Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz 2ozzmexy #50338 üzenetére

    Köszönöm a tippet! :R

    Látod erre nem is gondoltam. Van egy másik autóm is, abban mikor meghalt az akksi sosem csinált ilyet, hogy tekerni tudott, de indítani nem. Ott, ha halott volt az akksi, akkor meg sem bírta forgatni a főtengelyt, igaz az a motor 2x annyi hengerrel, 2x annyi literrel és tömegben meg sokszorosával bír, mint a kis 1.0 motor.

    Emiatt gondoltam, hogy teker=jó az akksi, de akkor lehet ilyen, hogy tekerni tud simán, de elég szikrát már nem ad?

    Amúgy már a 3 évvel ezelőtti vásárláskor is ez az akksi volt benne és nem tűnt újnak, szóval tuti van minimum 4-5 éves, vagy több és Jász akku, tehát nem "felső polcos".
    Holnap szerzek egy multimétert és rámérek.

    Bár amit nem értek, hogy amennyiben el tudja indítani nagy nehezen, akkor honnan van elég kraft ahhoz, hogy rögtön leállítom és utána indítózva pöcc-röff? Hiszen akkor az első indítással már szedtem ki egy jó adag delejt az akksiból és a 3 másodperc járatással gondolom nem tud annyit tölteni az akksiba a generátor, hogy a második indításnál már hibátlanul induljon. Vagy rosszul gondolom?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák