Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz borg25 #22061 üzenetére

    "mindent köt az oksági elv"

    Az oksági elv alaposan megváltozott a kvantummechanika felfedezése óta. Az okozat megelőzheti az okot, többek között.

    " Isten nem szól bele, hogy mit teszel"

    Ez egyszerűen nem igaz a formál logika szerint. Ez már az előző írásomból is egyértelműen kiderült. Isten Minden Tudó és Minden Ható, azaz a Teremtés pillanatában pontosan tudta, a legapróbb részletekig, hogy ki, miért, mikor, mit fog csinálni, hogyan fog dönteni és ennek tudatában teremtette az embert. Pedig másképp is teremthette volna. Ezért Isten szemszögéből biztosan nincs szabad akarat. Így a bűn is szándékban áll, állt. Elég furcsa, hogy a bűnért Isten büntetéssel reagál. Ő teremtette a bűnöst pontosan úgy, hogy elkövethesse a bűnt. Pontosan tudta, hogy ha úgy teremti az embert, ahogy teremtette, elfogja követni a bűnt. Akkor milyen erkölcsi hozzáállás az, hogy ezért büntet? Ha én rosszul programozok egy mesterséges intelligenciát és ezért az balesetet okoz, akkor azért én vagyok a bűnös, nem az MI. Az ember is felfogható egy MI-nek, akit Isten programozott.

    "Ádám

    Megmondta Isten, hogy büntetni fog,
    Ha más utat választunk, mint kitűzött.

    Éva

    Miért büntetne? - Hisz, ha az utat
    Kitűzte, melyen hogy menjünk, kivánja,
    Egyúttal ollyanná is alkotott,
    Hogy vétkes hajlam másfelé ne vonjon.
    Vagy mért állított mély örvény fölé,
    Szédelgő fejjel, kárhozatra szánva. -
    Ha meg a bűn szintén tervében áll,
    Mint a vihar verőfényes napok közt,
    Ki mondja azt vétkesbnek, mert zajong,
    Mint ezt, mivel éltetve melegít?"

    Javaslom, hogy ne vitatkozz ateistákkal erről, mert formál logikai érveid nincsenek álláspontod megvédésére. A Biblia rendkívül ellentmondásos. A Biblia megmagyarázhatatlan a formál logika szabályaival. Ha megpróbáljuk, rendkívül sok, nagy, feloldhatatlan ellentmondásba és paradoxonba futunk bele. Ezért szokták mondani, hogy a Bibliában hinni kell, nem tudni...

    Ellentmondások a Bibliában

    Bibliai ellentmondások

    A Biblia kritikája

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák