Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sony309

    őstag

    válasz MaCS_70 #50519 üzenetére

    Bocsánat, de lejárt a szerkesztési idő!

    Köszönöm!
    Tudom, hogy régi és új építésű háznál is probléma, de talán egy régi építésűnél, főleg felújítás előtt könnyebb ilyen átalakításokat meglépni. Nekem az utóbbi időben megváltoztak a körülményeim (válás miatt), máshol néztem filmet, más volt a forrás, sok minden változott. Tehát amikor épült a ház, más volt a helyzet. Most több időm és pénzem lett a válás után, így feljebb léptem majdnem mindenben. Máshol nézek filmet és máshogy, más a forrás is, lett NAS, stb.-stb.

    Az első elképzelés az volt, hogy a NAS marad a router mellett és innen streamelek a filmnézős szobába.
    Erre kerestem először eszközt. Lett két darab Asus N18U, volt majd 200 Mbps a sebesség bridge módban, de folyton szakadozott a wifi. De csak streameléskor volt zavaró a szakadozás, máskor nem vettem észre. Ezzel szívtam majd egy hónapig, mert nem hittem el, hogy mindkét router hibás, azt hittem, hogy én szúrtam el valamilyen beállítást.
    Nem, a két router volt hibás.
    Most kaptam ajánlást két Asus routerre, de majd 50-60 ezer lenne a két router és bizonytalan a wifi sebesség, így úgy gondoltam, hogy talán jobb megoldás, ha a NAS-t viszem a lejátszóhoz és a bridge módú routerre lesz kötve mindkettő. Hiába gigabites a NAS LAN csatlakozója, csak 300 Mbps-t tud, gondolom a processzor ennyit tud.
    Ennyi a történet és ezért kérdeztem több topikban, hol a "Milyen routert", hol a "TP-Link 1043" és itt is.
    Talán akkor jövök ki legjobban, ha veszek két darab 1043ND-t és tölt a NAS annyival, amennyi átmegy wifi-n.

    Bocsánat, hogy hosszúra sikerült, elnézést érte!

    Ami itt a hozzáértőknek egyértelmű és kisujjból kirázza, az egy mezei felhasználónak nem az!
    Még egyszer elnézést és köszönet mindenkinek, aki megpróbált segíteni! Nekik :C :R !

    MasterMark:

    Nem lesz esztétikus, ezért nem is lesz!

    [ Szerkesztve ]

    S3x, hifi & rock and roll

Új hozzászólás Aktív témák