Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dzsi23

    addikt

    válasz margithid #849 üzenetére

    Azt az 1 újraindulást úgy veszem, mintha nem is lett volna, mert egyszer bármelyik telefonnal előfordulhat, inkább csak azok számára írtam le, akiknél gyakran előfordul, mert náluk tuti van valami probléma.
    Alkalmazás-leállás inkább addig fordult elő, amíg a memória optimalizálás és a miui optimalizáció be volt kapcsolva (alapból elvileg mindenki úgy kapja, hogy ezek be vannak kapcsolva). Mióta ezek és minden más korlátozás és energiatakarékosság ki van kapcsolva, és a fontos alkalmazások is a memóriában vannak tartva (tudom, hogy van rá megoldás, alkalmazom is, ismerek már mindent a telefonon), azóta ritkábban fordul elő. De pl. a MiBand-del még mindig elfelejt néha komminikálni, mintha leállítaná MiBandTools-t. Ha böngészőben elindítok pl. egy rádiót, és átváltok másik alkalmazásra, megy tovább a rádió, aztán egyszer csak gondol egyet, és leállítja, az értesítési sávról is eltűnik. A facebook messengerben pedig még mindig képtelen megjegyezni, hogy a chat-fejek be legyenek kapcsolva. Minden újraindítás után be kell álltanom, amit még nem is lenne vészes, mert ritkán kapcsolom ki, de néha úgy is elfelejti, hogy nem kapcsol ki a telefon, és akkor is újra be kell állítani. Mondhatnám, hogy talán a messenger hibája, de másik telefonon nem volt vele gond.

    Amúgy már csak az engedélykezelés miatt sem ajánlanám olyan embernek, aki nem nagyon vágja az androidot. Minden engedélyt egyesével kell megadni, pedig vannak, akik csak használni akarják a telefont, és ha feltelepítenek egy alkalmazást, az működjön egyből, és ne kelljen a beállításokban turkálni, és ne kelljen azon gondolkodniuk, hogy miért nem működik egy funkció egy alkalmazásban (pl. mert nincs megadva a tárhely-hozzáférés). És még amikor fel is dobja a kis ablakot egy alkalmazás, hogy engedélyt kérjen valamire, akkor sokszor nem lehet az engedélyezésre nyomni, csak a tiltásra, és akkor megint a beállításokba kell menni, és megadni annak az alkalmazásnak azt az engedélyt. Aki kevésbé ért hozzá, nem fog ilyesmivel tökölni, vagy esetleg tökölne, csak nem tudja, mit csináljon. Pedig nagyon jó kis telefon ez ennyi pénzért, és már rengeteg embernek ajánlottam volna, ha nem lenne ilyen szeszélyes, és körülményes néhány megoldás.

    (#850) punky10:
    Örülnék, ha az én problémáim is csak user errorok lennének... :D Nem nagy problémák, ezért használom még mindig, csak néha bosszantó...

    Az viszont még lehagytam (de sokan leírták már, és én is csak megerősíteni tudom), hogy a mikrofonja szörnyű... de tényleg szörnyű. :(((

Új hozzászólás Aktív témák