ASUS Zenfone 5 - a Zen hangja

Multimédia

A Zenfone 5 két kamerát kapott hátulra, ezek eltérő látószögűek. És eltérő felbontásúak is. Az elsődleges modult a Sony szállítja (IMX363), F/1,8-as rekeszértékű, dual-pixel fókuszálással felvértezett, 12 megapixeles felbontású szenzor, amivel általában az ASUS tud is mit kezdeni, szóval nem féltünk attól, hogy komolyabb gond lenne. A másodlagos, széles látószögű modulban viszont egy Omnivision 8856-os érzékelő dolgozik, az ASUS pedig a Zenfone 4-es sorozatnál is támaszkodott sokszor az Omnivision termékeire, de egyszer sem voltunk vele megelégedve, szóval ez a 5 megapixeles, 120 fokos látószögű kamera minket előzetesen annyira nem mozgatott meg.


[+]

Az elsődleges kamerát itt is AI segíti, vagyis inkább fogalmazzunk úgy, hogy felismer bizonyos témákat és ennek érdekében csavargat a beállításokon. Ezt nem lehet kikapcsolni, csak akkor, ha automatikus mód helyett pro módot választunk, ahol egy csomó minden mást is tudunk babrálni. Van Camera2 API támogatás, hogy adott esetben többet is kihozhassunk a kamerából, de igazából gyárilag sem rossz, kicsit szűk a dinamikatartomán, de nincs lencsehiba, a képek szélein is ugyanolyan a minőség, mint középen. Nem mossa szét a részleteket az algoritmus, nappal nincs vészes mennyiségű zaj sem, de gyengébb fényviszonyok mellett azért már kijönnek a hibák, főleg a zaj lesz erős. Tesztfotók lent.

A másodlagos kamera viszont eléggé semmire sem jó. Ez mindenáron 18:9-es képarányban óhajt fotózni, este annyira karcsú, hogy maga a telefon is azt javasolja, hogy hát inkább ne erőltessük, de igazából javasolhatná ezt nappal is, mert mintha 10 évet ugranánk vissza az időben, olyan az eredmény. Itt van négy képpár, nem hiszem, hogy különösebb magyarázatra lenne szükség:

Videózni Full HD-ban 120 fps-sel is tudunk, optikai stabilizátor nincs. Lehet a nagylátószögű modullal is mozgóképeket készíteni, itt tutira besegít valami EIS jellegű megoldás, mert elég stabilak az eredmény, cserébe baromi gyenge a minőség, erre itt van példa. Hangot viszont mindkét esetben jól rögzít a motyó. Nem esett még szó a szintén Omnivision szenzort használó előlapi kameráról (8 megapixel), ezzel sem lehetünk maradéktalanul elégedettek (kép), a hátsó kamerapárossal pedig szimulált mélységélességet hozhatunk össze, de elég esetleges az eredmény (kép).


[+]

Meglepő módon nincs saját lejátszója az ASUS-nak, a muzikális feladatokat gyárilag a Play Zene végzi. Oké, ez végül is tud mindent, amire szükségünk lehet, a hangzás minősége pedig amúgy is a hardveren múlik inkább és ebben a Zenfone 5 nem hogy nem vall szégyent, hanem kifejezetten erős. A sztereó hangszórópár hangos, telefonhoz képest meglepően telt, mélyekkel teli hangzást nyújt, a mellékelt headset is a jobbak közül való, a 3,5 mm-es portra jutó minőség pedig szintén kiváló, a DTS Headphone:X szabvánnyal pedig tényleg átlagon felüli.


[+]

Az Audiovarázsló izélgetése pedig mindenképpen kihagyhatatlan, hogy a maximumot ki tudjuk hozni zenei téren a telefonból. Egyrészt van egy klasszikus equalizer, ami különböző sémák mellett arra is ad opciót, hogy mi magunk állítgassunk be egy kedvünkre valót. De ennél tovább megy a használt fülhallgatóhoz és fülhöz konfigurálható profil, ahol négy hangminta erősségének meghatározása után kapunk egy személyre szabott hangzásképet. És megéri megcsinálni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés