Blackview BV6000 - sötéten bólogat

A Blackview második, továbbra is érintőkijelzős strapatelefonja nem csak atombiztos, de korrekt hardvert és értékelhető formatervet is fel tud mutatni, versenyképes árcédula mellett.

Hardver, szoftver

A hardver a korrekt középkategória kívánalmainak felel meg, noha ezért az árért már lenne jobb ötletünk, csak nyilván nem atombiztos kivitelben. A strapatelefonok körében kritikus pont szokott lenni a nem kielégítő hardver, a teljesítmény pedig rendszerint nem olyan acélos, mint a vázszerkezet, ez esetben viszont a mindennapi, kényelmes, és legfőképpen hajtépés nélküli használatra kitűnően felszerelt készüléket hegesztett a Blackview. A MediaTek Helio P10-es lapkája 3 GB rendszermemóriával megtámogatva már több esetben bizonyított, főleg akkor, amikor az optimalizációt sem komolytalankodták el a fejlesztők. A BV6000 szuper masszív burkolata alatt a 64 bites, 28 nanométeres soron készült, nyolc, egyenként 2 GHz-re skálázott Cortex-A53-as magot tartalmazó MT6755 működik együtt a Mali-T860-as IGP-vel. Ez utóbbi nem feltétlenül a legkompetensebb grafikus megoldás, viszont addig nem is feltűnő, amíg komolyabb teljesítményt igénylő játékot nem próbálunk áterőltetni a rendszeren. Bizonytalankodást és késlekedést nem kifejezetten produkál a rendszer, értelmes tempóban reagál, viszont töltés közben kellemetlenül és igen meglepő módon melegszik az előlap.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Blackview BV6000 Blackview BV5000 Evolveo StrongPhone Q6 LTE Cat S60
Rendszerchip MediaTek MT6755 Helio P10 MediaTek MT6735P Qualcomm Snapdragon 410 Qualcomm Snapdragon 617
AnTuTu 5.x Benchmark n/a pont 44514 pont 22912 pont n/a
AnTuTu 6.x Benchmark 48449 pont 24055 pont n/a 45997 pont
Vellamo Browser 4121 pont 2055 pont 1991 pont 2812 pont
Vellamo Metal 1321 pont 769 pont 863 pont 1295 pont
Geekbench 3 (single) 880 pont 483 pont 487 pont 735 pont
Geekbench 4 (single) 730 pont n/a n/a n/a
Geekbench 3 (multi) 3219 pont 1347 pont 1444 pont 3353 pont
Geekbench 4 (multi) 2629 pont n/a n/a n/a
GFXBench Manhattan onscreen 14 fps 1,9 fps nem futott le 13 fps
Manhattan offscreen 1080p 7,1 fps 0,9 fps nem futott le 6,7 fps
GFXBench T-Rex onscreen 26 fps 4,8 fps 9,2 fps 29 fps
T-Rex offscreen 1080p 17 fps 2,8 fps 8,5 fps 17 fps

A rendszer jobbára módosítatlan Android 6.0, mindössze annyira nyúltak bele a főképernyő látványvilágába, hogy a felhasználó érezze a törődést. Ez annyit jelent, hogy a stílusban és színvilágban a készülék megjelenésével és rendeltetésével harmonizáló ikonkészlet mögül rendre a hagyományos, mindamellett megbízhatóan működő alkalmazások és felületek nyílnak meg. Az értesítési panel kétfázisú, az első teljesen szokványos, a második fázisban előkerülő gyorskapcsoló-tábla és fényerőcsúszka viszont igen dinamikus, narancssárga kiemelést kapott. A Kezelőfelület-hangolót a megszokott módon hívhatjuk elő, mégpedig a beállítások ikon hosszú érintésével, aminek eredményeképpen jelen esetben nem történik semmi. Vagyis történik, a rendszer tájékoztat, hogy hozzáadta a lehetőségekhez, csak éppen maga a funkció nem látható továbbra sem a beállításokban.


