Hirdetés

Archos 80 G9 - nem arcos, de morcos

Hordozható méretű tablet, korrekt hardverrel szerelve és abszolút versenyképes áron. Vajon a minősége is megfelelő?

Hirdetés

Extra szoftverek, multimédia

Az alap alkalmazások mellé természetesen extra programok is dukálnak; tesztalanyunk ebből a szempontból az Archos 101 G9 szintjét hozza, azaz ugyanaz a felhozatal. Az Archos Connect segítségével egyéb Archos-készülékeket vezérelhetünk; az appot a Marketről is lekaphatjuk, így a táblagépünket k az egyéb androidos készülékeinket kvázi távirányítóként használva is irányíthatjuk. Az Archos Connect a gyártó saját 3G-modemével használható, a CineTrailer pedig filmelőzeteseket hoz el a képernyőre. A Files személyében egy fájlböngészőt tisztelhetünk, amely a memóriakártya és az USB-alapú háttértárak mellett a megosztott hálózati erőforrásokat is látja. A Media Server az ügyeletes DLNA-kliens szerepét tölti be, a News Republic név mögött pedig egy hírolvasó lapul. A táblagépet az Online Registration alkalmazáson keresztül regisztrálhatjuk; kérdés, hogy ez miért kapott külön alkalmazást, mikor a beállítások menüből is elérhetjük ezt a funkciót. Kapunk még egy próbaverziós irodai szoftvercsomagot (Picsel Smart Office), a System Monitor pedig az aktuálisan futó alkalmazások és folyamatok monitorozására, valamint leállítására szolgál.

Archos 80 G9 Archos 80 G9

A gyári megoldások mellé egy egyedi zene- és videólejátszót (Music és Video) is kapunk. Előbbi nem sok extrát kínál, a funkcionalitása megegyezik az alap szoftverével; sajnos a hangszínszabályzó mindkettőből kimaradt. A Video viszont elég korrekt: csont nélkül megbirkózik a manapság felkapott formátumokkal (DivX, XviD és H.264), a 720p és 1080p videókat pedig simán legyűri. Emellett egyszerre több hangsávot is tud kezelni, ezek között a jobb felső sarokban lévő ikon segítségével váltogathatunk. Ráadásképpen a feliratokat is megjeleníti, ehhez viszont fontos, hogy a megfelelő (srt, ssa, smi vagy sub) kiterjesztésű fájl és a videó neve megegyezzen.

Archos 80 G9 Archos 80 G9

A gagyi anyaghasználat mellett a táblagép másik égető problémája a képalkotási képességekben leledzik. Mint azt már említettük, a masina (a 101 G9-hez hasonlóan) nem rendelkezik hátlapi kamerával, fényképezni kizárólag a kijelző melletti fixfókuszos optikával tudunk. A táblagéppel történő fényképezés alapjáraton is vicces látványt nyújt, tesztalanyunkkal pedig a humorfaktor elképesztő méreteket ölt, ráadásul a célzás sem a legegyszerűbb. A maximális felbontás 1,3 megapixeles, azaz 1280 x 960 képpontos, amely papíron is kevésnek hangzik. A képek minősége borzasztó, az Archos 80 G9-cel készített fotókat akár elrettentő példaként is mutogathatnánk. A dinamikatartomány egy nagy nulla, a fotók pedig borzasztóan zajosak, az ezt kiszűrő algoritmus sajnos nem működik túl jó hatásfokon, a részleteket viszont teljesen elkeni. Sajnos a kameraszoftver beállításai sem kecsegtetnek sok jóval, a felbontás és a minőség mellett mindössze a fehéregyensúlyon és az expozíciókorrekción állíthatunk, valamint néhány effektet rendelhetünk a képekhez. A kamerát tehát érdemes inkább videócsevegésre, mint fotózásra használni. Hasonló a helyzet a videózással: bár a masina képes a HD, azaz 1280 x 720 képpontos felvételek rögzítésére, a siralmas minőség miatt szinte használhatatlan ez a funkció (tesztvideó itt).

Archos 80 G9 Archos 80 G9

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

Előzmények