Hirdetés

Gigabyte GSmart Mika MX - kerüli a napfényt

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A Mika MX-ben lévő lapkakészlet támogatja támogatja a Cat.4-es 4G/LTE hálózatokat, így maximálisan akár 150 Mbps letöltési sebességet is elérhetünk, 3G esetén pedig 42 Mbps letöltési, valamint 5,76 Mbps feltöltési sebességgel használhatjuk a mobilinternetet. A készülék két darab microSIM-et fogad, dual standby módon, ami annyit tesz, hogy készenléti állapotban két aktív kártyánk lehet, de ha az egyikkel hívást kezdeményezünk, a másik lelép a hálózatról, amíg be nem fejezzük a beszélgetést. Rendelkezésünkre áll még 802.11 a/b/g/n szabványokat ismerő WiFi, Bluetooth 4.0 és GLONASS támogatással ellátott A-GPS is, így a navigálás gyorsan és pontosan történhet. A microUSB csatlakozó az OTG-t sajnos nem tudja, illetve az NFC is kimaradt a repertoárból. A beszélgetési hangminőség viszont korrekt, a telefonálással még zajosabb körülmények között sem volt gond.

Gigabyte GSmart Mika MX Screen Shot Gigabyte GSmart Mika MX Screen Shot

A Google Chrome böngésző tökéletesen teljesít, megfelelő kapcsolat esetén gyorsan betölti az oldalakat, a nagyítások is sebesen történnek, akadozások egyáltalán nem jelennek meg, viszont a flash tartalmak sem, ezt már egy ideje megszokhattuk. A RAM hiányát érezhetjük, amikor több lapot váltogatva szeretnénk böngészni, ezt ugyanis egyáltalán nem szereti a készülék, rendszeresen újratölti az oldalakat, de teljes lefagyással is találkoztunk a tesztidőszak alatt.

Gigabyte GSmart Mika MX akkumulátor
[+]

Értékelés: Gigabyte GSmart Mika MX
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt található 3000 mAh-s kapacitású lítium-ion teleptől azt vártuk, hogy két napig teljesen kényelmesen ellátja majd energiával a telefont, de sajnos több okból is csalódnunk kellett. Egy darab aktív SIM kártyával, kikapcsolt Wi-Fi-vel és szinkronizálással is 3-4%-ot merült készenléti állapotban a készülék óránként, 3,5 órányi MindigTV stream pedig 100%-ról teljesen lemerítette a telefont. A gyenge fényerejű megjelenítő szinte folyamatosan maximális fényerőn ment, 4,5 óránál több kijelzőidőt azonban nagyon nehéz volt így elérni.

Amikor kezünkbe vettük a Gigabyte GSmart Mika MX-et, reméltük, hogy egy jól használható középkategóriás készülékkel lesz dolgunk, hiszen a Snapdragon 410-es lapkakészlet és 3000 mAh kapacitású telep párosítása elsőre elég jól hangzott. Aztán sajnos kiderült, hogy az összeszerelési minőség nem tökéletes, a kijelző nagyon gyenge fényerejű, napsütés esetén kültérben gyakorlatilag használhatatlanná válik, a kamera is bőven hagy kívánnivalót maga után és zeneileg sem túl nagy élmény használni. A rendszer sebességével nem volt probléma, az 1 gigabájt RAM azonban még KitKat alatt is nagyon szűkös, több alkalmazás egyszerre történő futtatásakor nagyon hamar elkezdenek bezáródni a programok. Sajnáljuk, hogy ez a próbálkozás sem volt túl sikeres a Gigabyte részéről, a jelenlegi 48 000 forint körüli áráért akár a Samsung Galaxy Ace 4 vagy a Huawei Ascend G620s is megvásárolható, akinek pedig mindenképpen szüksége van a dual SIM-re ezen hardver mellett, az kicsit több pénzért, HD kijelzővel felszerelve választhatja a második generációs Moto G-t.

szentkuti11

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés