Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Gergő_ #150 üzenetére

    Úgy értettem, hogy legyen Vele személyes kapcsolatod is, ne csak ismereted. :B

    IN GOD WE TRUST!

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz talmida #151 üzenetére

    Neked sincs, csak úgy hiszed. Tudod, azért hit. :) Különben nem hinnél, hanem tudnál.

  • Gergő_

    őstag

    válasz Crystalheart #152 üzenetére

    Már ő is tudattal rendelkezik Istenben, a hitre csak az elején van szükség, azt hiszem. :D

    @talmida :R Így világos, törekszem rá.

    [ Szerkesztve ]

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Crystalheart #152 üzenetére

    Hiszek Benne, és már tudom is, hogy létezik. :K Tudom, nem csak hiszem. :P Légyszi te se próbálj belém magyarázkodni semmit! Thx! :R Istennel való személyes kapcsolata pedig minden kereszténynek van, aki behívja, befogadja Jézust az életébe. Neked erről csak akkor lehet fogalmad, ha te is átéled. Az első bekezdésben írtam erről: hinni és tudni.

    Gergő_, ;)

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz talmida #154 üzenetére

    Jól van, nem megyek bele ebbe jobban, hogy mit hisz vagy tud az ember, az úgyis a saját agyában játszódik le. :)

    "Neked erről csak akkor lehet fogalmad, ha te is átéled."

    Mindent meg lehet fogalmazni, a világon mindent.

  • nem_tom

    őstag

    Bevallom, irigyellek. Te időben észhez tértél (vagy inkább megtértél) és nem merültél bele abba a fertőbe, amit az elején említettél. (cigi, pia) Jól csináltad. Én nem mondhatom el ezt magamról.
    És az is tetszik, hogy így hiszel valamiben. Tényleg, ez nagyon jó dolog. Részemről még mindig nem tudok hinni Istenben. Inkább a tudomány pártján állok. Bár nem vagyok ateista, mert hiszek még néhány dologban, ami túltesz a tudományon. (természetfeletti)

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Gergő_ #153 üzenetére

    Még valami. Nem szószerint ugyanezt, de valami ehhez hasonlót mondtam én is legelőszőr. :B

    Nem_tom, Köszi a hozzászólásodat! ;) ..és ugyanazt, kívánom neked is, mint, amint Gergő_nek kívántam. ;)

    Ha meg tudjátok nézni, ajánlom a következő filmet. :K Ezt nézzétek meg, ha lehet! :B Szerintem nagyon jó. Nem a kereszténység a fő témája, csak keresztények a szereplői. ;)

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • nem_tom

    őstag

    válasz talmida #157 üzenetére

    Köszi, de én nem az a típus vagyok, aki csak úgy elfogadná Isten létezését. :)
    Ja, amúgy már nagyjából kilábaltam abból a bizonyos fertőből.

    [ Szerkesztve ]

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz nem_tom #158 üzenetére

    Ha olvastad, amiket írtam, láthatod, hogy én is évekig gondolkodtam, töprengtem ezen. :B Örülök, hogy kilábaltál!! :R ;)

    IN GOD WE TRUST!

  • puttputt

    őstag

    válasz talmida #140 üzenetére

    Kicsit lemaradtam... :DDD

    Sosem késő...

    Ami biztos, hogy nekem rendkívül kivételezett helyzetem van.
    Isten már jelen van az életemben, egész a születésemtől kezdve.
    Gyakorlatilag az a hit mentett meg a haláltól, ami az a családom tagjaiban odáig csak lapult,
    onnantól viszont... (Szent Antalhoz való könyörgés, eccetera). Az orvosok még ma is csodaként emlegetik... - az akkori "beugró" gyerekorvos immár 15 éve osztályvezető, nemzetközileg elismert kitüntetett... persze nem emiatt, mielőtt még valaki... :U - sőt, egy akkori nem hívő vezetőorvos kommentálta így ("csoda történt") az esetet, miután a "menekülést" megelőző éjszakán közölték minden érintettel konkrétan; nem érem meg a reggelt.
    Katolikus ker. vagyok, és a zsidó gyökerekkel is szimpatizálok.
    Ez a két vallás (több más kisebb ismeretével együtt) mindig is jelen volt és folyamatosan táplálékként szolgált a mindennapjaim során.
    Úgy vélem, alább eléggé színes, racionalista és valljuk be, szórakoztató mivoltuk mellett egész érdekfeszítő hozzászólásokkal számolhatunk azzal kapcsolatban, hogy az Akarat és az Én kiválthatja Istent, illetve puszta pszichologizálás az egész... nem pontosan ezt..., de ilyesmi... Nem kell lenézni ezeket az egyébként eléggé elterjedt materialista és tudományosan jól körülrajzolt teóriákat, ugyanakkor "hagyni" kell azoknak az embereknek is a véleményét, akik úgy vélik, Isten tevékeny szerepet játszik az életükben és semmiképp sem látják annak értelmét, hogy önmagukat vagy bárki más hús-vér (kő...) "emberáldozattal" szolgálják a nagy semmit.
    Azt ajánlom, adjunk magunknak 1-2-3 csendes órát, legalább egyszer az életünk folyamán... és gondoljuk végig, vessünk számot. A legfontosabb pillanatokról.
    "A legbűnösebbet is szereti valaki" elv alapján (most ki nem térve a megváltás univerzalitására... :U ) állítható: nincs olyan ember, aki teszem azt 20-30 év leforgása alatt legalább egyszer ne tapasztalta volna meg azt a fajta "szerencsét", amit Gondviselésnek hívnak bizonyos nyelvek. Persze, itt se essünk túlzásokba... Ne hozakodjunk elő az etióp árvákkal és a kínai nyomornegyedekkel. Az ő szenvedésük (bár már topikon belül is magamat ismétlem) nem Istentől valók, hanem az embertől (az emberi felelőtlen elosztásból...!). Tulajdonképp... ők a létezésüknél fogva közelebb vannak Istenhez, mint mi valaha is leszünk. Miért vigasz ez nekik? Erre mi még csak keressük a válaszokat (erre való a hit!), a tudást pedig (vagy a kriticizmussal társult becsmérlést?) hagyjuk meg halálunk utánra, mert akkor már nem csak "tükör által homályosan"..., hanem "színről színre". Amen. :U

    :LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

  • Chaser

    titán

    válasz talmida #159 üzenetére

    Azt meg tudod mondani, ha létezik Isten, mért engedi ami ezen a sárgolyón folyik? :F Olvastam a Bibliát kb a feléig, lehet nem akartam tudni a végét...leszűrtem ezt-azt, végül is érthető mért nem szól bele a dolgokba. Csak ha annyira szereti az embereket, akkor mégis mért hagyja? Főleg azt amit az emberek művelnek a többi élőlénnyel. Vagy neki nem kell felülemelkednie magán?
    Meg egyvalami amit soha nem értettem...egy elszeparált közösségben, akár pár száz évvel ezelőtt, ahol nem is hallottak a Bibliáról és Istenről -utóbbira mondjuk nem nagy esély van-, az a közösség pokolra jut vagy hogy van ez?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Chaser #162 üzenetére

    A Biblia jelentése = könyvecskék. Ó- és Új-Szövetség összesen 66 könyvből áll. A Bibliát tehát nem úgy kell olvasni, mint általában a könyveket, hanem, mint egy könyvtárat. :D

    Jézus földrejötte, kereszthalála és feltámadása óta az Új-Szövetség lépett életbe, :R emiatt az Új-Szövetséggel kellene kezdeni az olvasást, hogy megfelelően tudjuk értelmezni az egészet. :K Igaz, hogy az Ó-szövetség is Krisztusra mutat, de ezt jopbban megérthetjük, ha az Őj-Szövetséggel ismerkedünk meg először. A bibliai történetek lehetnek kiábrándítóak és meghökkentők, de, ha valaki az összképet illetve az Új-Szövetséget is ismeri, annak érthetőbbek lesznek az Ó-Szövetségi történetek is.

    Személy szerint én azt tanácsolnám, hogy előbb az Új-Szövetséget ismerje meg alaposan az, aki az Ó-Szövetséget is el akarja olvasni, mert anélkül, szinte érthetetlen az egész! :K Vagyis a Biblia olvasását a végénél kell kezdeni, de nem a legvégénél!! A Jelenések könyvét ui nem lehet úgy olvasni, mint egy az egyéb könyvet, mert nagyon sok benne a hasonlat és a kép, amiket jobb, ha tud értelmezni az ember. :B

    Isten nem játszik bábszinházat. :( Ha ismernéd az ÚjSzövetséget, akkor megértenéd, hogy mi miért történik így, ahogy van. Egy valamit sokan elfelejtenek, mégpedig azt, hogy ördög is létezik. ;] Erről már korábban is szó volt, pl itt is. :B

    Arról is beszél a Biblia, hogy tulajdonképpen minden előismeret és prédikáció, vagy Biblia-ismeret nélkül is tudomást lehet szerezni Isten létezéséről. Erről szó van Pál apostol Rómabeliekhez Írt levelében. Az is érdekes, hogy Ábrahám idejében sem volt Biblia, Ábrahám mégis Isten barátja volt. :K

    Nemrég valaki emlegette az Ezeréves Királyságot. Megjegyzem, hogy az az Ezeréves Birodalom csak egy kis rövidke mozzanata az örökkévalóságnak. :)) A Biblia szerint a sátán meg lesz kötözve ezer évre, így zavartalan lesz a boldogság. Viszont az ezer év után egy rövidke időre ismét kimutathatja a foga fehérjét...mielőtt végleg és örökre az őt megillető helyre kerülne. :C

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz puttputt #161 üzenetére

    Veled kellett volna kezdenem, de csak az avatart néztem, és azt hittem, hogy én vagyok az... :DDD Na, így járnak a nagyon egyéni avatarosok. ;]

    Nagyon örülök, hogy csoda történt és megérted azt a hajnalt!! :C :R Köszi a kis bemutatkozást, és a hasznos jótanácsot :K ("Azt ajánlom, adjunk magunknak 1-2-3 csendes órát, legalább egyszer az életünk folyamán... és gondoljuk végig...") :B

    IN GOD WE TRUST!

  • Chaser

    titán

    válasz talmida #163 üzenetére

    Elmondom én mit hámoztam ki...lehet rehegni:) A sátán valamikor egy angyal volt, aztán összekapott a főnökével, egy fogadás szerű dolgot kötöttek, miszerint sátán megmutatja, hogy az ember nem tökéletes, a főnök szerint igen. A főnök magára hagyta az embereket, mivel annyira okosnak képzelték magukat, önállónak, hogy nincs szükségük vezetőre. A történelem igazolja, hogy ez sajnos nem volt igaz :U A fogadás szerint ha sátán bebizonyítja az igazát, az emberiség az övé lesz, ha nem akkor likvidálásban lesz része a követőivel együtt. Elég sok történelmi esemény benne van a könyvecskékben, én úgy hámoztam ki, legutóbb valamikor az első VH előtt jött hozzánk látogatóba sátán bácsi és már nem sok ideje van a bizonyításra...remélem nem úgy végződik a történet, hogy a Föld tűz által fog elpusztulni :( Felvilágosult fejemmel gondolhatnék akár globális atomtámadásra is...végtelenül leegyszerűsítve tűz, .ahogy a megjövendölt vasmadarak voltak a repülők.
    Nem szó szerint kell érteni sok mindent persze, kezdődik azzal, miszerint "Isten maga képére teremtette az embert..."...persze minden bizonnyal nem külsőségekről van itt szó, hanem egy tudatos, gondolkodó, érző lényt teremtett, amilyen Ő is. Ugyanígy lehet a 7 napos teremtés is 7 milliárd év akár, ami nekünk 1 milliárd év az neki 1 nap, csak példa, lehet kisebb a váltószám:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Chaser #165 üzenetére

    A Biblia-ismereted kicsit foghíjas :DDD

    Az emberiség a földdel együtt mindenféle fogadás nélkül lett átmenetileg pár ezer évre a sátáné az első emberpár könnyelmű vétkezése következtében. :U Ezután vonult be a halál is az emberek életébe és ettől kezdve lett a föld a sátán "játszótere". A földön jelenleg nem Isten az úr, hanem az ördög. :O Ez a magyarázata annak a sok szenvedésnek, csalódásnak, fájdalomnak, háborúknak, és a sok igazságtalanságnak is. Jézus viszont azért jött, hogy visszavásároljon bennünket a sátán markából. :R :C De ez CSAK AZ ÖNKÉNT VISSZAVÁGYÓK KIVÁLTSÁGA. Ma szabad ÚT van az Atya Istenhez, ami maga JÉZUS! :K

    Itt van néhány idézet a Bibliából, ami a fentieket igazolja:

    1)
    " Ismét vivé Őt az ördög egy igen magas hegyre, és megmutatá néki a
    világ minden országát és azok dicsőségét,

    És monda néki: Mindezeket néked adom, ha leborulva imádsz engem.

    Ekkor monda néki Jézus: Eredj el Sátán, mert meg van írva: Az Urat,
    a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj."
    (Máté 4:8-1o)

    2)
    Maga Jézus e-világ fejedelmének nevezi a sátánt.
    "Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ fejedelme: és én
    bennem nincsen semmije;" (János Ev. 14: 3o)

    A bűneset után Isten valóban eléggé elhatárolta magát az ördögi szférától, de mindig nyitott maradt az Őt segítségül hívók iránt. Vagyis Isten soha nem hagyta annyira magára az embereket, hogy meg ne hallaná az őt szorgalmasan keresők hangját. Ő mindig készen áll(t) segíteni azokon, akik azt igényelték. Ez többszörösen igaz az Új-Szövetség idejére. Azonban az emberek akartak inkább önállósulni, ...ment és megy is mindenki a maga feje után. :K

    Isten ismertette a visszatérés feltételeit, (HIT, bűnbeismerés, bűnelhagyás, bocsánatkérés, --ez a folyamat a megtérés.)

    Az ördög mindig is kárhoztatja, vádolja az embert a bűneiért, de Isten Jézuson keresztül nézi a hívőket, ahogy ebben a kis videóban is láthatjuk. mégegyszer köszönet Sethdobaloah-nak érte! :R

    Isten nagyon jól tudja, hogy az ember nem tökéletes. Neki nem okoz meglepetést a sok bűn, a hűtlenség, szeretetlenség, gyilkosság, stb...

    Ha fogadás alatt a Jób könyvében lezajló párbeszédre gondoltál, ott arról volt szó, hogy sátán azzal vádolta Istent, hogy Jób csak az Istentől kapott jóléte és javai miatt dícséri Őt, de, ha mindezeket megvonná tőle, akkor ő is megtagadná. Ebbe a "játszmába" azért ment bele Isten, hogy az ördögnek bizonyítsa, hogy Jób akkor sem tagadta meg Őt, amikor mindenét elvesztette, gyermekeit, házát, jószágait, sőt még az egészségét is. De ilyen "tesztre" manapság már nincs szükség :N és ebből a történetből számomra nem az a tanulság, hogy "Isten adta, Isten vette el", hanem az, hogy nehéz körülményekben, hitetlen családtagok mellett is lehet Istenhez hűségesnek maradni. :B

    Lehetne még sokat beszéli ezekről, de mára ennyi. ;)

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • Chaser

    titán

    válasz talmida #166 üzenetére

    Nem kicsit hiányos az ismeretem, nem tagadom. Kezdődött minden Éváékkal, aztán lett a "fogadás" ahogy én értelmeztem. Abban viszont egyetértünk, hogy a sátán bácsinál van most a labda, viszont amit az én kicsi hülye agyam nem tud felfogni...csak egy példa a több 10 000 közül..pár éves kislányt megerőszakolnak aztán feldarabolnak...bármilyen okból is de ezt megengedi Isten? :F :( Ha van hatalma ellene tenni akkor mért nem tesz? Vagy pedig nincs hatalma? :F
    Az eszemmel tudom, hogy valami idegen, Isten, hívhatjuk bárhogy de létezik, de én úgy értelmeztem az eddig olvasottakból, hogy lenne hatalma a földi pokol ellen tenni, de nem tesz, végülis az lényegtelen, hogy milyen okból nem. Márpedig ha így van én nem követném, bármi legyen is a büntetés.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Chaser #167 üzenetére

    Ha Isten minden esetben természetfölötti módon beavatkozna, amikor az emberek rosszul döntenek, akkor joggal mondhatnánk, hogy nincs saját akaratunk, nincs valódi szabadságunk.

    Isten lefektette a boldog és békés élet alapszabályait és, aki ahhoz tartja magát, védelmet és vezetést kap Tőle...az ellenszegülők pedig az ördög játékszerei. Ez van. :(((

    Persze én sem tudom mindenre a pontosan választ, :B de ez elég kézenfekvőnek tűnik.

    IN GOD WE TRUST!

  • Chaser

    titán

    válasz talmida #168 üzenetére

    Egy pár éves gyerek nem valószínű, hogy ellenszegülne bárminek...vagy az állatvilág amit sikeresen lassan kiírtunk. Még jó hogy teljes szabadságot biztosít és ha egyszer odajutok elmondhatom neki a magamét...és nem veheti zokon, mert "saját képmására teremtett". 1ébként meg elég sok embert ismerek aki követte egy istennek hitt valami szabályait mégis balesetben halt meg, tönkrement, stb. Erre meg azt mondják, az úr adta..az úr elvette? Most nem azért, de sátán bácsinak legalább van stílusa ;] Én személy szerint ha léteznek is mind2-t elküldeném a **************, legyenek boldogok...

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Chaser #169 üzenetére

    Ne haragudj, de pontosan ez az a hozzáá'llás, ami miatt Isten nem mutatja meg magát sokaknak. :U

    IN GOD WE TRUST!

  • Chaser

    titán

    válasz talmida #170 üzenetére

    A helyében én se mutogatnám magam, sok lenne a kínos kérdés amire ő is csak kitérő választ tudna adni, amiért kiröhögném. Érző, értelmes lényt akart amilyen maga, megcsinálta, nem birkának születtem, vannak kérdéseim amikre nem kitérő válaszokat akarok, de még egy bármilyen valláshoz tartozó emberke is csak kitérő választ ad. Ha mindent tud látja ezt a topikot is, akár pm formájában várom a válaszát...ha meggyőz értelmes, megindokolt válaszokkal, amik nem ütköznek a saját lelkiismeretembe -ha minden igaz ezt is tőle kaptuk-, akkor követni fogom.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Ivan15

    senior tag

    válasz Chaser #171 üzenetére

    pedig tölük csak olyan valaszokat fogsz kapni, ahol elöveszik a Bibliat es hivatkoznak belöle :P
    (pont abban a stilusban mint a jogasz, aki elöveszi a jogszabalykönyvet, keres es idez belöle manapsag. Erdekes dolgok ezek)

  • Chaser

    titán

    válasz Ivan15 #172 üzenetére

    Volt ilyen...de annyit kérdezgettem hogy mindig átpasszoltak nagyobb tudásúhoz ;] 1 ember legalább megpróbált válaszokat adni. Én a dinoktól kezdve az ufokon át az idegenekig oda és vissza mindent tudni akarok ahhoz, hogy áment mondjak :K Igazából egy gondolat megragadt nagyon, amit olvastam.."vannak dolgok, amik a ti elméteknek még felfoghatatlanok"..ez biztos így is van. Hiába próbálom elképzelni, mi van ezen a galaxison kívül, ha van Isten őt ki teremtette? Az ő teremtőjét ki? A végtelen galaxis mellett további végtelen galaxisok állnak végtelen értelmesnek mondható élettel? Ha komolyabban belegondolok dob az agyam egy SYSTEM FAILURE és ACCESS DENIED kombót..ami talán jól is van. De a fentebbi egyszerű kérdésekre igenis választ szeretnék, nem terelést, meg nem idézgetést.
    Uram, Teremtőm...én vagyok neked a kihívás..hajrá :K

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Chaser #171 üzenetére

    Megúntam a neked való válaszolgatást, nem mintha nem lenne mondanivalóm, de ez a mérhetetlen pökhendiség elveszi az ember kedvét... :(( Te komolyan azt hiszed, hogy a Mindenhatónál okosabb és intellligensebb vagy és kihívást jelentesz neki? :DDD

    OK, hogy ne mondd, hogy nem veszlek komolyan, elmondom, hogy én mit gondolok ezekről a kérdésekről.., bár hihetetlenül pimaszul viszonyulsz Hozzá. :W Megbocsájtok neked, nem haragszom, de meg kell, hogy mondjam, nagyon nem tetszik a stílusod. :(

    Egy pár éves gyerek nem valószínű, hogy ellenszegülne bárminek.. Nem is a gyerek a hibás, de ő is issza a levét a környezete (szülők, vezetők, stb) ballépéseinek.
    Néha egész nemzetek szenvednek a korrupt vagy bölcstelen vezetőik miatt. Az Igazság fölmagasztalja a nemzetet, a bűn pedig gyalázatára van a népnek. ( Ez is idézet a Bibliából. Pl. 14:34.)

    Afrikában is vannak olyan országok, ahol virul a mezőgazdaság. Nem véletlenül, mert megváltoztak az emberek.:K

    Izrael földje is virágzik, pedig a természeti adottságai nem éppen a legalkalmasabbak a termelésre, de öntöznek, dolgoznak, serénykednek, és meg lehet nézni, hogy mit értek el eddig mind a mezőgazdaság, mind az ipar területén. Te magad vond le a következtetéseket.

    1ébként meg elég sok embert ismerek aki követte egy istennek hitt valami szabályait mégis balesetben halt meg, tönkrement, stb. Erre meg azt mondják, az úr adta..az úr elvette?

    Ha szószerint venném a szavaidat, akkor benne lenne a felelet a kérdésedben, mert nem Istent követték.. , de gondolom, hogy mit akartál mondani ...

    Sehol nincs a Bibliában az megírva, hogy a keresztényeket nem érheti baj. :( Az van megírva, hogy a keresztényeknek még a halálukkor is van reménységük. Nem említetted, de sok keresztényt megöltek, kivégeztek, megkínoztak, csak azért, mert keresztények voltak. :(((

    Ezen kívül az is írva van, hogy Isten kimenti őket minden bajból, segíti őket, meggyógyítja őket stb. És ezek valóban mind meg is történnek, de az előfeltétel mindig a HIT.

    MINDEN LEHETSÉGES ANNAK, AKI HISZ. Jézus idejében sem gyógyult meg mindenki, mert Jézus sem tudott csodát tenni ott, ahol kétkedve fogadták, ahol lekicsinyellték, ahol nem hittek benne.

    Manapság sok egyház azt tanítja, hogy a csodák ideje lejárt, vagy azt, hogy a gyógyulás csak Jézus idejében illetve az apostolok idejében történt.. Erre ugyan rácáfol az, hogy ma is történnek csodák, de azok az embere, akik nem hiszik a Biblia ezen paragrafusait, saját magukat fosztják meg Isten csodálatos beavatkozásától.

    Nem ismétlem magam. Ha érdekel az ok-okozati összefüggés, akkor olvass vissza.

    Egyedül a bűn az, ami elválaszt minket Istentől. Jézus a legnagyobb bűnnek a hitetlenséget tartotta.

    Szeretnélek megkérni, hogyha valami gondolatod van, azt a cinikus megjegyzéseid NÉLKÜL tedd közzé. Ez nem az a hely, ahol Istent vagy az őt követőket gúnyolhatod, csúfolhatod, köpdösheted, stb Nyiss egy saját topikot, ha nagyon kikívánkozik belőled az istenkáromlás, de itt NE szemetelj! Köszönöm a megértésedet!! :R

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz talmida #174 üzenetére

    folyt..
    Jézus idejében sem gyógyult meg mindenki, mert Jézus sem tudott csodát tenni ott, ahol kétkedve fogadták, ahol lekicsinyellték, ahol nem hittek benne.
    Ellenben mindenki meggyógyult, aki hittel ment Jézushoz a gyógyulásáért.

    De, ha az Úrhoz költözik is egy keresztény, nem szabad azt elfelejteni, hogy a mi emberi létünk csupán egy szemvillanásnyi idő az örökkévalósághoz képest.

    A java még hátra van. :D Ezzel nem azt mondom, hogy nem számít, hogy él-e vagy hal a keresztény ember, de az életünk legnagyobb részét az örökkévalóságban fogjuk eltölteni. Ez a pár év arra azért jó, hogy az ember eldöntse, hogy melyik oldalra áll, hol kívánja az örökkévalóságot eltölteni.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • Chaser

    titán

    válasz talmida #174 üzenetére

    "Egy pár éves gyerek nem valószínű, hogy ellenszegülne bárminek.. Nem is a gyerek a hibás, de ő is issza a levét a környezete (szülők, vezetők, stb) ballépéseinek." Innentől kezdve nincs is több kérdésem... ne egy gyerek tehessen már arról, hogy milyen a környezete :( Nem kérem a bocsánatodat, meg senkiét, vannak kérdéseim amikre senki Istenkövető nem tud válaszolni. Az egyház maga egy vicc, már a kezdetektől, amiket Isten nevében követtek el még sátán bácsi is megdörzsölte a tenyerét ha létezik. Van valami ilyen írás a Bibliában, hogy.." ne csak szíveddel szeresd Istent, hanem az eszeddel is"...na ha jól értelmezem ez azt jelenti keressük a tényeket, ne csak vakon higgyünk valamiben amiről semmit nem tudunk. Én meg is fogadtam ezt a tanácsot. Azt látom nem kell ahhoz túlvilág, hogy pokol vagy menny legyen, elég ahhoz egy halandó élet is. Hiába tudná az eszem, hogy létezik valami ami fölöttünk áll, ha nem értek egyet a módszereivel, az én lelkiismeretemnek büdös...meg milyen a jó keresztény? Ha -egy rossz példával élve- megölök 10 embert hogy 100-at mentsek akkor hova kerülök? Vagy hagyjak veszni 110-et, hogy tiszta maradjon a kezem? Minden nézőpont kérdése, sokszor nincs fekete vagy fehér. Ha cinikusnak tűnik amit gondolok nyilván az is, ez egy topik, ha nem tetszik hívj moderátort, aztán ha alapelvekbe ütközőt csináltam töröljék...ha valaki gúnyolódásnak érzi a gondolataimat azzal nem tudok mit kezdeni, én ezeket gondolom azt is elmondtam mért. Ugyanúgy a szemedbe is mondanám, ahogy mondtam már másnak is, nem érdekel milyen gúnya van rajta.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Chaser #176 üzenetére

    "Ha -egy rossz példával élve- megölök 10 embert hogy 100-at mentsek akkor hova kerülök? Vagy hagyjak veszni 110-et, hogy tiszta maradjon a kezem?" - Bár a stílusod kissé fennhéjázó, azért ez nem rossz, hanem csak általános példa. Jogosan merül föl a kérdés.

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Chaser #176 üzenetére

    "Egy pár éves gyerek nem valószínű, hogy ellenszegülne bárminek.."
    - Nem is a gyerek a hibás, de ő is issza a levét a környezete (szülők, vezetők, stb) ballépéseinek.
    " Innentől kezdve nincs is több kérdésem... ne egy gyerek tehessen már arról, hogy milyen a környezete"

    -Pedig csak a felelőtlen szülők és vezetők nem gondolnak a jövő nemzedéket sújtó következményekkel. Minden tettünknek, minden döntésünknek következményei vannak, amik kihatnak a gyerekeink jövőjére is. Ez elemi dolog...most leüthetném a magas labdát. ;]

    Nem a gyilkosságok száma számít, vagyis nem a bűnök súlyossága, hanem az, hogy utána megváltozott-e, megtért-e az illető Jézushoz, mert egyes egyedül Ő jogosult eltörölölni az emberek bűneit.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz talmida #178 üzenetére

    És ha valaki már megtért, az bizony otthagyná veszni a 100 embert a 10 ellenében? :)

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Crystalheart #179 üzenetére

    Minden esetben a konkrét helyzettől és körülményektől is függ szerintem. Az se mindegy, hogy ki az a tíz vagy száz ember, netán jihadista, te**orista?

    A józan ész mindig segíthet eldönteni, hogy mi a helyes. Általában, ami egy normálisan gondolkodó, felelősségteljes ember szemében helyes, az legtöbbször keresztény szemmel is az. :K Sok más vallásnál viszont ez nem így van. :((( Ha egy kereszténynek kell dönteni emberek sorsáról, akkor biztos, hogy imádkozni is fog azért, hogy mit tegyen, és nagy valószínűséggel föntről is kap majd vezetést. :B

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz talmida #180 üzenetére

    Mindentől függetlenül olyan is előfordul, hogy valaki megtér és visszaesik, vagy csak színből tér meg.. :(( Isten az egyedüli elbírálója a szíveknek. Ezért nem jó ítélkezni..

    IN GOD WE TRUST!

  • ArchElf

    addikt

    válasz talmida #180 üzenetére

    A józan ész mindig segíthet eldönteni, hogy mi a helyes. Általában, ami egy normálisan gondolkodó, felelősségteljes ember szemében helyes, az legtöbbször keresztény szemmel is az. :K Sok más vallásnál viszont ez nem így van.
    Nem tudtam megállni, hogy ne kérdezzem meg, mi a sok más vallás?

    Az se mindegy, hogy ki az a tíz vagy száz ember, netán jihadista, te**orista?
    Amúgy de, mindegy.

    AE

    PS. Sorry, hogy bepofátlankodok ide, a szentélybe...

    [ Szerkesztve ]

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz ArchElf #182 üzenetére

    Nem akarok senkit sem megbántani, de az iszlám pl szorgalmazza egyes emberek kipusztítását. A hinduizmusban pedig szintén nem sok helye van a józan észnek. Inkább meghalnak, minthogy megegyék a szent tehenet.

    Azért nem mindegy :N , mert, ha pl egy bolond csoport ki akar írtani egy népet, akkor azt meg kell akadályozni, akár az illetők élete árán is.

    Ne gúnyolódj, nem ez a hely a szentély. :DDDIstennel nem illik tiszteletlenül szólni.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz talmida #183 üzenetére

    Én vegetáriánus vagyok, inkább meghalok, mint hogy egyáltalán húst egyek. :DDD

  • Chaser

    titán

    válasz talmida #178 üzenetére

    Ezzel a kijelentéseddel ellőtted azt, amit nemrég mondtál, miszerint Isten megismerése mindenki számára nyitott lehetőség. Nem hiszem, ha egy gyerek narkós családba születik és 3 évesen meghal aids-ben, sok lehetősége lenne erre. Sztem labdajátékokkal velem ne próbálkozz :P És viccen kívül, sajnos ez így van. Tehát egy ártatlan bűnhődhet olyasmiért, amiről ő nem tehet? Ez enyhén szólva sem fair, mondhatnám negatív megkülönböztetés. Ugyan nem tudok senki fejével gondolkodni, de nem hiszem hogy egy isten ilyet megengedne magának.
    A másik példával nem a gyilkosságok számát vitatom, lehet 1:10000 is az arány.
    Az egyszerűség kedvéért olyan emberekről legyen szó, akiket nem ismersz. Megölne bárki akinek működik a lelkiismerete 1 gyereket, embert, hogy mentsen másik 10000-ret? Ha meg is tenném az én lelkiismeretem soha nem lenne tiszta, mert működik. 2 rossz közül talán a jobbikat választottam, de mindenképpen rosszat. A saját lelkiismeretem alól senki nem tudna feloldozni. Még akkor sem, ha az az egy ember is tudott volna erről és ő maga kérte volna. Nem a megtérésről van szó. Egy élet elvétele az mindig egy élet elvétele marad.

    Crystalheart: Tudnék ilyet mondani kisezret', de a lényeg egy példán is látszik. A stílusom meg olyan amilyen. Nem jövök ki az öreggel, mert nem ad válaszokat...

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Gergő_

    őstag

    válasz Chaser #185 üzenetére

    "Nem jövök ki az öreggel, mert nem ad válaszokat..."

    Véletlenül nem Tamás a keresztneved? :D

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Chaser #185 üzenetére

    Nekem nem volna vele bajom, ha racionálisan a jobb megoldást választanám. Mondjuk gondolj bele egy országvédő háborúba, hányan meghaltak egy olyanban, a katonák mégis talán milliókat mentettek meg a halálukkal. A vezérnek tán lelkiismeretfurdalást kellett volna emiatt éreznie?

  • Chaser

    titán

    válasz Gergő_ #186 üzenetére

    Nevetni fogsz....ott van az adatlapon:)

    Crystalheart: Te ezt gondolod, én azt:) Háborúkat meg hagyjuk...ha a háborúk kezdeményezőinek hangyaf@sznyi esze -bátorsága- lett volna/lenne, lejátszanák egymás közt, nem pedig mások életével.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Chaser #188 üzenetére

    Az országvédő általában nem kezdeményezi, hanem elszenvedi a háborút, feltéve, ha nem forradalomról vagy szabadságharcról van szó - ami megint egy ilyen kritikus kérdés -, de mindegy.

  • ArchElf

    addikt

    válasz talmida #183 üzenetére

    Nem akarok senkit sem megbántani, de az iszlám pl szorgalmazza egyes emberek kipusztítását.
    vs.
    ha pl egy bolond csoport ki akar írtani egy népet, akkor azt meg kell akadályozni, akár az illetők élete árán is.

    Te például mit is szorgalmazol?

    Amúgy miért is szólnék tiszteletlenül? nem értem...
    "Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben: ott vagyok közöttük.” MT 20

    AE

    [ Szerkesztve ]

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Chaser #185 üzenetére

    A Bibliában sehol sincs arról szó, hogy az ártatlanok a pokolba jutnának. :F A Biblia egy természetfölötti üzenettel bíró útikalauz, egy navigáló eszköz, ami a jó útra vezet, megkönnyíti a jó döntések meghozását, segít eligazodni az életben, a helyes hozzáállás kialakításában. Nem pedig egy mindent körülölelő túlvilági lexikon. :N

    Én csak azt mondtam, hogy a tetteinknek közvetkezményei vannak, vagyis, ha rosszul döntünk, akkor azt a gyermekeink is megérzik..

    Az, hogy a bűn zsoldja halál, nem zárja ki, azt, hogy Isten ajándéka az örök élet. Isten igazságos, irgalmas és szerető szívű. Ezt tedd be a koponyádba és vésd be a szívedbe. :K

    ArchElf Azt hiszem, félreértettél. Én csak olvastam a Koránból, de nem vagyok a híve. :N Azt szorgalmazom, hogy az emberek józanok maradjanak és megismerjék a rendelkezésükre álló SzentÍrást, abból is főleg az Új Szövetséget (Mátéval kezdődik), mielőtt Istenről véleményt alkotnak. A tiszteletlenséggel kapcsolatban elsősorban nem rád gondoltam, de látom, hogy te is szívesen félrevinnéd a beszélgetést. :B

    Mégegyszer:
    Itt olvasható magyarul a PÉLDABESZÉDEK KÖNYVE. Nagyon hasznos tanulmány azok számára, akik, mint Chaser is, mindent tudni szeretnének, tájékozódni, okosodni akarnak mind a természetes, mind természetfölötti világban. :K (OFF)A linken Példabeszédek kiírás alatti nyilakkal lehet fejezetet váltani. A Példabeszédek 31 fejezetből áll. Itt látható az egész Biblia. A Példabeszédek kb a Biblia felénél található.(/OFF)

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz talmida #191 üzenetére

    Kifutottam az időből, így a magyarázat lemaradt a linknél. :B

    Mégegyszer belinkelem a Példabeszédek könyvét.

    A linkre kattintva a képen piros karikába tett nyilakkal lehet a fejezeteket váltani, a dupla nyilakkal pedig a Biblia könyvein belül lépegethetünk könyvről könyvre.

    A teljes Biblia itt található.

    IN GOD WE TRUST!

  • Brutális eb

    addikt

    válasz talmida #168 üzenetére

    "Isten lefektette a boldog és békés élet alapszabályait és, aki ahhoz tartja magát, védelmet és vezetést kap Tőle...az ellenszegülők pedig az ördög játékszerei. Ez van."

    Ezt mond milosevics papa áldozatainak pl. a gyerkőcöknek akiknek taposóakna leszakitotta a kezét lábát. :W

    Más: Ne példálozzunk azzal,hogy az iszlám ember írtásra szólít.
    Sepregessünk a saját portánkon: Keresztes háborúk,inkvizicíó,kisfiuk popsijának szeretete.
    (Ezzel nem az iszlámot védem azon is csak nevetek)
    Egyébként én is lennék keresztény isten.
    Hatalmas móka lehete lenézni és látni ahogyan az emberek kivetkőzve magukból csúcsnak másznak a templomban azt reméleve,hogy ha elmondanak 10 miatyánkat,elrebegik a bűneiket egy rongyokba öltözött szolgának(pap) egyenesen a mennyekbe telepórtálhatnak.
    Simán megéri bűnözni csak egy kis rimánkodás és megoldva minden.

    "Ellenben mindenki meggyógyult, aki hittel ment Jézushoz a gyógyulásáért."
    Ez mi?Miért van egy rossz kacsamese tényként kezelve?

    ;] 666 ;] :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Brutális eb #193 üzenetére

    Te Istent vádolod az emberi bűn, butaság és brutalitás miatt. :(( Az, amiket említettél, és az, amiről beszélsz, mind a kereszténység kigúnyolása, aminek Istenhez és az igazi kereszténységhez semmi köze nincs. :(

    Ha valaki azt mondja magáról, hogy ő a világ legokosabb embere, akkor te azt azonnal elhiszed, csak, mert azt mondta? :DDD Sokan mondják magukra, hogy keresztények, de egyedül Isten az, aki ezt eldöntheti, illetve a SzentÍrás zsinórmértéke. Nem azok a keresztények, akik ez aéá a név alá sorakoznak, hanem akik Jézust követik. Ha te ilyen rosszakat feltételezel Istenről, az azt jelenti, hogy semmi ismereted nincs róla. Minden, ami Istenről tudható, az a Bibliában megtalálható.

    A kereszténység zászlaja alatt ölni??? Csöppet sem gyanús, hogy ez nem biblikus??
    Inkább elhiszed, hogy Isten gonosz és perverz, minthogy a keresztes háborúk alanyainak kereszténységét megkérdőjelezd?? No comment :R

    Kattints a második képre alulról számolva.. :B Erről szól.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • Lewzke

    őstag

    Figyelj Talmida, világunk rendkívül összetett. Ahány ember annyi féle hit van, mégis csoportos tevékenységként próbáljuk megszervezni. A hit kérdése mindenki számára egyéni döntés és választás kérdése kellene hogy legyen. A lelki fejlődést nem lehet másra ruházni, ez egyéni folyamat. Szerintem nem lehet túlságosan, egészében megismerni racionálisan azt a valamit amit Istennek neveznek. Ne keverjük össze a szívünket az racionális illemképekkel, meg hasonlókkal. A lélek magasztosabb, lehetetlen társadalmi vagy egyéb fantáziákra leszűkíteni.

    Alan Jones teológus így ír:
    "Egyik fő gondunk, hogy nagyon kevés embernek van valóban saját élete. Mindenünket másodkézből kapjuk, még az érzelmeinket is. Sok esetben másodkézből szerzett információ alapján létezünk. Elfogadjuk bizalommal, amit az orvos, a tudós, a termelő mond. Ez nekem nem tetszik. Mégis el kell fogadnom, mert tudják azt, amiben én tudatlan vagyok. Ha más szavait hiszem el vesém állapotáról, a koleszterin hatásáról a csirkenevelésről, az még csak hagyján. Ám az élet célja, értelme vagy a halál esetében nem elégszem meg más véleményével. Használt hittel nem hihetek másodkézből kapott Istenben. Ha valóban élni akarok, saját, személyes információra van szükségem"

    Carl Gustav Jung pedig ezt mondja:
    "Mindig olyannak éreztem az életet, mint egy növényt, amely a gyökértörzséből él. Tulajdonképpeni élete láthatatlan, a rizóma mélyén rejlik.Mindaz, ami a talaj fölött látható, csak egy nyáron át tart. Azután elhervad - efemer jelenség. Ha az ember az élet és a kultúrák véghetetlen kialakulására és elmúlására gondol, az abszolút semmiség gondolata tölti el; én azonban sohasem szűntem meg azt érezni, hogy az örök változás alatt él és megmarad valami. Amit látunk: a virág, az pedig mulandó. A rizóma megmarad."

