Fly Tornado Slim - jöttömre kelet felől számítsatok

Hirdetés

Külső, kijelző

A készülék mai viszonylatban is kiemelkedő erőssége külseje. A specifikáció két év leforgása alatt nagyjából a belépő szintre inflálódott, a kialakítás viszont időtállónak bizonyult. Az egyszerű, szögletes designt a fém és üveg teszi teljessé, az összeszerelés minősége kifogástalan, az illesztések hajszálpontosak, emberi erővel – mással meg értelemszerűen nem próbálkoztunk – képtelenség megnyekkenteni, a körbe futó fémkeret csiszolása és ergonómiája pedig a legújabb csúcskészülékek színvonalát idézi. Habár a hátlap nem ívelt, nyoma sincs éles felhangoknak, kompakt méretéből adódóan pedig kényelmes fogás esik rajta. Az egyetlen kifogásolható megoldás talán az, hogy mind a bekapcsológomb, mind pedig a hangerőszabályzók bal oldalon találhatóak, amit a jobbkezes felhasználók akár kényelmetlennek is találhatnak. Vagy nem. Ez nyilván ízlés dolga. Az előzékenyen felszerkesztett hátlapi fóliát érdemes azonban eltávolítani, nem csak azért, mert irgalmatlanul maszatosodik, de a tapasztalatok alapján a Gorilla Glass 3 üveggel borított hátlap nem is annyira kényes, mint amilyen esztétikus fedetlenül.


[+]

Az anyaghasználat ellenére az eszköz rendkívül könnyű, mégsem kelt súlytalan érzetet a prémium textúráknak köszönhetően. A 4,8 hüvelykes kijelző 139,8 x 67,4 x 5,1 milliméteres és döbbenetes 97 – egyéb források szerint 95,5 – grammos házban kapott helyet. A megjelenítőt körülvevő alsó és felső káva a fekete színváltozat esetében ugyan nem szembetűnően, de kétségkívül vastag. Viszont ez esetben is elmondható, az opcionálisan ki is kapcsolható háttérvilágítással rendelkező, fix elhelyezkedésű előlapi érintőgombok legalább nem a kijelzőből rabolnak értékes centiket, gépelés közben pedig garantáltan nem akadunk beléjük minduntalan. Felül látszólag kizárólag a beszédhangszóró és az 5 megapixeles szelfikamera kuporog az egyébként indokolatlan méretű helyen, de a funkciók és a specifikáció alapján valahol ott kell rejtőznie a közelség- és fényérzékelő szenzornak is. Alant a már hivatkozott érintőgombok, középen Home, balra menü, jobbra pedig vissza elrendezésben.


[+]

A 4,8 hüvelykes, 1280x720 HD felbontású AMOLED kijelző 309 ppi-t és korrekt megjelenítést jelent, a tűéles jelző nem áll meg, de a színek és kontrasztok szépek, már amennyiben kedvünkre való az AMOLED jellegzetes, túlszaturált kalibrációja. A színhőmérséklet kissé hűvös, a láthatóság viszont a legerősebb napsütésben is értelmezhető fogalom. Főleg, ha az automata fényerő beállításokra még ráeresztjük az úgynevezett HBM funkciót, ami a különösen intenzív környezeti fényviszonyok további kompenzálására hivatott. A módok között az értesítési sávot lehúzva a beállítások fül alatt váltogathatunk, további finomhangolásra azonban nincs lehetőség, a fent említett HBM – jelentsen ez a betűszó bármit is – funkción kívül, amit a rendszerbeállítások megjelenítés menüpontja rejt.

Kijelző-teszt
Mérés Fly Tornado Slim Meizu m2 note Alcatel Pop Up 5.0 Gigabyte GSmart Classic Pro
Fehér fényerő (max.) 296 nit 448 nit 455 nit 439 nit
Fehér fényerő (min.) 4,0 nit ? nit 11,6 nit 16 nit
Fekete fényerő 0 nit 0,4 nit 0,46 nit 0,55 nit
Kontrasztarány végtelen 1151:1 990:1 799:1
Színhőmérséklet 7189 K 7647 K 7196 K 8187 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az antennáknál három helyen megszakított oldalkereten jobb oldalt található az egy darab microSIM befogadására alkalmas tálca, amit a mellékelt tűvel szedhetünk elő. Az alsó élen középen a microUSB foglalat tátong, mellette a beszédhangszóró, jobb szélen pedig a 3,5 milliméteres jack csatlakozó, következésképpen a felső él abszolút érdektelen, leszámítva a harmadik antennaablakot. A hátlap nem eltávolítható, így az akkumulátorra vonatkozó kötelező információk a bal alsó sarokban éktelenkednek a monó hangszóró mellett. Fölötte Fly felirat, a bal felső csücsökben pedig a 8 megapixeles főkamera és LED villanó látható, ezek közül kizárólag a segédfény töri meg a hátlap síkját, illetve a középre pozicionált másodlagos mikrofon. A kamerát igencsak sarokba szorították, fényképezésnél nem árt ügyelni, hogy a biztos fogás érdekében se lógjunk bele valamelyik ujjunkkal. Vagy az órával megegyezően és észjárásunk ellenében döntsük jobbra a készüléket, ha fényképezni óhajtunk.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Fly

Hirdetés