Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    Tiszteletem!
    A helyzet a következő:
    Adott egy kábelmodem, rajta egy Linksys WRT-120N router aminek beépített antennái vannak. Van egy Asus laptop, szintén n-es wifivel, és az emeleten egy desktop win XP PC, amire kellene wifisen átvinni a jelet.

    A távolság légvonalban ~10m, viszont több fal, és egy vastag (vas)betonos födém van a kettő között. A laptop 1-2-es jel erősséget mutat fent, és gyors is a net, ha a router full autora van állítva. Ha b+g-re állítom, a sebesség látványosan csökken a laptopon.

    Első körben g-s wifi stickeket próbáltam beüzemelni a desktopon. A TP-link meg sem nyekkent, szinte azonnal dobta is a kapcsolatot, akár 2 pöcöknél is, mert rossz a jel.
    Belkin csatlakozott, de szakadozott. USB hosszabbítóra dugva sem javult a helyzet...

    Nah, kb. itt tartunk most. Azon gondolkodtam, h n-es TP-link routert be tudok-e üzemelni accespointként a desktopnál? Ennek legalább van antennája...
    Vagy már egy b-g-s bridge is elég lenne? Esetleg ez? Vagy egy AP-t vegyek?

    Várom a tanácsokat... Köszönöm!

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák