Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • barackle

    tag

    válasz Karavik #398 üzenetére

    Egyetértek, én alapvetően kifejezetten szeretem a Miui rendszerét, és úgy látom a HyperOS csak kb a nevében más. Igaz, az utóbbi 5 évben már nem cserélgettem a rom-okat, így kevés tapasztalatom van a mostani alternatívákat illetően. De bug meg minden rendszerben van.
    Viszont azért itt is van egy-két bosszantó dolog, pl. hogy jelenleg a gesztúra vezérlés nem megy 3rd party launcherekkel (launcherben nekem a Nova jobban bejött), meg ez az új control paneles dolog kikészít. Az esetek 90%-ban az értesítések miatt húzom le a notification bar-t, de mivel jobb kézben van a telefon, és kényelmesen csak a kijelző jobb felét érem el, így alapból mindig a control panel jön le, plusz egy mozdulat, hogy a notification-öket elérjem.
    Korábban mindig xiaomi.eu romot használtam, mert abban rengeteg kis apróságot módosítottak, ami a global-ból hiányzott. Dilemmázok most is, hogy el merjem-e dobni a gart, és romot cserélni. Ez a párásodás kicsit aggaszt, hogy lesz-e hosszabbtávon valami mellékhatása, ami miatt jól jönne a garancia.

    xact:
    Nálam is 0-24-ben be van kapcsolva a wifi, mobilnet meg a gps, így volt a Mi8-nál 2-3% éjszaka, ami most 7-8%. A családban van Redmi Note 12, más árkategória, 1 évesen is tudja a 8 óra SOT-ot, de már a Mi8-hoz képest is érezhető, hogy kicsit lassabban reagál mindenre. Ez minimális eltérés, de ha az ember megszokja, hogy egy érintés után azonnal reagál a telefon, akkor már pár tizedmásodperces késlekedés is feltűnő. A Mi8 "sajnos" magasra tette a lécet :)

    Értesítések kapcsán nálam a messenger másodlagos kommunikáció, eddig szerintem megjött minden időben, de annyira nem is figyeltem. A viber-t használom főleg, ott biztos, hogy azonnal megjön és jelez a telefon. Ami még esetleg fontos beállítás lehet, hogy le is kell lakatolni a memóriába az alkalmazást, amellett, hogy a mindenféle akku kímélő mód ki van kapcsolva.

Új hozzászólás Aktív témák