Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZTE_luky

    aktív tag

    Sziasztok! Tegnap hoztak neekm egy HP HQ-TRE 71025 laptopot, hogy nézzek rá mert tud csatlakozni vezetéknélküli hálózatokhoz. Ráraktam a legújabb drivert (2018.03) viszont a probléma nem oldódott meg. Később véletlenül rájöttem hogy azért nem "Lát" vezetéknélküli hálózatokat mert gyenge az antennája, odavittem a gépet 10centire egy sugárzott jelhez, és úgy közepes jelerősségel fgta a jelet, ami siralmas szerintem. A gyenge antennán kívül valóban az is probléma, hogy sikertelenül csatlakozik a hálózathoz, mert még így se tudtam működésre bírni. a gyenge jel nagyon érdekelt ezért szétkaptam a gépet és ez várt rám:

    furcsának találtam hogy csak az egyik sarun volt vezeték, edig 2 és 3 csatis wlan modulokkal találkoztam, de az összes vezeték a helyén szokott lenni ,azt hittem szervízben nem dugták vissza (annyi volt az előzmény, hogy valami probléma volt a géppel, és bevitték szervízbe, és a windows-t is újrahúzták rajta) viszont kábelnek nyoma se volt. kis keresdélés után rájöttem hogy az egyik vezeték egy aux antenna a másik meg egy fő antenna, és elvile gaz egyes van meg azaz az aux. a zsanárig lebontottam mindent, de egy kábelt se találtam ami ide csatlakozna. Mi lehet a probléma? Miért ilyen gyenge az antenna amikor a szervíz előtt a wlan tökéletesen működött? Lehetséges hogy gyárilag csak egy antenna van, a modulon viszont két opció, és semm ise hiányzik a gépből? Ha a gyenge wlan megis oldódik, mitől lehet a csatlakozási probléma?

Új hozzászólás Aktív témák