Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Pala #1008 üzenetére

    ''...nem pedig Isten, mivel nem létezik szerintem...szüntelenül csak azt tudnám felhozni: Létezik? Bizonyítsd be!'' Én ugyan nem fogom, mert Istent a kijelentésében ismerheted meg. Majd Ő bemutatkozik neked, mikor úgy gondolja...
    Én is azt látom, hogy a hited egyfajta pantheista evolúcióval fűszerezett hit, ahol mintegy személytelen istenként magát az evolúciót, vagy talán inkább a természetet tiszteled. Szíved joga hinni benne, de ez semmivel nem racionálisabb dolog, mint a Teremtő Istenbe vetett hit, sőt még bizonyítani sem tudod.
    Hitem szerint az élet rendjét Isten határozza meg, így megint párhuzamban vagyunk hitdolgában, bár nem ugyanabban hiszünk. A természet szerintem sem etikus, nincs helye az etikának emberi értelemben. A természet élni akar. Az ember ennél többet kapott. Képes komolyan alakítani a környezetée, képes uralma alá hajtani a természet bizonyos erőforrásait. Ezt a hatalmat Istentől kapta, hogy őrizze és művelje a teremtett világot.....Ez az ember saját rendeltetése......
    Az, hogy van fityma, vagy nincs, hogy lukas a fül vagy nem külső dolgok. Hol a határ, hogy a gyerek maga akarta a tetoválást, vagy a csoport nyomására? Sokszor ez tetten sem érhető dolog, és szerintem ez nem is olyan fontos. Mert lehet valaki béna is akár, de Isten előtt, sőt az emberek között is élhet teljes életet. Nem akarom az ókori zsidó szokást védeni, mert nem tisztem. Isten elrendelte, ez volt a szövetség jele, aki azt akarta, hogy gyermeke Isten népéhez tartozzon, megtette. A gyermek számára pedig egy lehetőség volt, mert Isten népe részének jelölte ki. Ez akkor pozitív diszkrimináció volt, de ez az ókor. Ma a pozitív diszkriminációt a keresztségben látom, ami nem csonkolás..... És nincs tudomásom, hogy bármiféle csonkolást végeznénk, hacsak a személyes életem sallangjainak nyesegetéseire nem gondolok :).
    A kereszténység döntésen két döntésen alapul. Isten döntésén, hogy meghív, és a tiedén, hogy elfogadod. Nincs erőszak, nincs kényszer...... nem tudom, miről beszélsz :F

    A társadalom elérkzhet egy olyan korszakhoz, ahol minden újszülött pld egy olyan eszközt kap a bőre alá, amivel azonosíthatja magát, nyilvántartható a vércsoportja, főbb betegségei stb..... Ezt, ha elrendeli az állam, akár csonkolásnak is tekintheted (bár inkább kapsz, mint vesznek el tőled)
    Erről mit gondolsz? Ennek köze nincs a hithez, és igazán akkor működik, ha mindenkinek van, ergo nincs kibúvó.....
    Igaz ez csak a közeljövő lehetősége....

    A hittérítést elítélem, márpedig sajnos sokan nagyon is olyan formában valósítanák ezt meg, ahol az erőszak domimnál, merthát a vallás égisze alatt sokmindent lehet

    A hittérítés nem erőszak, mondom nem ér a középkorról beszélni, mint ahogy nem fog megoldani semmit az sem, ha most az ókori körülmetélésről beszélünk....
    Mondok egy példát (nem saját kútfő). A világ hasonlatos a keresztény szemlélet szerint egy olyan vonathoz, ami a szakadékba rohan. A keresztény ember ezt tudja, és figyelmezteti az utastársakat, hogy a szakadék előtti megállónál szálljanak le. Ha nem szól és hallgat, akkor disznó módon viselkedik, mert tudja a vészt, maga biztonságban is van, de másokat hagy elpusztulni. Ha meg szól, akkor zavarja az utasokat. :F
    Én úgy gondolom, hogy jobb ha szól..... nem lökdös, nem leránt, nem verekszik, hanem szól.
    Tudom a hasonlat bárgyú, de nem is szeretném ezt egészében értelmezni, csak arra kihegyezni, hogy szóljon a vészről, vagy nem.....
    Jézus azt mondja, hogy szólni kell....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák