Hirdetés

Asus Padfone S - a szépség és a szörnyeteg

A tajvani cég koncepciója továbbra is működőképes alternatíva, a telefonos rész remek, a táblagép viszont mellbevágóan régimódinak hat.

Hirdetés

Extra szoftverek

A ZenUI nem csak abban jó, hogy tényleg teljesen átalakítható, hanem tartalmaz egy pár egyéb extrát is. A Do It Later például egy ilyen hasznos funkció, bejövő üzenetek, hívások, esedékes naptárbejegyzések mellett van neki szerepe, ha itt megnyomjuk ezt a lehetőséget, akkor bekerül a tennivalók közé az adott esemény, ami segíthet abban, hogy ne felejtsünk el valakit visszahívni, vagy egy üzenetre válaszolni.

ASUS Padfone S ASUS Padfone S

Szintén szerethető funkció a What’s next felület, ami igazából semmi falrengetőt nem hoz: a naptárunkban soron következő eseményeket listázza időrendben egymás alá, ebbe kicsit beleönti az időjárási adatokat is. A megoldás attól nagyszerű, hogy már a lezáróképernyőre is kirakható, még csak fel sem kell ahhoz oldanunk a telefont, hogy lássuk, hogy a következő történésig mennyi idő van hátra. A szórakoztató faktort az időjárással kapcsolatos tanácsok jelentik, esős idő esetén azt javasolja a felület, hogy “érdemes inkább beltéri programot szervezni”, a mai, felhőmentes napon pedig úgy határozott, hogy “tökéletes idő van egy kis napozáshoz”, ami a hét fokban tényleg csodálatos és kihagyhatatlan lehetőségnek tekinthető.

ASUS Padfone S ASUS Padfone S

A widgetek közé többféle névjegyzékes válogatást, különböző órákat és számos naptárfelületet is berakott az Asus. Alkalmazásokból sincs hiány, a Beállító varázsló végigvisz az alapvető opciókon, a Quick memo kapcsán érezni némi LG-s áthallást, itt is egy jegyzetelő appról van szó, ahol gépelni és firkálni lehet, majd az egészet megoszthatjuk ezernyi módon, betehetjük a már ismertetett Do It Later listába, valamint ki is tűzhetjük a kijelzőre a felhasználói felület fölé, hogy lebegő ablakként ott idegesítsen minket.

ASUS Padfone S ASUS Padfone S

A SuperNote ennél három szinttel komolyabb, szintén feljegyzésekhez adott program, a Szótár itthon nem sokat ér, mert magyarul nem tud, a Splendid arra szolgál, hogy a kijelző színhőmérsékletét csavargassuk. A fájlkezelő korrekt, ismeri néhány elhőszolgáltatást is, mint a Dropbox, a OneDrive, a Google Drive, illetve az Asus saját megoldása, az 5 gigabájtos tárhelyet ingyen adó Webstorage is elérhető belőle. Akad még zseblámpa, tükör, némi ASUS support, igazán nem lehet panasz a felhozatalra.

ASUS Padfone S ASUS Padfone S

Van azért hiba is, például nincs egy gomb, egy mozdulat, vagy egy beállítás, amivel a virtuális gombok el lehetne zavarni, ha nem kellenek, ez főleg játékoknál és videózásnál zavaró, amelyek elindulnak szépen full screen módban, de ha az ember mondjuk a hangerőt piszkálná, akkor rögtön felugrik a sáv és csak úgy lehet eltakarítani, ha appot váltunk, majd vissza. Gondom volt olykor a Padfone Station és a telefon együttműködésével is, csak 80%-ban működött a dolog az elvártak szerint, néha egyszerűen nem kaptam képet a dokkolás után. A gyári alkalmazások fel vannak készítve arra, ha menet közben ki-be rámoljuk a készüléket, illetve létezik egy lista is, ahol bepipálgathatjuk, hogy mely appoktól szeretnénk ugyanezt elvárni (és ilyenkor a Padfone igyekszik nem megszakítani az alkalmazás futtatását), de ez elég esetleges. Szintén aggodalomra adott okot, hogy egy ízben 4K videózás után meghalt a kamera, illetve a Waze nevű navigációs app rendszeresen összeomlott (ilyet más telefonon sosem csinált).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement
  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények