Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz amargo #12832 üzenetére

    Hi!

    Sajnos péntek óta nem volt időm foglalkozni a cuccal. Pénteken is összesen annyit sikerült, hogy feltettem a PlugApps Linux-ot (gond nélkül sikerült), ami annyiból áll, hogy az eszközre egy új bootloader-t kell tenni, hogy képes legyen USB-ről, vagy SATA-ról bootolni. Ezen kívül minden más a pendrive-ra/HDD-re kerül. Én egyelőre pendrive-t válaszottam, igaz annak az írási sebessége elég gyenge és az olvasási is elmarad a HDD-től. De a rendszernek úgy gondoltam, hogy elég. A DIR-825-ön használt vinyót raktam a SATA csatlakozóra és egyszerűen felmountam a partíciókat, bekapcsoltam a swap-ot. Feldobtam az ftp servert, megmértem a sebességet mindenféle állítgatás nélkül.
    Még aznap este feltettem a Transmission-t és default beállításokkal azóta is folyamatosan megy. Mivel a DIR-825-ön használt HDD-t tettem ide is, így ugyan azokat a torrenteket seedeli (78 db, összesen 250 GB). A seed-elés a routeren és a GoFlex-en is a netem maximumán (3 Mbps) megy folyamatosan. A routeren sem okozott a seed nagy terhelést, de a sok kapcsolatszám miatt néha a pillanatnyi load néha felment akár 0.60-0.70-ig is. Ugyanakkor a GoFlex-en nem láttam még 0.10 fölötti load-ot, leggyakrabban a 3 Mbps-es seed-nél is 0.00. Majd valamikor megnézem letöltésnél is a load-ot.

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák