Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz borg25 #22829 üzenetére

    A kontextust tekintve nem vagyok biztos benne, hogy ez azt jelenti, hogy a megszállott visszaesik és rosszabbodik. Ez lehet egy példabeszéd arról, mi történik ha valaki "kiesik" a hitből.
    De fogadjuk el, hogy a katolikus egyház szerint így van. Ha a pap parancsára kimegy az ördög, miért nem egy utána vissza? Mi történik ha nem pap szólítja föl távozásra?
    Mi történik, ha egy másik vallás felszentelt papja végzi az űzést?

    "...ha Jézusról és szeretetről kezdesz beszélni, akkor egyből térítő vagy..."
    Mert a hited magánügy. Kultúrkörben azt sem szeretik, ha csak úgy a politikai nézeteidet hangoztatod, hacsak nem ez a téma.
    Tudom hogy egyes hívőknél ez a hit része, de nekik is elég kellene legyen egy "köszönöm, nem szeretnék erről beszélni".
    Hidd el más lesz a reakció, ha nem nyomni akarod, hanem tapintatosan kérdezel. Csak annak veted fel (először mint közösséget), akiről úgy gondolod nyitott rá, vagy szüksége lenne a társaságra.

    A reklámot szerintem úgy kezelném mint a többit: ignorálnám, esetleg ha figyelemfelkeltő, elgondolkodnék rajta (vagy felháborodnék).
    Amikor konkrétan a katolikus egyház ácsingózott az adóm 1%-ára plakáton, azon nevettem.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák