Multimédia
Fényképezni mindkét oldalon 13 megapixeles felbontásban, LED segédfénnyel támogatva lehet, a hátlapi főkamerát viszont egy 5 megapixeles, mélységélességet definiáló szenzor egészíti ki. A Bokeh mód szimulált rekeszértékekkel dolgozik, kissé elnagyolt módon. Ha háttér elmosásának mértékét kicsit visszavesszük, azért egészen elfogadható eredményt kapunk, például ilyet. A kamerákról sokkal több nem derül ki; a hátlapit a Samsung szállítja f/2-es apertúrával és PD autofókusszal, de nem tudjuk, pontosan melyik típusból.
A szoftver roppant egyszerű: az élőképen szinte semmi nincs, csak az exponáló és a videofelvétel alul, illetve a LED segédfény, az időzítő és a kameraváltó felül. A beállítások és a különböző módok az élőképet elsimítva kerülnek elő, itt van többek között a HDR, amit egyáltalán nem érdemes használni. Nem azért, mert a dinamika annyira jó, hanem azért, mert azon brutális felülexponálással próbál javítani, ami pont ellentétes hatást vált ki, mint amit kéne.
Professzionális mód nincs, viszont a rendszer teljeskörűen támogatja a camera2 API-t, szóval lehet próbálkozni. A beállításokban nem sok dologra lesz ráhatásunk, de kérhetünk segédvonalakat, helycímkéket, meghatározhatjuk a mentés helyét és állíthatjuk a felbontást és képarányt. A speciális beállítások csak annyit takar, hogy a kamera záródjon-e be 2 perc tétlenség után és használjon-e arcfelismerést.
A képek szemmel láthatóan nagyon szűk dinamikával készülnek, sok a kiégett és teljesen sötét rész, a vonalélesség sem az erőssége az algoritmusnak, cserébe a zajt is eltünteti a kontúrokkal együtt. Este nagyon lassú a folyamat, a problémák pedig ugyanazok, mint nappal. Kromatikus aberrációval és a bal szélen tapasztalható erősebb torzítással is érdemes számolni. A fókusz néha instabil és jellemzően lomha, a videónál lesz feltűnő, hogy nagyon nem találja a lényeget. A túl sok fény érezhetően összezavarja a rendszert, a kevésből meg nehezen dolgozik, összességében viszont nincs tragédia, csak a jó, az nem ilyen.
Jó hír, hogy videózni 4K 30 fps minőségben is lehet, az alapértelmezett természetesen 1080p 30 fps. Mindkét esetben a fókusz instabilitása a legnagyobb probléma, a fények nagyjából megfelelnek a valóságnak, éppen gyűltek a felhők. Stabilizálásról nem tudunk, de full HD-ban úgy tűnik, azért valami van. A lejátszó teljesen alapszintű, lényegében semmit nem lehet állítgatni, nincsenek feliratok, hangsávok, az AC3 nem szólal meg, a 4K erősen akadozik, 2K-ig viszont rendben van a felbontás. Egy kompetensebb lejátszó mindenképpen kelleni fog.
A zenelejátszó is a Google ajánlata, van benne hangszínszabályzó és minden, ami a rendezett audiokönyvtárhoz kell. A multimédiás hangszóró igazából nem is rossz, mélyek természetesen nincsenek, de nem torzít és legalább hangos. A mellékelt fülessel viszont kifejezetten kellemes lesz a hangminőség, teljesen hallgatható kategória és még az FM-rádió is elérhetővé válik. A gyári füles egyébként meglepően kényelmes és korrekt hangzást ad.
Te is pont ilyen telefont használsz? Fotóztál vele? Töltsd fel a képeidet a Fototrendre, hogy mások is lássák, mire képes a kamerája!
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!