomógombos készüléket, valamint egy Qi2 külső aksiként is használható tokkal szerelt TWS fülhallgatót. Ezekről külön anyagaink készülnek, amik e cikk alatt a kapcsolódó anyagok között is megjelennek, amint kész vagyunk és publikáltuk őket. A Nokiáról egy szó sem esett.