Cubot Power - ördögi kombináció

Modern megjelenése és óriási akkumulátora elég meggyőző kombináció, aktuális hardverrel és módosítatlan Android 8.1-es rendszerrel, korrekt áron. Csak a kamera vacak.

Hirdetés

Multimédia

A kamera nem valami jó, annak ellenére sem, hogy nem bohóckodtak dupla rendszerrel, hanem raktak előre egy 13 megapixeles modult, hátra pedig egy darab 20 megapixeles, f/2 rekeszértékű Samsung S5K3P3-as szenzort egy szimpla LED villanóval, gyári szoftverrel és jó napot. Főleg a fókusz elkeserítő, már amikor van. Ha összeszedi magát, akkor sincs garancia, hogy a kép elkészültéig képben marad. A Pro mód kézi fókusza se stabilabb, plusz, valamiért egyébként van egy külön monokróm mód is, ami csak sima filter.


[+]

A szoftver kézenfekvő, lehet kapcsolgatni a vakut, a HDR-t és elérhetőek a további beállítások az élőkép tetején. A kép minőségére vonatkozóan nem sok beleszólásunk van, kérhetünk zajcsökkentést, szoftveres stabilizálást, illetve állíthatjuk az érzékenységet. Olyan sok hatása egyiknek sincs. A Pro módban viszont állíthatjuk a telítettséget, a fényerőt és a kontrasztot, a harmadik íven az expozíciókorrekció vethető be, az érzékenység ugyanaz, mint a beállításokban, illetve van sematikus fehéregyensúly is. RAW viszont nincs.

Nem csak az algoritmus nem remekel, a lencse sem valami jó, erős a torzítás a széleken, gyakori a kromatikus aberráció, a fény, vagy annak hiánya is tud gond lenni. A dinamika nagyon gyenge, a HDR viszont durván felülkompenzál, ráadásul valami erős fátyolosság is előadódik, akárhányszor megpróbáltuk kiegyenlíteni a fényviszonyokat. A zajcsökkentés alapból be van kapcsolva, nem is zajosak a képek, de a vonalélesség se valami határozott. A fókusz igen szűk rádiusszal dolgozik és amúgy is megbízhatatlan, a színek legalább kellemesen élénkek, ha nem erőltetjük a HDR-t, amitől a képek még lassabban készülnek el. Este meg felesleges elővenni a készüléket, nem lesz fókusz. Ha mégis, akkor meg elszabadul a zajmentesítés.

Videózni 1080p 30 fps mellett lehet, azt nem mondjuk, hogy feltétlenül érdemes is, mindenesetre fent látható egy példa. A lejátszó viszont tulajdonképpen a 4K-t is viszi H265-ös kódolással, csak akadozik, a 2K-val viszont semmi baja. Az AC3 hangot, a feliratokat és a hangsávokat nem kezeli, és igazából más egyebet, mint elindítani a videotartalmat galériából vagy fájlkezelőből, nem lehet vele csinálni. Mint mindig, itt is a Google Play Áruház lesz a megoldás.


[+]

Zenelejátszóból van AOSP és Play Zene is, mindkettőben van hangszínszabályzó és kulturált állománykezelés. Egy jobb fülhallgatóra jutó hangminőség megfelelő hangszínbeállításokkal nem kifejezetten rossz, de nem feltétlenül zenehallgatásra termett az eszköz. A multimédiás hangszóró pedig kifejezetten viszont, maximumon kissé torzít, összemosódnak a hangok, részlettelen massza az egész durva magas tartománnyal. Az FM-rádió szintén fülessel, kiválóan működik, felületdizájnnal viszont nem strapálták magukat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • CUBOT

Azóta történt

  • Cubot X18 Plus - érdektelen

    A Cubot megint nem fogja felforgatni a piacot, bár az X18 Plus sem különösebben rossz, de szokás szerint van jobb. Cserébe elég olcsó lett és klassz funkciók társíthatók a biometrikus szenzorhoz. De ez még mindig kevés.

Előzmények