Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz Neoteric #58987 üzenetére

    A többiek a Blu-ray változatról linkeltek képet ami nagyjából hozza a kötelezőt. Nálad az HBO Go változat szörnyű, ráadásul túl világos a kép. Úgy látszik XH90 nem nagyon tud mit kezdeni a gyenge minőségű forrással. Mondjuk ez nem meglepő. Szerencsére a legtöbb anyag elérhető legalább sima Blu-ray minőségben. Amúgy se referencia az HBO GO. :N

    Végül lefotóztam az LG 32GK850F-B VA paneles monitoromon is a Blu-ray változatot. A Sony OLED és a monitor is kalibrálva van, ez látszik is a képeken mert nagyon egyformák, pedig egyik LCD a másik OLED. Persze a valóságban nem teljesen ilyen a kép, mert a mobil telefon kamerája változtat rajta, de a lényeg hogy nagyjából egyforma a két kép. Már amennyire egyforma tud lenni egy OLED és egy LCD VA. :DDD Sajnos csak akkor lenne hiteles a fotók összehasonlítása, ha mindenki tévéjét ugyan olyan körülmények között, ugyan azzal a kamerával fotóznánk. És akkor az én két kalibrált készülékemhez kellene hasonlítani a képeket. Persze az én kalibrálásom se tökéletes, de azért nagyjából a helyén vannak a dolgok. A mindenki által készített fotókon csak a nagyon rossz beállítás tűnik ki, ilyen DJosef és Neoteric beállítása. Úgyhogy én ezzel le is zártam a témát.

    LG VA LCD monitor.

    Ez pedig a Sony A1.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák