Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simonjoe

    őstag

    válasz Harkovz #67870 üzenetére

    Hasonló megfontolásból vettünk mi is a nejemnek egy Splash-t 2020-ban. Nem volt egyszerű a megfelelő "példányt" találni, több mint 6 hónapig ment a kutatás, mire találtunk egy minden igényt kielégítő darabot. 1,2 GLX CD AC a pontos típusa. 6 légzsák, tükör és ülésfűtés, ESP, ABS ködlámpa, alufelni és természetesen klíma is van benne, 65k futással. Mi 1,6 millióért vettük egy szegedi kereskedésben, alkura esélyünk sem volt, nagyképű gennygombóc volt az értékesítő, de nem volt mit tennem, a Zasszony már elkönyvelte, h az már az övé. Vásárlás után Suzuki márkaszervizben átvizsgáltattam és megcsináltattam, rálocsoltunk 364e HUF-ot. Folyadékok(motorolaj, váltóolaj, fagyálló) szűrők, szíj, gyertyák cseréje, továbbá két hátsó fékmunkahenger+ fékcsövek, két első stabpálca, fékfolyadék csere, két toronycsapágy+ gumik hozzá, és első teleszkóp porvédő csere, majd kapott egy futóműbeállítást. Kicsit később kilyukadta a kipufogó és egy klímacső a hűtővel együtt, és kellett két első lengőkart is cserélni. Akkor kapott még egy hevenyészett alvázvédelmet. Kassza 140eHUF. Szóval még fél milla rá lett költve, írom azt úgy, h 65e km-t futott. Már 125k van benne, most lesz ismét olajcsere, 10 ezrenként kap gyári Ecstar olajat és Mahle szűrőket. Egy éve volt még fékolaj csere, a mostani olajcserénél pedig a fagyálló is cserélve lesz gyári Ecstar-ra. Második autó, nem áll garázsba, semmi baj nincs már vele, teszi a dolgát. 4,9-5,2-es fogyasztást produkál. Az elején még prémium MOL brenyát kapott, azzal közel hat literes volt a fogyi azonos felhasználás mellett. A nejem nagyon szereti, nekem viszont roppant kényelmetlen, lomha, lusta. Elfogadom, mert nem én hajtom, pontosabban igen ritkán. Összességében egy nagyon jó kis autó, nem akar több lenni, de amire hivatott abban profi!!

    Joe

Új hozzászólás Aktív témák