[+]

Alkalmazásmenü a távol-keleti módinak megfelelően nincs, cserébe tetszőleges számú főképernyőn rakodhatjuk szét a szükséges készségeket, ráadásul kedves animációval kísérve az ikonmozgatást. A felület anélkül is roppant gördülékeny, hogy felére csökkentenénk az animációk tempóját, de ha még pattogósabb élményre vágyunk, nyugodtan szedjük elő a fejlesztői beállításokat és lássunk csodát. Az 5 x 4-es ikonrácson nem változtathatunk, témákból pedig egy érhető el, pont az, amit eleve is látunk. A rendszer egy darabig egészen jól megtippelt fontossági sorrendben rendezi az alkalmazásokat, a harmadik oldaltól kezdve pedig az ABC rendjét követi. Beleszólásunk nem sok van, de egyesével rendezve, természetesen olyan sorrendet alakítunk, ami tetszik. Variáltak kicsit a Home gomb hosszú megnyomásával előhívható alkalmazásváltón is, értve ezalatt, hogy nagyon helyesen sikerült beilleszteni az összes törlése opciót.


[+]

Extra szoftverek csak a szükséges mértékben állnak rendelkezésre, a Google szoftvercsomagja sem vitte túlzásba a jelenlétet, így a gyári e-mail kliens mellé elérhető a Gmail, kapunk térképet, Áruházat és hangalapú keresést. Sajnos az elemlámpa nem kapott dedikált elérhetőséget, viszont alkalmzásból, vagy az értesítőpanelről elérhetjük. Az iránytűn kívül a Facebook és a Twitter letöltésével sem kell fáradni. Egyéb eszközökkel történő, multiplatform fájlcserét megkönnyítendő, a Xender nevű, egyébként kimondottan tetszetős és könnyen kezelhető app is rendelkezésre áll. A beállításokban fellelhetünk gesztusvezérlést és néhány intelligens kisegítő lehetőséget, ezekhez viszont angol nyelv, vagy a rendszer előzetes ismerete szükséges. A fordításból kimaradtak, ellenben remekül üzemelnek.


[+]

Az SOS gombhoz több, vész esetén értesítendő telefonszámot is rendelhetünk, valamint szerkeszthetjük a GPS koordinátákat tartalmazó SMS szövegét. A zárolt képernyőhöz rendelt funkciók között természetesen megtalálható a dupla koppos ébresztés, a többi, rajzolgatós megoldás viszont szokás szerint elég lassan reagál. Három ujjal lefelé simítva képernyőképet rögzíthetünk, balra irányuló mozdulattal pedig az alkalmazáskezelő ugrik elő, meggyőző tempóban. A lefordítással való némítás természetesen adott, szelektálhatunk is, hogy mi hallgasson el ilyen esetben. Egyébként még a hangerőszabályzókat okosíthatjuk rá a kijelző feloldására, amivel ki is merültek a kényelmi megoldások, amik az átlagos tapasztalatainkkal ellentétben megdöbbentően nagy százalékban, abszolút hatékonynak bizonyultak. Kivéve, ahogy az lenni szokott, a zárolt képernyőn rajzolós gyorsindítást, mert az minden, csak nem gyors.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Evolveo StrongPhone Q5 LTE - félregombolva

    A csehek legújabb, érintőkijelzőt és fizikai kezelőgombokat is biztosító strapakészüléke kissé összeszedetlenül sikerült, noha szétesni biztosan nem fog.

  • CAT S60 - Hö! Kamera!

    A világ első, beépített, hőkamerával rendelkező telefonját dobta piacra a CAT. Emellett persze a szokásos robusztusság és a speciális funkciók miatti magas árszint jellemző rá.

  • BlackView BV5000 - zsoldoskatona

    A hongkongi cég a strapatelefonok piacán is szerencsét próbál termékével, ami a vetélytársakhoz képes jobban néz ki, IP-védettséget kapott, vállalható a kamera és az ára sem vészes.

Hirdetés