EADS THR880i és a TETRA

Hirdetés

Egyebek

A következő okosság, hogy a GSM-nél megszokott üzenetkezelés csak egy szegmense a TETRA által biztosított verzióknak. Az SDS-nek nevezett szabvány ugyanis olyan, igen apró üzenetek küldését teszi lehetővé, amelyek késlekedés nélkül érnek el a címzetthez. Ezt jellemzően mérési szolgáltatásokra, flottakövetésre, távfelügyeletre használják.

A rendszer és a készülékek legnagyobb előnye, hogy mindenféle térerő nélkül is működnek. A TETRA telefonok ugyanis rádiós adó-vevőként is képesek üzemelni, amely igen hasznos lehet például egy olyan akció során, amely mondjuk egy pincében zajlik. Ilyenkor a készülékek egymással állnak közvetlen rádiós kapcsolatban, amely telefonhíváshoz ugyan kevés, de azonnali, hang alapú, üzenetváltáshoz elegendő. Ezt az üzemmódot nevezik DMO-nak.

A diszpécserközpontban arra is van lehetőség, hogy az adott VPN-hez tartozó készülékek folyamatosan követhetőek legyenek. Persze a cellaméret ebben az esetben is befolyásolja a pontosságot, ám ezt egy kiegészítő GPS berendezéssel lehet fokozni, ugyanis így a TETRA készülék SDS üzenet formájában folyamatosan továbbküldi pozícióját a központ felé.

Annak ellenére, hogy a cikkből talán érezhető, hogy néha magam is rácsodálkoztam egy-két funkcióra, a TETRA rendszer nem annyira bonyolult, hogy használatát ne tudná bárki megtanulni, aki látott már mobiltelefont és/vagy walkie-talkie-t. Ezzel együtt nekem, mint hagyományos mobilokhoz szokott embernek, a TETRA kicsit ósdinak hatott, bár az is igaz, hogy ezen a területen nem dobálják a gyártók naponta piacra újabb és újabb eszközeiket. A TETRA viszont hasznos, a fejlesztések pedig nem állnak meg, már most azon dolgoznak, hogy miképp lehetne a harmadik generációs mobilhálózatok előnyeit átültetni egy megújított TETRA szabványba.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • T-Com

Előzmények

Hirdetés