Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    nagyúr

    válasz Fr3eWar #42127 üzenetére

    Nem gondolnám hogy az emelőmagassággal bármi baja lenne egy D5nél sem.
    Pedig de. Egy nagy(obb) ellenállású rendszerben pl. egy DDC pusztán a nagyobb
    emelőmagassága okán jobban teljesít, mint egy D5, hiába kisebb a maximálisan
    elérhető vízhozama: ezek a fránya PC-vízhűtéses rendszerek más munkaponton
    dolgoztatják, és a hajára kenheti, hogy mit tudna minimális ellenállás mellett. Így
    a linkelt olvasnivalóban is tökéletesen kijön az, hogy a szivattyúk (!) párhuzamos
    kötése csak nagyon kicsi ellenállású rendszerekben hoz minimális előnyt, de már
    átlagos ellenállású rendszerben kifejezetten hátrány, pláne ha leáll az egyik.:R

    Amúgy nem egyforma szivattyúknál még az általad linkelt tankönyvi probléma is
    előjöhet, és szerintem ezt láthattuk a teszteredényekben is (emelőmagasság).:P

    "Párhuzamos kapcsolásnál szintén van korlátja a közös jelleggörbének. Az SI szivattyú üresjárási nyomásánál nagyobb nyomású szakaszon nem tudnak együtt dolgozni, mert akkor az SII, a nagyobb szivattyú már visszafelé nyomja a folyadékot a kisebben. Ez a szivattyúk tönkremenetelét is eredményezheti."

    ViZion: én sem akartam senkit lehülyézni, elnézést, ha valakinek úgy jött át.:F

    [ Szerkesztve ]

    https://hardverapro.hu/apro/ibike_mono_adventure_3000w_sok_extraval_elado/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák