Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regvoltrossz

    tag

    válasz bitpork #6175 üzenetére

    EP128 a legjobb! :C Nekem is volt, sőt még ma is megvan. Ha jól emlékszem két kiadvány kivételével megvan hozzá az összes könyv, magazin, újság, sőt az összes SPV és a Mikro Magazin erről szóló cikkei. Perifériák közül is olyanok mint eredeti EP egér, EP speakeasy és hasonlók. Mindössze két általam nagyon vágyott perifériát nem sikerült megszereznem: az egyik a hardveres Spectrum emu, a másik az eredeti EP nyomtató. Annak idején abban a Tisza Lajos (akkor még Lenin) körúti könyvesboltnak az emeletén volt egy direkt erre kialakított rész ahonnan a könyvek nagy része származik,valamint ott árultak hardveres Spectrum emut, amit szinte minden héten megnéztem, megfogdostam, de sajna pénzem sosem volt rá (8900ft-ba került akkor ami iszonyatosan sok pénz volt). Amikor végül leakciózták 7500-ra valaki azonnal elvitte előlem :O A nyomtató még nagyobb szívfájdalmam, ugyanis még az Enterpriseforever-en is azt írják, hogy az egy rendkívül ritka periféria és nem tudnak róla, hogy hazánkban egy-két darabnál több lett volna, hiszen még ma sincs senkinek a fanok közül. Nos én annó rátaláltam egyre. A Csillag térnél az egyik panelben valaki használt egy ilyet mégpedig úgy, hogy C64-hez volt hozzá egy átalakítója, mivel neki nem EP-je, hanem C64-e volt. A nyomtatót valami angol rokonától kapta ajándékba. Valami 20ezer körül adta akkor )93-ban), és mire meglett apénzem rá már megvette valaki. :(((
    A szegedi Centrumban is volt akkor a műszaki osztályon külön EP128 részleg, meg az Oskola utcai számtekboltban is. Szerintem az ottani árúkészlet nagy részét is én vásároltam fel.. :U
    Ez egyébként nagyon jó ár volt akkor egy nyomtatóért. Csak annak szemléltetésére, hogy mennyit változott a világ: 95-ben (akkor már PC-m is volt) hozzájutottam rendkívül kedvezményes áron egy Epson Stylus Color II-es nyomtatóhoz 40ezer körüli akciós áron (akkor vettem fel életem első bankhitelét) és a fél város engem irígyelt, hogy ilyen olcsón ilyen jó színes nyomtatóm van. :)

    [ Szerkesztve ]

    Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

Új hozzászólás Aktív témák