App és funkciók
Az alkalmazás felhasználói felületének megjelenése illeszkedik a Nothing/CMF stílusába, vagyis minimalista, dot-mátrixos feliratokkal dolgozó, majdnem monokróm design, ami most nem pirossal, hanem narancsszínnel van meglöttyintve, mert a CMF-nek ez az árnyalat jutott. A párosítási folyamat triviális, de majd kelleni fog egy felhasználói fiók, ami jöhet a Google profilunkból is. A kapcsolat stabilitásával viszont voltak problémáim, olykor-olykor megszakadt csak úgy, ráadásul nem is próbálkozik újra felépíteni ezt a szoftver addig, amíg meg nem nyitjuk az alkalmazást. Pedig az tökre fut a háttérben.
Hirdetés
Az órán a menürendszert nem nehéz kiismerni. A kezdőoldalon értelemszerűen az általalunk választott számlapot látjuk, de mivel a belső tárhely csirke (szabadon elérhető nincs is mondjuk a zenéknek), ezért egyszerre hatféle számlapunk lehet magán az órán, ha újat akarunk a telefonos alkalmazásban választani, akkor egy meglévőt tudunk lecserélni. A gyártó jópofa és egyedi számlapokat kínál, de ezek sajnos nem kontextuálisak, vagyis ugyan láthatók lehetnek rajtuk bizonyos információk (lépések, időjárás, akku, ilyesmi), ezekre hiába bökünk rá, nem kerülünk át a kapcsolódó felületre.
A számlapról jobbra-balra lapozva négy oldalnyi widgetünk lehet, de ezek fix elrendezésűek, nem tudunk magunknak összelegózni sajátot, nem is lehet újat hozzáadni a listához, csak eltakarítani azt, ami nem kell. Kár, mert furán vannak összepárosítva a dolgok: a napi aktivitás alatt az időjárás van, a zenelejátszó vezérlője alatt pedig a lépésszám, de legalább a telefonálós widget koherens (utolsó hívások, névjegyek, tárcsázó). A widgetekről már át lehet jutni a vonatkozó funkciók közé. Fentről a gyorskapcsolók jönnek elő (hat ikon), ezek nem módosíthatók, lentről pedig az értesítések. És akkor beszéljünk is ezekről: amelyik alkalmazás ikonját ismeri az óra (például Messenger), azt odarakja, amit nem, ahhoz egy szövegbuborékot rajzol. Üzenetekben érkező képeket és emojikat nem kezel. És nem minden alkalmazással van jóban, a Messengernél oké, de én speciel BlackBerry Hubot használok levelezésre, ott viszont azt csinálja, hogy amikor beesik az email, akkor látom a feladót és a tárgyat, de ha ezt nem nézem meg és jön egy következő levél, akkor megint rezeg az óra, de a legrégebbi olvasatlan emailt fogom látni a kijelzőn, nem a legutóbb érkezettet. Az üzenetekre nem lehet sem válaszolni, de még reakciót sem tudunk visszaküldeni, viszont a hívások elutasításához vannak gyorsüzenet sablonok, amelyeket a telefonon tudunk szerkeszteni.
Ha az oldalsó gombot nyomjuk meg, akkor jutunk a menübe. Ez lehet listás, illetve ömlesztett ikonos — feliratok nélkül, ezt inkább azoknak tudom javasolni, akiknek remek vizuális memóriájuk van, mert a kis kijelzőn a monokróm rajzocskák persze menőn néznek ki, csak az a júzer nem néz ki menőn, aki guvvadt szemmel tekergeti a scrollozás miatt az oldalsó gombot, hogy megtalálja a keresett funkciót. A menüpontokban nagy meglepetés nincs, a szokásos dolgokat fogjuk itt találni, edzést és egészségügyi adatokat, alvás és stresszmonitort, világórát, ébresztőt, időjárást, zenelejátszót, kamera exponálást, számológépet, naptárat, zseblámpát (fehér kijelző) és telefonkeresőt. A felület amúgy gyors, reszponzív… csak éppen sem ez, sem pedig a telefonos alkalmazás nem beszél magyarul.
A mobilos app alapvetően négy fülre van osztva. Az elsőn vannak az edzési és egészségügyi kártyák (csempék, lapok, widgetek), vagyis egyfajta pillanatkép a testünkről. Ezekbe mind bele lehet kukkanatani a részletesebb statisztikák kapcsán, ezekről a később értekezünk. A következő fül az edzés indítására szolgál, itt kizárólag olyan aktivitásokat indíthatunk, amelyekhez kell GPS: ha innen indítjuk, akkor a telefon adatait használja. A harmadik fülön lehet babrálni az órát (értesítések kezelése, számlapok, gyorsüzenetek, világóra városai, ébresztő), illetve itt kérhetjük, hogy a pulzust, a véroxigént és a stressz szintet figyelje-e folyamatosan és adjon-e riasztást. A negyedik fül a profilunké, a fiókunk adatai és a magasságunk, életkorunk, testtömegünk megadására szolgál.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!