Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz kymco #16769 üzenetére

    "nem kívánom a bűnös ember halálát"
    pipa
    "hanem azt, hogy a bűnös megtérjen útjáról, és éljen."
    pipa
    "Bár felismerted volna ezen a napon te is..."
    pipa
    de ezek melyikéből következik az, hogy "szereti" is a bűnösöket is?
    azért teszem idézőjelbe, mert vhogy úgy értem, hogy "ugyanúgy viszonyul" hozzájuk is, mint a jókhoz

    hogy haladjunk és hogy a "puszta kekeckedésnél" érthetőbb legyek röviden elmondom, hogy én mire gondolok:
    sztem úgy értendők az erre vonatkozó részek, hogy nem fog MINDEN egyes gonosz ember feltámadni
    hanem közülük csak azok, akiknek ilyen-olyan okból kifolyólag még van elvi esélye arra, hogy megjavuljon
    e célt szolgálja majd ugye az a bizonyos 1000 éves időszak, amiről a jelenések beszél
    és ami alatt - az első feltámadásban részesülőket leszámítva - "A többi halottak pedig meg nem elevenedének, mígnem betelik az ezer esztendő."
    na most akkor hogy van ez?? - kérdezhetné vmi kekec kis görcs, akinek teszem azt nem "elég annyi, hogy Jézus léte bizonyított"... ;)
    most akkor mégsem támadnak fel a feltámadáskor??
    a megfejtés pedig amit a jehova tanúitól kaptam és rettentően kereknek és világosnak éreztem a következő:
    a "közepesen jókkal" együtt feltámadnak a rosszak is (mármint a fentebb említett részük!)
    és ők is kapnak még 1 esély
    de az 1000 év végén ők még mindig elbukhatnak
    (ez lesz a "második halál" - és egyben az utolsó is)
    ellentétben az "első feltámadásban" részesülőkkel
    (ők azok, akik már vitán felül bizonyítottak és akiket emiatt már csak meg sem kísértheti többször a sánta)
    azaz:
    fizikailag feltámadnak ezek a gonoszok is, de még nem az örök életre!
    (EBBŐL a szempontból "nem támadnak fel" az 1000 év végéig)
    és hogy hogyan kapcsolódik ez ahhoz, hogy isten szereti-e a gonoszokat is? - kérdezhetné vki, aki eddig figyelt:)
    hát úgy, hogy ezzel az egésszel (hogy tudniillik ők is kapnak még 1 lehetőséget) sztem max végtelenül KORREKT és IGAZSÁGOS velük
    de ez még messze nem feltélenül jelenti azt, hogy SZERETI is őket
    hogy UGYANÚGY tekintene rájuk, mint a neki mindvégig engedelmeskedőkre
    ennek alátámasztásául pedig nézzük meg hogy viszonyult az első 3 lázadóhoz (őket ezért kevertem bele az egészbe)...
    sztetek úgy, mint akiket szeret??
    vagy nézzük meg hogy viszonyult káinhoz és ábelhez...
    sztetek egyformán??
    mert én úgy tudom káin pont ezen pöccent be, hogy NEM egyformán

    na nesztek 1 szánalmas kötekedő ateista, aki mit sem tud az egészről :D

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák