Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Vartanus #7659 üzenetére

    Szia,

    Én tervezői oldalról közelítek.
    Pontos gépeket nem írtál, mert még gondolom nem vagyok biztosak abban hogy mivel lesz használva a jövőben, lehet később át fogjátok alakítani.
    A világítási hálózatokon ingatlanon belül jobb szeretünk 1,5%-os érték alatt maradni feszültség esés terén, így kisebb az esélye a lámpa villanásnak amikor épp bekapcsols egy akármilyen háromfázisú motort, mert pl felemelsz egy 1 tonnás hordót a pincéből a felszínre a teherautóba.

    Ha később még lehet hogy a termelés miatt át is fogjátok építeni, én biztos hogy a jövőállóság miatt inkább 5x10-est használnék.

    MTK kábelt nem annyira szeretünk földben fektetni, még ha kap védőcsövet akkor is hivatalosan NYY-J kábelt illene telepíteni, persze az merevebb a réz vezető, továbbá a gumi köpenye is.

    Van hogy olcsóbb 10%-al mint az MT, van hogy drágább.
    A földbe fektetve a szerkezeti eltérés okán jobban le tudja adni a hőt mint az MT kábel, magasabb "A" értékig terhelhető rövidebb időtartamokra, mert a feszültségesésen ez nem változtat.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák