Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz kymco #21634 üzenetére

    "Az abortuszok jelentős része visszavezethető közvetve vagy közvetlenül anyagi okokra."
    Hát ez elég durva egyszerűsítés, de nagyjából igen. De vezető okok között van az is, hogy nem mindenki tudja vállalni, amivel az egyedülálló anyaság jár. Még akkor sem, ha nincsenek anyagi gondjai.

    "...az általuk alkotott modellek nagy eséllyel nem lesznek hasonlatosak a valósághoz."
    Szerencsére elég jó módszereink vannak eldönteni, hogy egy modell megfelel-e valóság és használható-e. Ehhez nincs szükség Istenre.

    "Alapból Isten dolga eldönteni, hogy mi a jó és mi a rossz."
    Mivel az Ószövetség óta Isten nem beszél közvetlenül teremtményeivel, ezért sajnos magunkra kell hagyatkoznunk. Elég jó szempont, hogy szolgálja-e közösség túlélését és jólétét, vagy sem.
    A humanizmus - és ha jól értem Jézus is - a "közösség" fogalmát kiterjesztette minden emberre.

    "De ehhez nem kell Istenre hivatkozni. Hitler őrültségéhez elég volt Friedrich Nietzsche-hez visszanyúlnia."
    Valóban nem. Ettől még ugyanúgy a kritikus gondolkodás felfüggesztését várja az "alattvalóktól", akárcsak a vallás.
    Ami szintén egy nagyon hatékony módja a tömegek kontrollálásának.
    "Ez pedig nem keresztény forrás volt."
    Fun fact: a nácizmus nagyon sok mindenből merített, és a nietzschei Übermensch csak az egyik. Hitler katolikus neveltetést kapott, és ott volt a porosz mottó is ("Gott mit uns").

    "Ő alkotott, terve van az életemmel..."
    Nem rég tudtam meg, hogy "magyarázzuk a dolgok létezését a szerepükkel" gondolkodásnak van külön neve. Szüksége van az embernek Istenre, hogy értelmet találjon az életének?

    "Ha az igaz, amit írtam, akkor nem tudom megítélni szavait és tetteit,..."
    Tehát azt sem állíthatjuk, hogy Isten jó.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák