AKAI Glory L1 - csak úgy néz ki

Hirdetés

Adatátvitel, akkumulátor

Mint általában a kétkártyás, MTK chipsetes gépek, az AKAI üdvöskéje is úgy működik, hogy az elsődleges SIM képes HSPA kapcsolatra, akár 21 Mbps sebességű letöltést is elérve. A második kártya maximum EDGE hálózatra tud felkúszni. A böngésző kifejezetten fürge, bele lehet erőszakolni a Flash támogatást is. Nem hiányzik a WiFi, ám elég gyengén látja a környező hálózatokat a készülék, mindenképpen az átlagosnál egy fokkal csirkébb. A Bluetooth szerencsére gond nélkül üzemelt, a GPS-re viszont viszonylag sokat kell várni, de ha megvan a pozíció, akkor stabilan tartja azt a telefon.

AKAI Glory L1 AKAI Glory L1

Ha a számítógéphez kötjük a masinát, akkor külső meghajtóként látszik a telefon, illetve a memóriakártya tartalma is, a másolgatás könnyű. Ilyenkor töltést is vesz fel a készülék, ami bizony nem árt, mert a hátlap alá tett akkumulátor elég karcsú, a papíron 2000 mAh teljesítményű telep a gyakorlatban nem túl acélos, egy napnyi üzemidő azért kijön belőle, de sokkal többre ne számítsunk.

AKAI Glory L1
[+]

Értékelés: AKAI Glory L1
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 5 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Nekem az a véleményem, hogy ez egy árához képest esetlen termék, az alap hardver a négymagos MTK processzorral korrekt, de minden másba bele lehet kötni. Gyenge a kijelző, halovány a telep, szűkös a fél gigányi RAM, unalmas a kezelőfelület, kevés az extra szoftver, a kamera sem acélos, ráadásul nem voltam megelégedve az összeszerelési minőséggel sem. Az AKAI mellett szól a kétkártyás üzemmód, de ma már egyre nagyobb a választék, a Prestigio és a Gigabyte simán versenyképes ezen az árszinten, az Alcatelnek is vannak jobb ajánlatai, a napokban láttunk egy hamarosan piacra lépő ZTE mobilt is IPS kijelzővel, 1 GB RAM-mal, de csak kétmagos procival, viszont 30 lepedő alatti áron… nem látok érveket az AKAI Glory L1 mellett. Engem ráadásul taszít az is, hogy a Samsungra hajaz a design, ez az “olyan, mint” formatervezési irányelv annyira olcsó hatást kelt. Láttunk már ennél jobban eltalált AKAI telefont is (persze rosszabbat is), tudom, hogy a cég termékei szinte az összes nagy üzletlánc polcain ott mosolyognak, de mindenkit inkább arra bíztatnék, hogy nézzen inkább szét a piacon, mielőtt hirtelen mozdulattal a kosarába hajít egy Glory L1-et, mert rengeteg életképes alternatíva akad. Nagyon szeretnék látni valami olyan telefont az AKAI-tól, ami az alapvető problémákat levetkőzni, ma már nem olyan nagy az IPS felára, a RAM többletköltsége, hogy ne lehetne összerakni egy kompromisszumokól mentes, mégis jól árazott terméket - ahogyan azt a konkurens példák is mutatják. Nem tudok rá plecsnit adni, nem kiegyensúlyozott a hardver, az erős processzor fabatkát sem ér, ha a többi komponens nem tudja kiszolgálni az igényeket. Várjuk a következő próbálkozást, hátha fel tud nőni az AKAI a Prestigio, a Gigabyte, vagy akár az Evolveo szintjéig, mert egyelőre csak alulról karcolgatják néha a lécet.

Bog

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • AKAI

Azóta történt

Előzmények

  • AKAI Glory G1 - látványos fejlődés

    Az AKAI készüléke ezúttal is olcsó, de ennek ellenére normális dizájnt és hardvert kapott. Kijelző és kamera tekintetében viszont még mindig van hova fejlődni.

  • AKAI PHA-3850 - inkább vegyél kazettát

    Ez most komoly így 2013 derekán? Igen, az. Jó, mert viccnek kicsit durva lenne. 256MB RAM, döglődő rendszer, rettenetes kijelző, soroljam még?