    [ Szerkesztve ]

  • Lewzke

    őstag

    válasz Lewzke #196 üzenetére

    Kiegészítve:
    Tudod volt amikor még naiv kisgyerekként bólogattam a fejem, de vannak helyzetek ahol nem lehet hivatkozni egy több ezer éves, javarészt szájról-szájra terjedt, fordításról-fordításra íródott könyvre, még ha a neve konkrétan a Szent Biblia. Nem akarlak ezzel semmiképp sem megsérteni, de sok bizar és megrendítő dologra nem ad a Biblia sem választ. Az emberiség keze alatt sokkal több mondanivalójú könyvek is születtek még a századunk leforgása alatt is. Mert a szerzőik a jelen világunk perspektíváit elemezték, sokkal több lényegi információt tudhatunk meg belőlük, mert hasonló volt az életvitelük a miénkhez.
    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy Isten könyve rosszabb mint egy emberé, de azt mégiscsak gondolkodó, fantáziában gazdag emberek írhatták papírra.
    Nagyon is értékelem ezt a csodálatos élményedet, de mi lenne ha te magad járnál utána ennek a csodálatos érzésnek, félretéve mindenféle dogmát. Sok dolog akkor válik világossá, ha eltudunk vonatkozatni a régebbi hitünktől akár csak egy kis időre is. Meglátod ez a féle nyitottság még gazdagabbá fog tenni és nem fogsz másokkal konfliktusba kerülni a hited miatt. Felszabadultabb vallások is léteznek, semmi sem szab határt ezeknek, nem kell feltétlenül az írottakra hallgatni. A belső nyugalom és csodálat amit átéltél szavak nélkül többet mondhatott számodra mint az összes eddigi könyv amit olvastál. Légy szabad . :)

    [ Szerkesztve ]

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Lewzke #197 üzenetére

    "saját, személyes információra van szükségem" Pontosan így gondolom én is!

    Valószínű, félreértettél, vagy nem voltam elég világos. :B

    Saját, személyes információ-nyerésem folytán győződtem meg Isten létezéséről és a Bibliát sokkal később vettem csak a kezembe. De miután a kezembe vettem, minden kezdett érthetővé válni. Jézus kereszthalála, helyettesítő áldozata, és a "hit" bolondsága mind mind értelmet nyertek. :K

    Szabad vagyok. :D Senki nem mondta, hogy ezt vagy azt higyjem, senki nem kényszerített a hitre. Saját, személyes tapasztalatom juttatott el ide és ezért nem tudja elvenni tőlem ezt senki. :N Saját tapasztalatom által tudom, hogy milyen Isten lényege .

    Saját, személyes információt nyertem Isten szeretetéről és megértettem, hogy nincs annál nagyobb szeretet, mintha valaki az életetét adja a barátaiért. Ezt tette Jézus. :K Számtalanszor tapasztaltam a Jézus vérében és nevében levő erőt is. :K

    Még a szocializmus idején Mátyásföldön, a mostani Bökényföldi útból a hajdani Árpád utcából nyílt a mi utcánk, a mostani Petúnia u, ami akkor Petőfi utca volt, ahol mi laktunk. A Bökényföldi út másik oldalán orosz laktanyák sorakoztak. Egyik nyári este, úgy 8-9 körül egy orosz katona megtámadott hátulról. Hallottam a futó lépteit, aztán hirtelen egy ütést éreztem a hátam közepén. Rettenetesen megijedtem, olyannyira, hogy a hangom teljesen elment.

    Arra viszont emlékeztem, hogy a Bibliában az áll, hogy Jézus nevében erő és hatalom van, hogy az Ő nevére minden "térd meghajlik" mennyen, földön és föld alatt egyaránt. Ezt tudva Jézus nevében parancsoltam a katonát hajtó gonosz erőúnek, hogy tűnjön el. De a riadtság miatt csak suttogva tudtam kimondani Jézus nevét. ..és ha hiszed, ha nem, a katona azonnal elfutott, pedig senki más nem volt az utcán, sötét is volt és emberileg nézve semmi oka nem volt arra, hogy megfutamodjon.

    Remegő lábakkal léptem be a pár lépésnyire levő házunk kapuján, majd bent a tükörben láttam a hátamon a kétforintos (ilyen ma már nincs is :DDD ) nagyságú zúzódást. Ennyi nyoma maradt a támadásnak. Nagyon hálás voltam Istennek, hogy mevédett a nagyobb bajtól. :R Sokat tudnék még mesélni, sok érdekes esetet, amikor szintén megláthattam Jézus hatalmát az életemben. :K

    Korábban más vallásokkal is barátkoztam, pl a hinduizmussal is, de a szép és megnyugtató szavakon, egészséges életmód gyakorlásán kívül nem sokat nyújtott, pl engem nem elégített ki a nirvána ígérete sem. Én a kézzelfogható IGAZSÁGOT akartam tudni. Az Istennel és a túlvilággal kapcsolatos IGAZSÁGOT.

    Senkire nem kényszerítem rá a hitemet, tényleg mindenkinek saját magának kell kikutatnia az IGAZSÁGot. ;) Saját személyes tapasztalatra van szüksége mindenkinek. Azt is állítom, hogy nem szabad csak úgy elhinni akármit, hanem tesztelni kell a dolgokat, hogy valódiak-e. :K Nálam a Biblia nemcsak, hogy kiállta a próbát, de egy fantasztikus, természetfölötti útikalauzommá is vált. :K Mint már mondtam, a Biblia nem egy tudástár, nem lexikon. :N Teljesen más céllal íródott. Alázatos olvasása esetén feltárulhat a csodálatos láthatatlan valóság, ami a látható valóságot nagyon befolyásolja.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

  • Lewzke

    őstag

    válasz talmida #198 üzenetére

    Valószínű, hogy te sem értettél meg, de ez teljesen rendben van. :))
    Én a "fórumháború" láttán írtam le azt amit írtam. Ahogy korábban már megjegyezték, az ilyen témák egyesek számára aranybányát jelentenek. Alig várják, hogy beírják a 666-ot.

    [ Szerkesztve ]

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Lewzke #199 üzenetére

    Miért, mire gondoltál? :B

    IN GOD WE TRUST!

Új hozzászólás Aktív témák