Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Reinu #79845 üzenetére

    Volt 8magos ryzenem, az 10-15%-os cpu kihasználtsággal produkálta ugyanezt, de az más állatfaj.

    Ha 1x8gb ramod van, az is lehet a para, mert 2x4gb jobban teljesítene.

    A wow kevés szálat használ, kb. 2 szál kell a játéknak, de mellette kell a windowsnak és háttérdolgoknak is, és egy 2mag4szálas procival sosem lesz olyan sima, mint egy igazi 4mag4szálassal, mert az i3 az "kamu" 4szál.

    A cpu limites szituációkon a nagyobb órajel segít, és a gyorsabb memória alacsony időzítéssel. Nos az i3-asod esetén egyik sem áll fenn, és még a 4mag4szál sincs meg.

    Most az egyik dolog, hogy minimum és ultra grafikán is ugyanannyi fps-ed van, az ellentmond a gpu limitációs dolgoknak, mert minimumon nagyobb fps-számnak kéne lennie (írtad h kicsit több is az átlag, de a minimum ugyan úgy alacsony), de ez nincs, tehát ilyenkor cpu limited lesz, még ha 40-60%-os kihasználtságot is tapasztalsz, akkor is az lesz.

    Itt egy legion launch előtti cpu skálázós teszt még draenoros környezetről (de már legion update-tel): [link]

    Ez sima terepen mászkálós mérés, tehát semmi raid környezet nincsen benne, mégis látszódik, hogy 2mag2szál és 2mag4szál esetén kevesebb a mért érték, mint 4mag4száltól felfelé.

    Én mióta megvettem a 8700k-t, még raideken sem esek 70fps alá a gtx 970-esemmel, pedig 10-es grafika (és gpu limit van főleg 2560x1440-ben).

    Igaz, nem mentem már hónapok óta olyan helyre, ahol 40en vannak, ott biztos lejjebb esnék, de a 20fős mythic raid a lényeg számomra, ott pedig király minden.

    Egy másik dolog lehet még, hogy szimplán nem fekszik a játéknak az amd kártyád. Tudtommal régen nvidiás játéknak számított. Ami szintén ugyanitt van teszt, az rx 470-es (aminek a húzott verziója az rx 570) egy gtx 960-as szintjén ügyeskedik, de pl. egy r9 fury X-et is ver egy sima gtx 970-es.

    Hát, ahogy az AMD procik is ratyik wow alatt, úgy tűnik, még az AMD kártyák is azok. Ettől függetlenül 4mag4szál nem ártana majd, mert kb. +20% fps-t hozna, videókártyáknál pedig még egy gtx 960-as is +10%-ot ver az rx470-esre (hiába számít jóval gyengébb kártyának a gtx 960-as). Sajnos ilyen ez a wow.

  • Triathlete

    senior tag

    válasz Reinu #79845 üzenetére

    Én sem értettem ezt anno józan paraszti ésszel, de elfogadtam, hogy ezek a dolgok másképp működnek. BeZol kommentje után már kb kezdem érteni : )

    KovacsK85 / Kovács Krisztián

Új hozzászólás Aktív témák