Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Brucki #6953 üzenetére

    Mert túl fiatal vagy, azért :D

    Én még emlékszem, amikor a magyar tévén, a filmek előtt külön bemondták azt, hogy önök most egy szélesvásznú filmet fognak látni, ezért van a kép alsó és felső szélén egy fekete csík :D

    De a viccet félretéve, valóban azért, amit előttem is leírtak. A bluray filmek nagyon sokszor 21:9 képarányyal készülnek, ami még szélesebb, mint a mostani, 16:9-es képarányú tévék. Létezik persze olyan tévé is, asszem a Phillipsnek van ilyenje, de azon aztán tényleg nem lehet mást nézni, csak bluray filmet. Vagy 3db 4:3-as arányú adást egymás mellett :D
    Az alábbi képen egy 16:9-es tévé mellett látható egy 21:9-is, hogy érzékeltessék a különbséget. Képzeld egy a 21:9-es tévén, amikor a 4:3-as (pl. rtl, tv2 híradó) adásba belenagyítasz. Középen semmit sem látnál, csak a mikrofont a hírolvasó előtt :)

    Mindettől függetlenül én is örülnék neki, ha média lejátszásnál lehetne úgy nagyítani a filmet, hogy a két széléből levágva, arányosan nagyítsa ki a közepét. Mint ahogy a 4:3-as tévéadásnál is tud ilyet, amikor alul-felül vág, és szélességben kihúzza.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák