Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az utóbbi időben érdekes dolgokat kezdett produkálni a routerem. Invitel VDSL netem van, nemrég emelték a sebességet 25/5-ről 30/6-ra. Ahogy várható volt megugrott egy kicsit a szakadások száma de nem vészesen, átlag heti 1-2. Viszont a router elkezdte azt játszani hogy néha szakadás után egyszerűen nem csatlakozik vissza, illetve ez egészen pontosan úgy történik hogy a net megszakad, a router látszólag visszacsatlakozik a web felületen is látható hogy él a PPPOE van IP és DNS és minden ami kell ám mégsem lehet internetezni egyik kliensen sem. Ilyenkor vagy a modemet vagy a routert újra kell indítani (nekem érdekes az is hogy bármelyik megoldja) A szokásos lépések megvoltak azaz reset-újrakonfig, majd firmware újratelepítés és szintén újrakonfig de ezek egyike sem oldotta meg a problémát. Érdekelne hogy vajon mi okozza ezt a problémát és milyen lépéseket tehetnék annak érdekében hogy ne kelljen minden 2. 3. szakadás után kézzel újraindítani valamelyik eszközöm. Ez azért is fontos mert néha távolról kell elérjem az itthoni gépeim és most pont olyankor dobta el így magát a router amikor kellett volna haza csatlakoznom de persze ezt nem tudtam megtenni csak miután hazaszóltam hogy restartolják a modemet..... Esetleg szolgáltatói hiba? Router fizikai hibája? Semmilyen változás nem történt se a modemen se a routeren már több hónapja így külön érdekes hogy egyszercsak elkezdte ezt csinálni és semmi nem oldja meg. Szolgáltatónak se tudok mit mondani mert úgyis a routerre fogja fogni a dolgot és lehet tényleg az rossz....

Új hozzászólás Aktív témák