Haylou Smart Watch 2 és Solar teszt

Nagyon olcsó órák érkeztek a Xiaomi érdekeltségi köréből, látszólag csak a formájuk tér el, de bőven vannak más különbségek is. És egyik sem tökéletes.

Menürendszer

A két óra menürendszere csaknem ugyanaz. A kezdőlapunk egy óra, ötféle számlap közül lehet választani, de nyilván van némi eltérés a szögletes és a kerek design miatt. Ha fentről húzzuk le az ujjunkat, akkor a gyorsbeállítások közé csöppenünk, telefonkereső, fényerő, éjszakai mód (DND), és beállítások menüpont akadnak itt. Ha lentről felfele simítunk, akkor kerülünk be a menübe, ahol a menüpontok egymás alatt sorakoznak, konkrétan kilenc funkció van, ebből egyszerre három látszik.

Hirdetés

A stat nevű menüpontban az aktivitásunk látszik, de csak a lépések száma, a megtett kilométerek és ez elégetett kalóriák vannak itt az aktuális nap kapcsán. Ennél több nincs, sem grafikon, sem a korábbi napok adatai nem látszanak itt. A második menüpont a pulzus, itt nem kell sokat magyarázni, de az jópofa, hogy egy fordulatszámmérőhöz hasonló grafika mutatja, hogy mennyire kell aggódni. A két óra kis hibahatárral ugyanazt mérte, szóval ezzel nincs gond.


[+]

Ezután jön a sport névre keresztelt menüpont, itt indíthatunk aktivitásokat. Mindkét kütyü 12 különböző sportot monitorozhat (a sima séta ebben nincs benne), de bringázás, jóga, evezés, futás, mászás, gimnasztika, beltéri futás és edzés, valamit kosárlabda és foci tartoznak ide, bár utóbbi kettőnél a nem full amatőr szint felett már nem illik órában rohangálni a pályán, mert sérülést tud okozni.

Aztán jön az időjárás, majd az alvásmonitorozás, ez sincs túlgondolva, mély alvás és felületes alvás időmennyiséget mér, az órán ezt is csak a legutolsó szunyára vonatkoztatva lehet látni. Majd ezt követően találjuk az értesítéseket, ahol időrendben látjuk a legutolsó notifikációkat, elég alapszintű kialakítással, mert ezeket csak törölni lehet, reagálni nem, ráadásul csak a feladó és az első pár sor jön át az órára. De legalább egyértelmű, hogy melyik alkalmazás küldte.

A következő menüpontunk a zenevezérlés (előre, hátra, play/pause), aztán jön a “more” feliratú ikon, ami mögött van még stopper, visszaszámláló, telefonkereső és légzési gyakorlat (amolyan relaxációs izé egy, vagy kettő perc hosszan). Még van settings néven egy-két apróság, de a vertikális menürendszert ezzel megtárgyaltuk. Oldalra haladva a számlapról csak ugyanolyan funkciók közé jutunk, amiket már ismertettünk (aktivitási stat, pulzus, alvás stat, légzésgyarkorlat és időjárás), szóval elmondható, hogy funkcionálisan a két óra tényleg ugyanaz. Az is elmondható, hogy nincs döcögés, megtorpanás és alapvetően elég egyértelmű a rendszer logikája, nem fordult elő félrenyomás.

A hardver viszont tök más, a Solar egy Realtek 8762C chipre bízza a munkát, a Smart Watch 2-ben pedig egy Nordic NRF 52840 dolgozik, előbbi 40, utóbbi 64 MHz-en ketyeg, mindkettő egy Cortex-M4-es magot takar, csak a Realtek chipset maximum 4.0-s Bluetooth szabványt támogat, a Nordic viszont már 5.0-t. Különböző infók vannak a RAM/ROM méretről is netszerte, de ez lényegében mindegy, a két óra megfelel a célnak, működik, nem fagy szét, kommunikál. Viszont érdekes, hogy a drágábbik (Solar) tűnik a gyengébb eresztésnek, nem csak kijelző, hanem hardver szempontjából is. Más kérdés, hogy a Haylou maga is azt állítja, hogy a Solar is 5.0-s Bluetooth szabványon kommunikál, nem tudom, hogy ki és hol kummant megint ebben a történetben, de az tény, hogy hamarabb eldobta a kerek óra a kapcsolatot a telefonnal, ha távolodtam tőle, mint a Smart Watch 2.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Bemutatkozott a Xiaomi Watch 2

    Nagyobb kijelzővel, több alkalmazás támogatásával és jobb üzemidővel érkezik az új óra, de mellette egy magasabb szintű TWS fülest is lelepleztek Kínában.

Hirdetés