Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sting2

    addikt

    3.2.1.

    XR75X90j
    Felhasználás többnyire este, de nappal is megkergetem azért, egyik oldalról ablakok fuggonnyel.
    - 70% Game, 30 % stream és a földön járó árképzés volt az elsődleges szempont.
    A 65XE90 et eladtam és 2 hét kijelző mentes időszak után a benyomásaim.
    Nagy!
    Szép nagy, de 1 hét után bizony nem gondolom,
    - gondoljuk túl nagynak 4 méterről.
    Az első dolgom volt minden csúszkát lejjebb venni vagy kikapcsolni ami fogadott out of the box, mert megdöbbentő módon túl volt húzva minden.
    Sokat nem kellett ezzel a résszel vacakolnom, az Egyéni profil és annak szettingje nekem bőven megfelelt az Elődnél, így itt is ez volt az alap.
    Szándékosan nem akartam az első napok után véleményezni, szokni akartam az elem táruló látványt minden bemeneten és az épp aktuális stream előfizetésem csatornáján.
    Nos, ez a méret már az " őszinte" kategóriába tartozik ami egyfelől jó, másfelől meg bosszantó.
    A Netflix - Better call saul - ami ugye SDR kategória, akurátus, tiszta, ragyogóan makulátlan már 10.es fényerőn, 90. Kontraszt al, semleges színnel, közép LD el, alacsony XDR el.
    De például, egy korábbi Film klasszikus HD verziója már okozhat némi bajuszrangast.
    Tiszta, éles marad, szép színekkel, de a zajok, anomáliák, is a helyükön maradnak, ami egy 65" kijelzőnél fel sem tűnt.
    A HDR filmek is hozzák a kötelezőt, jók a pop upok már 40. fénnyel is a fenti beállításokkal.
    Dolby vision nálam esti profillal, némi finomhangollasal, szintén nagyon decens, kiváló plecsnit érdemel.
    Youtube, hát, ez a " hol ilyen, hol olyan" kategória.
    Itt már jelen vannak az olyan élményrontók, mint a Banding, van poszterizacio, digitális zaj, kevésbé fekete szín..
    Konzol - PS5 HDmi 3, Game profil,
    Nekem ez volt a lényeg a méret váltásnal.
    A Benchmark címek mint a GTS, Ratchet RA, Sackboy, Destiny 2, Demons Souls, mind, mind, a hűbanyek kategóriát súrolja.
    A " nagy kérdésre " a válaszom pedig az, hogy semmivel sem rosszabb mint a XE90, de nem is több, ha csak a teknót kell velemenyeznem.
    A színei talán egy hajszállal harsanyabbak azonos beállítással, de ezt betudom annak, hogy 4 év alatt azért van degradacio.
    A fekete is a helyén van ha olyan az anyag, de azért nem vagyok vak, látom a hiányossagait, de még bőven
    " az ennyi pénzért ekkora kijelzőben, ilyen minőséget" kabulatban marad a véleményem.
    A blooming nem több, de nem is kevesebb, ami egy ekkora kijezonel, nálam szintén a nem rossz kategória.
    DSE is van azért egy picit, itt, ott, de keresni kell jobbára.
    A hangzás jobb, van végre egy kis mély is és térabrazolas.
    Tetszik a Live Decor funkció, illetve a fejlettebb OS és a távirányító is egy kellemesebb darab lett.
    Egyébként amíkor megrendeltem, az egyetlen 70+ coll
    " diszkont " Oled ami lenyűgözött, az a 77A83J volt..

    Beállításaim :
    Egyeni -
    Autó fény off
    Fényerő HDR 40(SDR 10)
    Kontraszt 90
    Local D. Közép
    XDR. alacsony
    HDR fény ki
    Fekete kezelés alacsony
    Kontraszt fokozó off
    Digi javítok off
    Szin semleges
    Teltseg 50
    Élesség 50
    Reality creation off
    Motionflow- egyéni
    2
    O
    Film uzem - alacsony
    Tudom, hogy ezzel a Basic beállítással vajmi keveset tapasztalok meg az XE proci tudásából, de egyelőre ezzel is bőven szép produkciót tapasztalok.
    It"s a Sony...

    [ Szerkesztve ]

    Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

Új hozzászólás Aktív témák