Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • barackle

    tag

    válasz xact #385 üzenetére

    Nekem is még csak 1 hete van meg, egy 5,5 éves Mi8-at váltott. Nagyon sokáig kerestem az utódját, mert a Mi8 a (számomra) nagy méretétől eltekintve tökéletes volt. Ez alatt az egy hét alatt megszerettem a 14-est is, de azért (nekem) kompromisszumos. Pl hiányzik a notification led, de ez már egyik új telefonban sincs gyakorlatilag, meg a nova launcher, de ez meg hyperos "hiba". Viszont ebben a méretben nincs értelmes választék, Samu-t nem akartam, így maradt a Xiaomi 14.

    Amúgy szerintem egy nagyon jó telefon, a mérete nekem pont kézre áll. Melegedés nálam is csak az első beüzemeléskor volt érezhető, azóta nem, de nem is nyúzom, nem játszok rajta. Kamera párásodást még nem teszteltem, de direktbe nem is akarom előidézni.

    Duplakopp-ra zárás azt hiszem csak a zárképernyőn van, ha ki van nyitva a telefon, arra nem találtam opciót, hogy duplakoppal ki lehessen kapcsolni a kijelzőt. Én erre egy gyári "lock" widget-et használok.

    Viszont nekem az akku egy kicsit csalódás, de lehet valami user error, még keresem, hogy miért merül (szerintem) gyorsabban, mint kellene. Egy éjszaka alatt simán 7-8%-ot is merül, kb ugyanolyan felhasználói beállítások mellett, mint ahogy a Mi8-at használtam, ami fénykorában max 2-3%-ot evett meg (pedig még az akku is kisebb benne). Nekem kb 5 óra SOT jön ki böngészéssel, viberezéssel, emailezéssel, minimális facebook használattal, az idő 95%-ban wifi használattal. Ez nálam kb 1,5 napos használatot fed le, de az 1 hét még nem túl nagy mintavételi időszak.

    Másnál milyen éjszakai fogyasztások jönnek ki? Azt kipróbáltam, hogy kikapcsolom az AOD-t, de érdemben nem befolyásolta az akkuidőt (a Mi8-nál borzasztóan ette az akkut az AOD-t, ott nem is használtam, de volt legalább notification led).

  • barackle

    tag

    válasz Karavik #398 üzenetére

    Egyetértek, én alapvetően kifejezetten szeretem a Miui rendszerét, és úgy látom a HyperOS csak kb a nevében más. Igaz, az utóbbi 5 évben már nem cserélgettem a rom-okat, így kevés tapasztalatom van a mostani alternatívákat illetően. De bug meg minden rendszerben van.
    Viszont azért itt is van egy-két bosszantó dolog, pl. hogy jelenleg a gesztúra vezérlés nem megy 3rd party launcherekkel (launcherben nekem a Nova jobban bejött), meg ez az új control paneles dolog kikészít. Az esetek 90%-ban az értesítések miatt húzom le a notification bar-t, de mivel jobb kézben van a telefon, és kényelmesen csak a kijelző jobb felét érem el, így alapból mindig a control panel jön le, plusz egy mozdulat, hogy a notification-öket elérjem.
    Korábban mindig xiaomi.eu romot használtam, mert abban rengeteg kis apróságot módosítottak, ami a global-ból hiányzott. Dilemmázok most is, hogy el merjem-e dobni a gart, és romot cserélni. Ez a párásodás kicsit aggaszt, hogy lesz-e hosszabbtávon valami mellékhatása, ami miatt jól jönne a garancia.

    xact:
    Nálam is 0-24-ben be van kapcsolva a wifi, mobilnet meg a gps, így volt a Mi8-nál 2-3% éjszaka, ami most 7-8%. A családban van Redmi Note 12, más árkategória, 1 évesen is tudja a 8 óra SOT-ot, de már a Mi8-hoz képest is érezhető, hogy kicsit lassabban reagál mindenre. Ez minimális eltérés, de ha az ember megszokja, hogy egy érintés után azonnal reagál a telefon, akkor már pár tizedmásodperces késlekedés is feltűnő. A Mi8 "sajnos" magasra tette a lécet :)

    Értesítések kapcsán nálam a messenger másodlagos kommunikáció, eddig szerintem megjött minden időben, de annyira nem is figyeltem. A viber-t használom főleg, ott biztos, hogy azonnal megjön és jelez a telefon. Ami még esetleg fontos beállítás lehet, hogy le is kell lakatolni a memóriába az alkalmazást, amellett, hogy a mindenféle akku kímélő mód ki van kapcsolva.

  • barackle

    tag

    válasz V.Dave #413 üzenetére

    Én talán megtaláltam az okozót. Weather Radar Pro app-nak használom a widget-jét óra meg időjárás kijelzésre. Ennek korlátoztam a location hozzáférését, hogy ne always legyen, hanem csak akkor férjen hozzá, ha használom. Meg nem kell neki precíz helymeghatározás sem. Így most este kb 10 óra alatt 2%-ot merült. Előtte óránként merült 1%-ot. Még tesztelem, de elsőre bíztató.

  • barackle

    tag

    válasz Styleair #422 üzenetére

    Ahogy megjött a telefon, ali-ról egyből én is rendeltem egy Nillkin Super Frosted Shield tokot (nem tudom miben másabb, mint a Pro tok), szintén korábbi jó tapasztalatok alapján. Egy hétig a gyárit használtam, amíg vártam a másikat, de pár nap után elgondolkoztam, hogy biztos kell-e a Nillkin, mert a gyári meglepően jónak bizonyult (a korábbi modellekhez adott szilikon tokokat én nem szerettem). De tény, hogy a Nillkin kicsit masszívabb, a sarkokat jobban védi, meg talán a kamerát is azzal, hogy kicsit vastagabb a keret. Úgyhogy végül nem bántam meg, a Nillkint használom, de pozitív csalódás a gyári tok is.

    mpv:
    Kamerával még nekem sem jött elő párásodás, de egyrészt nincs drasztikus hideg-meleg környezetváltás, mint télen tudna lenni, másrészt még nem volt olyan szituáció, ahol rövid idő alatt sok fotóra lett volna igény. Szerintem ez egy elég jól sikerült telefon, ráadásul az ára is szépen csökken a hivatalos forgalmazóknál is.

  • barackle

    tag

    válasz Juliuska #432 üzenetére

    Amikor megjött a teló, néztem a beállításoknál a 'back tap' lehetőséget, de akárhogy tapiztam, többnyire nem történt semmi, úgyhogy nem is foglalkoztam vele a továbbiakban. Most kipróbáltam újra, de nálam fordított az arány, 10-ből 1-szer sikerül jól kopogtatni a hátulját :) lehet nem kopogtatom elég erősen, vagy nem jó helyen próbálkozok, de mindenesetre egy megoldásnak jó, majd kitapasztalom hogy működik, köszi a tippet! :R

    Egyébként a Nova launcher a Control Panel - Notifications ablakok jobb kezelésére nem tudom adna-e bármi módosítási lehetőséget. Az előző telefonon még nem volt ez control paneles dolog, így szükség se volt rá, hogy "felülírjam" a gyári elképzelést. Ezen a telón meg hamarabb elvérzett a Nova, minthogy átnézzem e téren a beállításait, úgyhogy nem emiatt, hanem ettől függetlenül, sok más kis apróság miatt hiányzik, amit megszoktam benne.

Új hozzászólás Aktív témák